ورزش ایران / شناسه خبر: 72219 / تاریخ انتشار : 1395/10/2 08:31
|

دور دنیا برای یافتن حریف تمرینی پینگ پنگ

با یک بازیکن دفاعی از چین، اولا از فنلاند و عمر عصار از مصر که رنکینگ زیر 50 جهان دارند مذاکراتی داشتیم.

ایران ورزشی آنلاین / رییس فدراسیون تنیس روی میز از مذاکره با بازیکنانی از فنلاند و مصر و چین به‌عنوان حریف تمرینی خبر می‌دهد و می‌گوید: «خواسته ملی پوشان برای آوردن حریف تمرینی درست است.»

مهرداد علی قارداشی بعد از حواشی که در مورد انتخاب بازیکن چینی الاصل تیم ملی سنگاپور به‌عنوان حریف تمرینی ملی‌پوشان ایران به وجود آمد؛ از حضور افرادی می‌گوید که کارنامه قوی دارند. او بابت خواسته‌ ملی‌پوشان برای برخورداری از حریف تمرینی به آنها حق می‌دهد و می‌گوید: «حضور حریفان تمرینی باعث می‌شود انگیزه ملی پوشان در اردوهای طولانی بیشتر شود. از این رو این برنامه را در دستور کار قرار داده‌ایم. ما با یک بازیکن دفاعی از چین، اولا از فنلاند و عمر عصار از مصر که رنکینگ زیر 50 جهان دارند مذاکراتی داشتیم. با بازیکنان چینی دیگری که معروف نیستند اما توانایی بالایی دارند هم صحبت کرده‌ایم و در تلاش هستیم تا آنها را به‌عنوان حریف تمرینی به ایران بیاوریم.»
رییس فدراسیون پینگ پنگ در مورد مشکلات انضباطی که «لی هو» بازیکن چینی‌الاصل سنگاپور در کشورش داشته، می‌گوید: «هر کسی در خانواده، شهر و کشور خود تابع قوانین و مقرراتی است و در صورت تخلف به همان نسبت باید پاسخگو باشد. وقتی هم آن فرد جریمه‌اش را پرداخت کرد، دیگر نمی‌توانیم مادام‌العمر محکومش کنیم. مشکلاتی را که در مورد این بازیکن گفته می‌شود ما هم شنیده‌ایم اما در دین مبین اسلام گفته شده نباید فقط به دیدن اکتفا کنیم چرا که شاید آن طرف جریمه خود را پرداخت و حتی توبه کرده باشد. از طرفی ما دست کسی را همین طوری نمی‌گیریم به ایران بیاوریم بلکه اول موضوع در شورای برون مرزی مطرح می‌شود و در صورت موافقت مقدمات دیگر فراهم می‌شود.»

 

captcha
تازه ها
بیشتر