ورزش ایران / شناسه خبر: 71936 / تاریخ انتشار : 1395/9/24 01:57
|

زهرا نعمتی: امیدوارم، به درخشش دوباره

تجربه نشان داده که حفظ عنوان قهرمانی مشکل تر از کسب قهرمانی است و شرایط روحی و روانی نیز موثر است.

ایران ورزشی آنلاین / زهرا نعمتی از ستاره‌های ورزش ایران در سالیان اخیر بوده و از استثناهای ورزشی ما. او حالا می‌داند که برای ثبات در راهش کار سختی را پیش رو دارد. پرچمدار کاروان المپیک و دارنده مدال طلای مسابقات تیراندازی با کمان پارالمپیک ریو با بیان اینکه تکرار قهرمانی از کسب قهرمانی دشوارتر است،گفت: «هنوز به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه دست، تمرینات خود را آغاز نکرده ام.»

به نقل از کمیته ملی پارالمپیک، زهرا نعمتی گفت: «بعد از پایان دوره آسیب دیدگی دستم، تمرینات خود را برای بازیهای آتی آغاز خواهم کرد و هنوز به طور کامل از بند آسیب دیدگی رهایی پیدا نکرده ام.»

نعمتی با اشاره به مسابقات پارالمپیک ریو  گفت: «در این مسابقات کار سخت تری در مقایسه با پارالمپیک لندن داشتم، چون در ریو وضعیت متفاوت بود و با شرایط سخت تری مواجه بودم. اینجا انتظارات از من بیشتر بود و همین امر باعث دشواری کارم می شد.» 

بانوی طلایی بازیهای پارالمپیک لندن و ریو گفت: «در پارالمپیک ریو خسته بودم ضمن اینکه باید از عنوان قهرمانی دوره گذشته هم دفاع می کردم. از طرفی تجربه نشان داده است که حفظ عنوان قهرمانی مشکل تر از کسب قهرمانی است و شرایط روحی و روانی نیز موثر است. به هر حال خوشبختانه با دعای خیر مردم، حمایت مسئولان و لطف خداوند توانستم مدال طلا را بار دیگر کسب کنم.»

نعمتی درباره اهداف آینده خود گفت: «هدفم ادامه تمرینات برای حضور موفق در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا و پارالمپیک توکیو است. انشاءالله که بتوانم در این رقابتها هم خوش بدرخشم و باعث سربلندی کشورم شوم.»

کماندار پارالمپیکی ایران در پایان با اشاره به مرگ دلخراش بهمن گلبارنژاد، دوچرخه سوار جانباز ایرانی در رقابت های پارالمپیک ریو، گفت: «اتفاقی که برای گلبارنژاد در ریو افتاد کام ورزش ایران را تلخ کرد. امیدوارم از این پس هرگز شاهد چنین اتفاقات تلخی برای هیچ ورزشکاری نباشیم.»

captcha
تازه ها
بیشتر