فوتبال ایران / شناسه خبر: 71989 / تاریخ انتشار : 1395/9/25 12:26
|

منصوریان مربی کجاست؟

فرشاد کاس‌نژاد / منصوریان از یک سو می‌گوید «ما طراح تمرینات تیم ملی بودیم» و از سوی دیگر بی‌هوایی‌های یک مربی جوان را دارد.

ایران ورزشی آنلاین / فرشاد کاس‌نژاد / علی منصوریان را باید با این سوال جدی مواجه کرد: شما مربی درون زمین هستید یا مربی بیرون زمین و سکوها؟

این سوال را همین اندازه ساده و بی‌پروا باید از منصوریان پرسید. باید عکس‌هایش را از هر بازی جلوی او چید و از او سوال کرد که در جریان بازی‌ها به کجا فکر می‌کند؟ به دوربین، به تماشاگران یا به آنچه اصل ماجراست و درون زمین می‌گذرد؟

مسئله استقلال که هر چه جلوتر می‌رود باز هم به استقلال نزدیک نمی‌شود و ما همچنان پی «یک تیم آبی» می‌گردیم همین است، اینکه نمی‌دانیم و مطمئن نیستیم تمام حواس منصوریان به بازی باشد. او بر خلاف آنچه فکر می‌کند، مربی جوانی نیست. مربیان در چهل و چند سالگی باید به اوج حرفه خود چنگ بزنند و دروازه‌های تازه‌ای پیش روی خود بگشایند. منصوریان از یک سو می‌گوید «ما طراح تمرینات تیم ملی بودیم» و از سوی دیگر بی‌هوایی‌های یک مربی جوان را دارد و چشم‌اش به سکوها و دوربین‌هاست. کدام را باور کنیم؟ او به وقت دفاع از حریم حرفه‌ای‌اش نیز زیاده می‌گوید، بلوف می‌زند و کارش به اغراق می‌کشد. می‌خواهد از دانسته‌هایش دفاع کند، لقب طراح تمرینات تیم کی‌روش را مال خود می‌کند. از این اغراق‌ها که دیگر زننده می‌شوند و ذوق را کور می‌کنند در حرکات او روی نیمکت هم دیده می‌شوند، یا در پایان بازی‌ها، انگار که کوهی را کنده باشد.

منصوریان از این اطوارهایش چه می‌خواهد؟ از سکوها و دوربین‌ها توقع امتیاز دارد، توقع جام دارد یا همین ادا و اطوارها را بیشتر از مربیگری دوست دارد؟

captcha
نظرات شما | 1 نظر
سپهر
1395/9/25 - 14:30
منصوریان وقتی بازی میکرد هم كه همین بازیها رو در می آورد ، ما اون وقتها حالیمون نبود دوستش داشتیم...
rateup 10
 ratedown 1
تازه ها
بیشتر