ورزش بین‌الملل / شناسه خبر: 71714 / تاریخ انتشار : 1395/9/4 16:04
|

برای تماشای یک بازی چه هزینه‌ای می‌پردازید؟

آرمن ساروخانیان/نگاهی دیگر به داستان دو هوادار منچستر یونایتد که روز قبل از بازی با آرسنال بلیت 15 پوندی تور گردش در اولدترافورد را خریدند و خودشان را به یکی از دستشویی‌های ورزشگاه رساندند.

ایران ورزشی آنلاینآرمن ساروخانیان / برای تماشای یک مسابقه فوتبال حاضرید چه هزینه‌ای بپردازید؟ چه سختی‌هایی بکشید؟ اگر این سوال را از شیفتگان فوتبال بپرسید، به جواب‌های جالبی می‌رسید؛ طرفدارانی که پول و زمان زیادی صرف می‌کنند و زحمت سفرهای طولانی را به جان می‌خرند تا تنها نود دقیقه بازی تیم یا بازیکن مورد علاقه‌شان را ببینند.

نمونه دم‌دستی، گزارش‌های ویژه شهرآورد است که بارها از تلویزیون پخش شده. طرفداران استقلال و پرسپولیس که صدها کیلومتر سفر می‌کنند و خودشان را به ورزشگاه آزادی می‌رسانند تا این بازی حساس را از نزدیک تماشا کنند. آنها گاهی شب قبل از بازی هم مجبورند بیرون ورزشگاه بخوابند تا زودتر بلیت بگیرند و جای بهتری برای نشستن پیدا کنند.
در سال‌های گذشته که تب فوتبال اروپا بالا رفته، گروهی به این فکر افتادند که چرا برای تماشای بازی تیم مورد علاقه‌شان به خارج از ایران نروند؟ اردوهای تیم‌های بزرگ اروپایی در خاورمیانه یا شرق آسیا و همین‌طور مسابقات اروپایی این تیم‌ها در ترکیه، ساده‌ترین راه برای تماشای ستارگان فوتبال جهان از نزدیک است. سفر به این کشورها نسبتا کم‌هزینه‌تر است و دردسرهای گرفتن ویزا کمتر.
ترکیه و دبی و مالزی هم بعد از مدتی عادی شد و فوتبالدوستان ایرانی به این فکر افتادند که چرا برای تماشای تیم محبوب‌شان به ورزشگاه اختصاصی‌اش نروند؟ آنها از خودشان می‌پرسیدند بعد از سال‌ها طرفداری از بارسا، رئال و بایرن، چرا یک بار تماشای بازی در نوکمپ، برنابئو یا آلیانس آرنا را تجربه نکنند؟ وقتی می‌توان پای برج دوقلوی مالزی عکس یادگاری گرفت یا روی شن‌های طلایی بلغارستان قدم زد، حتما می‌توان به قلب اروپا هم رفت و نود دقیقه کنار دوآتشه‌ها فریاد زد و جشن گرفت. البته تدارک این سفر رویایی خیلی هم آسان نیست و تعداد کمی از این هواداران متعصب می‌توانند از هفت‌ خان بگذرند و پای‌شان به معابد فوتبال اروپا برسد.
اشتباه است اگر فکر کنید این بیماری، وابستگی یا هر چیزی که اسمش را می‌گذارید، ویژه ایرانی‌هاست. نمونه‌اش دو هوادار منچستریونایتد که هفته گذشته برای تماشای بازی تیم محبوب‌شان تصمیم خطرناکی گرفتند. آنها روز قبل از بازی با آرسنال بلیت 15 پوندی تور گردش در اولدترافورد را خریدند و خودشان را به یکی از دستشویی‌های ورزشگاه رساندند. هدف این دو دانشجوی خارجی که نتوانسته بودند بلیت بازی را تهیه کنند، این بود که 24 ساعت در آنجا پنهان شوند تا هنگام بازی خودشان را به سکوها برسانند. نقشه‌ای عجیب و بی‌سابقه که بی‌نتیجه ماند، چرا که صبح روز بازی آنها را پیدا کردند. البته آنها چیز زیادی از دست ندادند. جدال این دو رقیب قدیمی یکی از کسل‌کننده‌ترین بازی‌های این فصل لیگ برتر بود و هواداران منچستر که در ورزشگاه بودند بعد از گل تساوی آرسنال در دقایق پایانی با ناراحتی به خانه رفتند.
پرونده این دو هوادار اما با پایان بازی بسته نشد و آنها بابت پنهان شدن در ورزشگاه مجبور به پاسخگویی شدند. البته آنها از قبل برای اتهامات احتمالی هم فکر کرده بودند و از خودشان با تلفن همراه فیلم گرفته‌اند. این فیلم از زمان حرکت آنها در جاده‌های برفی شمال بریتانیا شروع می‌شود تا زمانی که در دستشویی ورزشگاه محبوس شده‌اند و خستگی و استیصال در چهره‌شان پیداست. اگر آنها نتوانستند تماشای بازی یونایتد در اولدترافورد را تجربه کنند، ویدیوشان در شبکه‌های اجتماعی سر و صدای زیادی به پا کرده و در دنیای مجازی مشهور شده‌اند.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/71714
captcha
تازه ها
بیشتر