فوتبال ایران / شناسه خبر: 71810 / تاریخ انتشار : 1395/9/15 06:58
|

پاسخ ایران ورزشی به بیانیه باشگاه استقلال

اصلاح و تفکیک متن بیانیه باشگاه استقلال یک وظیفه اخلاقی است و منتظر می‌مانیم تا ببینیم در استقلال چقدر به اصول اخلاق حرفه‌ای پایبند هستند.

ایران ورزشی آنلاین / روزنامه ایران ورزشی در شماره امروز (15 آذر 95) گزارشی با عنوان «تذکر منصوریان و بزرگترهای استقلال به رحمتی پیش از تقابل با قلعه‌نویی / نه پیغام بده، نه حاشیه درست کن» درج کرد و نوشت: «مهدی رحمتی در آخرین بازی استقلال و تراکتورسازی که در همین ورزشگاه آزادی انجام شد بی‌آنکه دلیل مشخصی برای رفتارهایش داشته باشد بارها علیه امیر قلعه‌نویی الفاظی را به کار برد که در نهایت کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال او را به دو جلسه محرومیت از همراهی استقلال محکوم کرد. حالا در آستانه تقابل دوباره استقلال و تراکتورسازی نگرانی‌ها از تکرار اتفاقات به قدری فزونی گرفته که منصوریان و بزرگتر‌های استقلال در آستانه این بازی به مهدی رحمتی تذکرهایی جدی داده‌اند تا از هرگونه اقدام حاشیه‌ساز پرهیز کند.»

باشگاه استقلال در پاسخ به این گزارش بیانیه‌ای را در سایت رسمی‌ خود منتشر کرده که از بازنشر آن معذوریم. در متن تکذیبیه درباره دو روزنامه موضع‌گیری شده است و با احترام به همکاران‌مان در روزنامه گل، این را وظیفه باشگاه استقلال می‌دانیم که موضوعات را تفکیک کند. وصله‌هایی مثل دلالی و دستگیری خبرنگاران در گذشته در آن بیانیه طرح شده و اگرچه برای ما روشن است که منظور از آن بخش در تکذیبیه، روزنامه ایران ورزشی نبوده اما برای مخاطب عام روشن نیست. اصلاح و تفکیک این متن یک وظیفه اخلاقی است و منتظر می‌مانیم تا ببینیم در باشگاه استقلال چقدر به اصول اخلاق حرفه‌ای پایبند هستند.
برای ایران ورزشی حساب باشگاه محترم استقلال که بزرگانی اهل خرد و تدبیر دارد با تکذیبیه‌نویس‌ها جداست. این بیانیه‌نویسی‌ها هرگز منجر به عصبانیت ما و تغییر روش و منش ما در روزنامه‌نگاری نخواهد شد. نگاه ما به استقلال همچنان توام با احترام و انتقاد باقی خواهد ماند.

اینکه در آستانه بازی با تراکتورسازی با توجه به اتفاقات پیشین، به مهدی رحمتی -کاپیتان محترم تیم استقلال- توصیه شود که به حاشیه‌ها دامن نزند، آنچنان موضوع عجیب و غریبی نیست که به این بیانیه‌ها و تکذیبیه‌ها نیاز داشته باشد، مگر اینکه در استقلال بازیکنانی حضور داشته باشند که بزرگترهای استقلال نتوانند به آنها بگویند بالای چشم‌شان ابروست.

ایران ورزشی همچنان اصرار دارد که خمیرمایه گزارشش صحت داشته و براساس اطلاعات دقیق آن را نوشته است. باشگاه استقلال طبق قواعد حرفه‌ای اگر جوابیه‌ای به گزارشی در ایران ورزشی دارد، باید آن را به روزنامه ارسال کند و انتشار جوابیه روی سایت باشگاه خارج از عرف و قواعد روزنامه‌نگاری است.

captcha
تازه ها
بیشتر