فوتبال ایران / شناسه خبر: 72062 / تاریخ انتشار : 1395/9/28 01:28
|
سرمقاله روزنامه ایران ورزشی

لیگ دیگر کسالت‌بار نیست

آرمن ساروخانیان / شش تیمی که در تعقیب پرسپولیس و تراکتور هستند در هفته‌های گذشته توانسته‌اند امتیازات و البته کیفیت فنی‌شان را به این دو تیم نزدیک کنند.

ایران ورزشی آنلاین / آرمن ساروخانیان / عصر جمعه برای لیگ برتر موعد غافلگیری بود. دو مدعی قهرمانی که خودشان را تافته جدابافته می‌دانستند، در فاصله دو ساعت تلخی شکست را برای اولین بار تجربه کردند. در 13 بازی قبلی تیمی نتوانسته بود پرسپولیس و تراکتورسازی را خیلی آزار دهد و یک امتیاز، نهایت مزد حریفان بود. جمعه اما لیگ روی دیگرش را به آنها نشان داد. تلنگری که نیم‌فصل دوم ممکن است برای‌شان به این سادگی نباشد.

قابل پیش‌بینی بود که تراکتور و پرسپولیس در هفته چهاردهم کار آسانی نداشته باشند، ولی نمایش سپاهان و ذوب‌آهن فراتر از انتظار بود. شاگردان ویسی در تبریز هماهنگ و هدفمند بودند. تیم سپاهان کاملا فشرده بازی می‌کرد و منتظر فرصتی بود تا با بازیکنان سریعش بتواند به فضای پشت مدافعان تراکتور برسد. ویسی خوب دیده بود که خط دفاع تراکتور حتی در ورزشگاه آزادی و مقابل استقلال هم تمایل دارد نزدیک خط نیمه بازی کند. قلعه‌نویی تاکید زیادی روی پرسینگ حریفان دارد و مقابل سپاهان هم دائما از مهدی کیانی می‌خواست که جلوتر برود. سپاهان چند بار توانست با بازی سریع و تکضرب از این پرسینگ خارج شود که دو تا از این فرارها به گل ختم شد. ذوب‌آهن هم توانست با وجود پرس سنگین پرسپولیس بازی را کنترل کند و وقتی گل سالمش مردود اعلام شد و راه‌های نفوذ به قلب دفاع را آزمود، با شوت از راه دور به گل برتری رسید.
اگر پیش از این گفته می‌شد رقابت قهرمانی دوجانبه خواهد بود، جدول لیگ برتر در پایان هفته چهاردهم حکایت متفاوتی دارد. ذوب‌آهن با پنج برد متوالی به پنج امتیازی صدر رسیده و نمی‌توان آماده‌ترین تیم فعلی لیگ را در فهرست مدعیان قرار نداد. نفت هم آرام و بی سر و صدا پیش می‌آید و تیم دایی در شش امتیازی پرسپولیس است. فولاد یازده هفته است شکستی نداشته و با سه برد متوالی هفت امتیاز با صدر جدول فاصله دارد. استقلال که به نظر می‌رسید کارش بعد از باخت به تراکتور تمام شده، حالا دوباره در هشت امتیازی صدر جدول است. سپاهان هم با برد تراکتور نشان داد دوباره می‌تواند تیم ترسناکی برای حریفان باشد. به این جمع باید پیکان را هم اضافه کرد که با گلزنی‌های منشا امتیازات خوبی جمع کرده.
در فاصله یک هفته به پایان نیم‌فصل، فاصله تیم اول تا هشتم فقط هشت امتیاز است. شش تیمی که در تعقیب پرسپولیس و تراکتورسازی هستند در هفته‌های گذشته توانسته‌اند امتیازات و البته کیفیت فنی‌شان را به این دو تیم نزدیک کنند و دیگر نمی‌توان آنها را در رقابت قهرمانی نادیده گرفت.
بازی‌های مستقیم این تیم‌هاست که در نیم‌فصل دوم می‌تواند سرنوشت قهرمانی را مشخص کند؛ حریفانی که برای دور برگشت تقویت می‌شوند و شکست دادن‌شان سخت‌تر خواهد شد. بازی‌های هفته چهاردهم یک پیام مشخص داشت: لیگ دیگر کسالت‌بار نیست.

 

captcha
تازه ها
بیشتر