فوتبال ایران / شناسه خبر: 71927 / تاریخ انتشار : 1395/9/23 16:55
|
با سرمربی پرسپولیس، بعد از قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا

برانکو: از اهداف‌مان کوتاه نمی‌آییم

مهم نیست در تهران بازی کنیم یا جای دیگر چرا که به هر حال بقیه بازی‌ها را در خانه انجام خواهیم داد. اهداف ما خیلی بزر‌گتر از این است.

ایران ورزشی آنلاین / این هیاهویی که قرعه‌کشی لیگ قهرمانان به راه انداخته، دلیل کافی نیست برای برانکو که از بازی حساس پیش‌رو برابر ذوب‌آهن هم غافل شود. به قول خودش: «ما منتظر یک بازی سخت هستیم. به طور سنتی بازی ما مقابل ذوب‌آهن سخت است. مخصوصا که الان این تیم در فرم خیلی خوبی قرار دارد. نتایجی هم که اخیرا این تیم کسب کرده به خاطر بازی‌های باکیفیت این تیم بوده است.» پروفسور اما می‌گوید که در این بازی، به رکورد منحصر به فردش کمترین توجهی ندارد: «من به رکورد و اینجور مسائل فکر نمی‌کنم و اگر می‌خواهم برنده باشیم، فقط به خاطر پرسپولیس است. ما بازی به بازی جلو می‌رویم و هدف‌مان هم مشخص است. اگر برنده شویم، خوشحال می‌شوم اما نه به خاطر خودم، به خاطر اینکه تیم نتیجه گرفته است.»

«امسال به جمع هشت تیم صعود می‌کنیم و سال آینده قهرمان آسیا می‌شویم.» این آخرین حرف برانکو درباره اهداف آسیایی‌اش بود که حتی همگروه شدن با الهلال و الریان هم باعث نشده او از آنها دست بکشد. اتفاقا برعکس؛ آقای سرمربی به استقبال سختی‌های پیش‌رو رفته و با اشاره به قرعه‌ای که به نام تیمش افتاده، می‌گوید: «درباره قرعه‌کشی باید بگویم خیلی هیجان‌زده شده‌ام چون گروه بسیار سختی نصیب ما شد. قطعا در سخت‌ترین گروه قرار گرفته‌ایم. سه تیم بسیار قوی هستیم. پرسپولیس، الهلال و الریان بهترین‌های کشورهای خودشان هستند و الوحده هم که احتمالا صعود می‌کند، یک تیم بسیار خوب دارد. رقابت برای همه تیم‌های حاضر در گروه بسیار سخت و نتایج غیر قابل پیش بینی خواهد بود. البته ما هدف و وظیفه خودمان را می‌دانیم و همان را دنبال خواهیم کرد. هدف اول ما صعود به مرحله بعد خواهد بود و وقتی این اتفاق افتاد، برای صعود به مراحل بالاتر برنامه‌ریزی می‌کنیم. با توجه به حضور الریان و الهلال، من سخت‌ترین گروه در منطقه غرب آسیا را گروه چهارم می‌دانم اما سختی رقابت‌ها باعث نمی‌شود که ما هدف‌مان را تغییر بدهیم. همانطور که قبلا هم گفته بودم، هدف اول ما صعود از مرحله گروهی است و البته بخش عمده‌ای از موفقیت‌مان هم بستگی به این دارد که چقدر بتوانیم تیم را تقویت کنیم.»
جالب اینکه حتی سه بازی خارج از خانه پرسپولیس در دور رفت هم پروفسور را نگران نکرده: «مهم نیست در تهران بازی کنیم یا جای دیگر چرا که به هر حال بقیه بازی‌ها را در خانه انجام خواهیم داد. اهداف ما خیلی بزر‌گتر از این است که چنین مسائلی در آن اثر منفی بگذارد. ما می‌خواهیم صعود کنیم و این یعنی چه در خانه خودمان بازی کنیم و چه در خانه حریفان، باید برنده باشیم. شاید لازم است دوباره تکرار کنم که ما از اهداف‌مان کوتاه نمی‌آییم.»
همانطور که بهروان گفته بود، برانکو حاضر نیست همزمان با حضور پرسپولیس در لیگ قهرمانان بازیکنانش را در اختیار کی‌روش بگذارد و حتی شایعه‌ شده بود که اردوی زمستانی تیم‌ملی حسابی عصبانی‌اش کرده است. او اما این عصبانیت و حتی اعتراض خود را تکذیب کرده: «من درباره تیم‌ملی مصاحبه یا اظهار‌نظری نداشته‌ام. این روزها شاید مستقیم و غیرمستقیم مطالبی به ما نسبت داده شود اما من اگر بخواهم نظرم را بگویم، یا در حضور خبرنگاران خواهد بود و یا مصاحبه با هماهنگی انجام می‌شود که مطالب مطرح شده در آن مشخص است. مسلم است که موفقیت تیم‌ملی و صعود به جام‌جهانی و کلا موفقیت فوتبال ایران خواسته همه ما است. من هم در عمل از تیم‌ملی حمایت کرده‌ام. هر چند نبود ملی‌پوشان کار ما را سخت می‌کند اما باعث افتخار و خوشحالی است که این بازیکنان توانسته‌اند خود را به حدی برسانند که مورد توجه تیم‌ملی باشند و به فوتبال ایران کمک کنند. ما از تیم‌ملی حمایت می‌کنیم، همانطور که تیم‌ملی و فدراسیون هم بی‌تردید خواهان یک لیگ قوی و موفقیت نمایندگان باشگاهی ایران در آسیا هستند و ترقی و توسعه فوتبال ایران تنها اینگونه ممکن می‌شود.»

captcha
تازه ها
بیشتر