فوتبال ایران / شناسه خبر: 71725 / تاریخ انتشار : 1395/9/6 04:27
|
روش‌های جدید برای مبارزه با تیم‌هایی که بدهی‌های انباشته دارند

خداحافظ تیم‌های بدهکار

به عنوان مثال اگر استقلال یا پرسپولیس برای یک بازیکن ٥٠٠‌ میلیون پرداخت می‌کنند، باید همین مقدار را برای بدهی به بازیکنان و مربیان قبلی خود پرداخت کنند وگرنه قرارداد بازیکن جدید ثبت نمی‌شود.

ایران ورزشی آنلاین /برخورد با باشگاه های بدهکار از سال های قبل همواره ورد زبان مسئولان فوتبال ایران بوده اما هرگز این برخورد زبانی شکل عملی به خود نگرفته و جالب اینکه بدهی باشگاه های فوتبال ایران نیز روز به روز در حال افزایش است. در این باره در سال های گذشته تهدید های متعددی را شاهد بودیم. اینکه می گفتند هر تیمی بدهی هایش را پرداخت نکند، نمی تواند در لیگ برتر حاضر شود اما این موضوع محقق نشد و همه باشگاه ها مجاز به حضور در مسابقات شدند. در این میان طلبکاران باشگاه ها بزرگترین متضرر این مساله بوده اند. بازیکنان یا مربیانی که سال های قبل در یک باشگاه فوتبال حضور داشتند و مبالغ زیادی طلب کار هستند، حالا دیگر از شکایت به کمیته انضباطی نیز ناامید شده اند و برخی نیز قید پولشان را زده اند.


راهکار جدید چیست؟

فدراسیون فوتبال و در راس آن مهدی تاج راهکار جدیدی را برای برخورد با باشگاه های بدهکار درنظر گرفته که می تواند تحقق پیدا کند. راهکاری که در آن خبری از تهدید به کنار گذاشتن از لیگ معنایی ندارد.  رییس فدراسیون فوتبال در این باره گفته است: «درحال ایجاد سیستمی هستیم که هر باشگاهی نتواند بدهی‌هایش را صاف کند باشگاه بعدی جایش را بگیرد چون برای ما کیفیت مهم است.»


ماجرا چیست؟

بعد از رایزنی های متعدد درباره برخورد با باشگاه های بدهکار در نهایت فدراسیون و سازمان لیگ به این نتیجه رسیده که باید از نیم فصل لیگ شانزدهم ساز و کار جدیدی را به کار بگیرد. اما فرمول این موضوع چیست؟ به گفته یکی از مسئولان سازمان لیگ در قانونی که به زودی وضع و از نیم فصل لیگ شانزدهم اجرایی می شود، باشگاه ها موظف هستند -باشگاه هایی که بدهی دارند- هر مبلغی برای خرید بازیکن جدید قصد هزینه کردن دارند، به همان اندازه از بدهی های قبلی شان را تسویه کنند. به عنوان مثال اگر استقلال یا پرسپولیس برای یک بازیکن ٥٠٠‌میلیون پرداخت می‌کنند، باید همین مقدار را برای بدهی به بازیکنان و مربیان قبلی خود پرداخت کنند وگرنه قرارداد بازیکن جدید ثبت نمی‌شود.


اجرایی می شود؟

لایحه قانون جدید نقل و انتقالات تقریبا آماده تصویب است اما هنوز به باشگاهی ابلاغ نشده؛ طبق قراری که مسئولان فدراسیون گذاشته‌اند، تا قبل از آغاز نقل و انتقالات نیم فصل این مصوبه به دست مدیران باشگاه ها می رسد تا درصدی از بدهی باشگاه های لیگ برتری کسر شود.

 

---
کلیدواژه
سازمان لیگ
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/71725
captcha
تازه ها
بیشتر