ورزش ایران / شناسه خبر: 72224 / تاریخ انتشار : 1395/10/2 09:41
|

زهرا نعمتی با پرچم ایران، یکی از لحظات برتر ۲۰۱۶

به نوشته سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک، پرچمداری بانوی معلول ایرانی در المپیک ریو، یکی از صحنه‌‌های نمادین جنبش پارالمپیک در سال 2016 است.

ایران ورزشی آنلاین / سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک اقدام به انتشار 50 لحظه برتر در سال 2016 میلادی کرده است. یازدهمین لحظه برتر ورزش معلولان در سال 2016 اختصاص به پرچمداری زهرا نعمتی در بازی‌های المپیک 2016 ریو دارد.

 به نوشته سایت IPC، پرچمداری بانوی معلول ایرانی در المپیک 2016 ریو، یکی از صحنه‌‌های نمادین جنبش پارالمپیک در سال 2016 است که پرچم ایران را در جلوی کاروان در اختیار داشت. این صحنه چشم‌های بسیاری را باز کرد و باعث شد آگاهی و توجه بیشتری به ورزشکاران معلول شود و الهام‌بخشی نه تنها به زنان مسلمان، بلکه به مردم کشورش که دچار معلولیت هستند، تداوم پیدا کند.

نعمتی اولین ورزشکار معلول است که پرچم کشورش را در تاریخ بازی‌های المپیک حمل می‌کند و همچنین پس از لیدا فریمان، دومین بانوی ایرانی حمل کننده پرچم این کشور در المپیک محسوب می‌شود.

 نعمتی در این باره گفت: «اینکه من تنها پارالمپیکی بودم که توانستم در بازی های المپیک به عنوان پرچمدار حضور داشته باشم، یک افتخار برای من است. این مسئله باعث تغییر افکار بسیاری از مردم در جهان شد که با وجود چالش‌هایی که  ما معلولان داریم، می‌توانیم همه چیز را ممکن کنیم.»

زهرا نعمتی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم انتظار نداشتند شاهد دیدن یک زن ویلچرنشین به عنوان حامل پرچم ایران در افتتاحیه المپیک باشند، گفت: «آن لحظه یک سورپرایز (غافلگیری) برای دنیا بود. من همیشه از سورپرایز کردن مردم لذت می‌برم. نمایندگی کشور به عنوان یک پارالمپیکی یک پیام مهم را به جهان فرستاد. آن پیام مهم این بود که یک ورزشکار پارالمپیکی می‌تواند سهمیه حضور در المپیک و رقابت با ورزشکاران سالم و نخبه را کسب کند و همچنین به عنوان حامل پرچم کشورش نیز حضور داشته باشد. من خیلی خوشحالم که این پیام با حضور من در بازی های المپیک به دنیا فرستاده شد.»

captcha
تازه ها
بیشتر