فوتبال ایران / شناسه خبر: 72128 / تاریخ انتشار : 1395/9/29 12:52
|
کی‌روش می‌داند چه زمانی از چه بازیکنی استفاده کند

پورعلی‌گنجی: بهترین عملکردم را مقابل استقلال می‌بینید

من ایرانی‌ام و بازی با یک تیم ایرانی برایم جذابیت خاصی دارد. کاری که می‌توانم انجام دهم، این است که به تیم مقابل احترام بگذارم.

ایران ورزشی آنلاین / خیلی خوب توانست جایگاهش را در تیم ملی محکم کند و بازی‌های درخشانی را در کنار سایر ملی پوشان برای تیم ملی به نمایش بگذارد. مرتضی پورعلی‌گنجی حالا یکی از مهره‌های موثر تیم ملی و تیم باشگاهی‌اش السد قطر به شمار می‌رود. این روزها در حالی که خبر خاصی از تیم ملی نیست، به خاطر رویارویی السد قطر با استقلال، باز هم خبرهای زیادی از پورعلی‌گنجی به گوش می‌رسد.

مرتضی پورعلی‌گنجی در خصوص شرایط تیم باشگاهی‌اش حرف‌هایی دارد: «خدا را شکر می‌کنم که توانستیم در بازی‌های اخیر برنده شویم. ما چند تساوی در لیگ قطر به دست آوردیم که در هیچ کدام از بازی‌ها حقمان کمتر از برد نبود. با این حال خوشبختانه شرایط تیم السد خوب شده و همه دست به دست هم دادیم تا موفق شویم. امیدوارم بازی‌های سخت آینده را نیز با برد پشت سر بگذاریم و در مسیر قهرمانی ادامه دهیم.»
مدافع السد در خصوص گلزنی‌اش در این تیم به‌عنوان یک مدافع اینطور حرف می‌زند: «وظیفه من به‌عنوان مدافع گلزنی نیست و باید بیشتر به فکر دفاع از دروازه تیمم باشم و تلاش می‌کنم در این کار بیشتر موفق باشم اما خداراشکر می‌کنم که چند گل زده‌ام. من اگر بتوانم به خط حمله اضافه شوم، حتما در گلزنی هم کمک می‌کنم. روی کرنر‌ها و ضربات ایستگاهی اضافه می‌شوم و خوشحالم که گلزنی کردم. امیدوارم روند خوبم را ادامه دهم. این گل‌ها را به خانواده‌ام و بخصوص مادرم تقدیم می‌کنم.»
او اشاره‌ای به شرایط تیم ملی دارد: «کارلوس کی‌روش در 5 سالی که ایران بوده، نشان داده لیگ را خوب می‌بیند. بازیکنانی که می‌توانند به تیم کمک کنند، دعوت می‌شوند و به وقتش از آنها استفاده می‌شود. در تیم کی‌روش بازیکن فیکس و ذخیره مهم نیست؛ خیلی از بازیکنان زحمت می‌کشند تا به ترکیب اصلی برسند. کی‌روش هم می‌داند چه زمانی از مرتضی پورعلی‌گنجی یا بازیکنان دیگر استفاده کند. همه با هم تلاش می‌کنیم تا شرایط خوبی را رقم بزنیم. تیم ملی به فرد متکی نیست. همه تیم تلاش می‌کنند تا به افتخار برسیم. امیدوارم در آینده شرایط بهتری رقم بخورد. شخصا به کی‌روش مدیون هستم. او در تیم ملی به من اعتماد کرد و امیدوارم باز هم نظرش را جلب کنم. تلاشم برای این است که برای تیم ملی بجنگم و مردم را خوشحال کنم.»
پورعلی‌گنجی حرف‌هایی هم در باره همبازی بودن با ژاوی دارد: «از همبازی بودن با ژاوی لذت می‌برم. او بازیکنی است که کل دنیا می‌شناسند. السد تیمی است که بازیکنان بزرگی را به خدمت می‌گیرد. آنها قبلا رائول را داشتند و حالا ژاوی را به خدمت گرفتند. از فوتبال ایران نیز بزرگانی در السد توپ زده‌اند، نفراتی مثل دایی، پیروانی و... خدا را شکر می‌کنم که در کنار ژاوی حضور دارم.او شخصیت بزرگی دارد و به شخصیت فوتبالی و بیرونی من هم اضافه شده است. چیزهای زیادی از او یاد گرفتم و از ثانیه به ثانیه حضور در کنار ژاوی استفاده می‌کنم.»
اما مهم‌ترین حرف‌های پورعلی‌گنجی به رویارویی تیمش با استقلال اختصاص دارد: «استقلال و السد دو تیمی هستند که افتخارات زیادی دارند. این دو تیم دو بار قهرمان آسیا شدند و جام‌های زیادی گرفتند. هردو تیم در بازی پلی آف لیگ قهرمانان به دنبال برد هستند. من هم ایرانی‌ام و بازی با یک تیم ایرانی برایم جذابیت خاصی دارد. کاری که می‌توانم انجام دهم، این است که به تیم مقابل احترام بگذارم. نهایت تلاشم را می‌کنم بهترین عملکرد خودم را نشان دهم و امیدوارم بازی زیبایی شود و مردم لذت ببرند. هر تیمی هم بیشتر تلاش کرد، نتیجه اش را بگیرد.»
این مدافع ملی پوش السد اشاره‌ای هم به آینده فوتبالی خود دارد: «آدمی که در زندگی اش امید نداشته باشد، موفق نمی‌شود. ما باید واقع گرا باشیم. در بین مدافعان آسیایی کمتر بازیکنی فرصت حضور در فوتبال اروپا را پیدا کرده است. شاید رحمان رضایی تنها نمونه ایرانی باشد که در لیگ ایتالیا بازی کرد. با این حال من تلاش می‌کنم به فوتبال اروپا برسم. شاید با بازی در جام جهانی با توجه به اینکه این مسابقات ویترین خوبی برای فوتبال کشورها است، زمینه حضورم در اروپا فراهم شود. امیدوارم با رفتنم به سطح اول فوتبال اروپا دل فوتبالدوستان ایرانی را شاد کنم.»

captcha
تازه ها
بیشتر