فوتبال ایران / شناسه خبر: 71712 / تاریخ انتشار : 1395/9/4 01:56
|
آمار کریم در پانیونیوس؛ هر 198 دقیقه یک گل

وقت اتفاقات بزرگ‌تر برای انصاری‌فرد

او 26 ساله است و این پتانسیل را دارد تا سالهای آینده در قاره سبز بماند و بازی در لیگ‌های معتبرتر را به تجربیات خود اضافه کند. اتفاقی که رخ دادنش بعید نیست.

ایران ورزشی آنلاین / امیر اسدی / شاید اگر هر بازیکنی جای کریم انصاری‌فرد بود، بعد از سپری کردن یک فصل کابوس وار در اوساسونا – آن هم به دلایل غیر فنی – لیگ ایران را برای بازگشت انتخاب می‌کرد و از این راه پولی میلیاردی به جیب می‌زد. کریم اما بر خلاف تصورات، عزم خود را جزم کرد تا در فوتبال اروپا بماند. همین اتفاق هم رخ داد. باشگاه پانیونیوس از سوپرلیگ یونان برای جذب شماره 10 تیم ملی ایران ابراز علاقه کرد تا انصاری‌فرد به عضویت این تیم در بیاید. تیمی که متعلق به پایتخت یونان، یعنی آتن بود.

این تصمیم انصاری‌فرد را خیلی‌ها بر نتابیدند. برخی انتقاد کردند که چرا کریم به لیگ ایران برنگشت و عده‌ای دیگر بر این عقیده بودند که لیگ یونان آنچنان معتبر نیست که انصاری‌فرد در آن بازی کند. کریم اما فارغ از تمام این انتقادها، کارش را با پانیونیوس آغاز کرد. او درخشید و هفته به هفته بهتر و کارآمدتر در ترکیب پانیونیوس حاضر شد. تنها چند هفته از لیگ یونان گذشته بود که کریم بدل به مهاجم اصلی پانیونیوس شد و نقش بسزایی در موفقیت این تیم ایفا کرد.
ماحصل تلاش انصاری‌فرد برای پانیونیوس، 9 گل زده در لیگ یونان و 2 بار گشودن دروازه حریفان در جام حذفی بود. همین موفقیت، انصاری‌فرد را تبدیل به یکی از سوژه‌های اصلی نقل و انتقالات فوتبال یونان کرد. روزی نبود که پیشنهادی جدید به دست انصاری‌فرد نرسد. یک روز آاک آتن خواهان امضای قرارداد با کریم می‌شد و روز دیگر پائوک سالونیکا.
کریم اما بی اعتنا به همه این پیشنهادها در پانیونیوس ماند تا دومین فصل حضور در این تیم را سپری کند. او این فصل نیز درخشش را خیلی زود آغاز کرد و نشان داد که عزم خود را برای ترانسفر به بهترین و معتبرترین لیگ‌های اروپایی جزم کرده. انصاری‌فرد این فصل 3 گل وارد دروازه حریفان کرده. ابتدا دروازه آستراس را باز کرد، سپس نوبت به دروازه‌بان ایراکلیس رسید تا مغلوب انصاری‌فرد شود و در نهایت هم دروازه پائوک سالونیکا مقابل ضربه کریم باز شد. گلی سه امتیازی که کریم به زیبایی وارد دروازه پائوک کرد تا مدیران این تیم یک بار دیگر به فکر جذب او بیفتند.
انصاری‌فرد از فصل قبل تا کنون روی هم 2780 دقیقه در لیگ یونان و جام حذفی با پیراهن پانیونیوس به میدان رفته و 14 گل به ثمر رسانده. میانگین آماری او فوق‌العاده است. هر 198 دقیقه یک گل که نشان می‌دهد انصاری‌فرد روزهای فوق العاده‌ای را در پانیونیوس سپری می‌کند. کریم در پانیونیوس به قدری جا افتاده و درخشیده که سرمربی این تیم قلم قرمز روی نام دیوید انگوگ، دیگر مهاجم این تیم می‌کشد و از انصاری‌فرد در ترکیب اصلی استفاده می‌کند. انگوگ سابقه سال‌ها بازی برای لیورپول و لوهاور فرانسه را در کارنامه دارد و حتی در لیگ اروپا نیز موفق به گلزنی شده است.
همین درخشش انصاری‌فرد باعث شده تا تیم‌های متعددی از لیگ‌های معتبر سراغ او بیایند و برای جذبش ابراز علاقه کنند. نمونه اش المپیاکوس در لیگ یونان که بهترین و قدیمی ترین تیم این کشور محسوب می‌شود یا پائک سالونیکا و البته پاناتینایکوس. اینها تنها پیشنهادهای انصاری‌فرد از لیگ یونان هستند که نشان می‌دهند کریم تا چه حد در فوتبال اروپا موفق بوده.
مارسی، لوهاور و چند تیم اسم و رسم دار دیگر نیز انصاری‌فرد را زیر نظر گرفته‌اند تا شاید بتوانند در نقل و انتقالات زمستانی او را جذب کنند. مهاجمی که با درخشش در ترکیب پانیونیوس به دایره بازیکنان مورد نظر کی‌روش برای بازی در تیم ملی نیز برگشته و نشان داده می‌تواند مثل قبل در ترکیب حاضر شود و به‌عنوان یک تمام کننده خطرناک دروازه حریفان را تهدید کند.
انصاری‌فرد با حفظ همین روند، احتمالا آخرین فصل حضورش در ترکیب پانیونیوس را سپری خواهد کرد. البته اگر در تعطیلات زمستانی جدا نشود و پیراهن پانیونیوس را با پیراهن تیمی دیگر تعویض نکند. کریم که جزو استعدادهای بزرگ فوتبال ایران بود دو بار در لیگ‌های یازدهم و سیزدهم و به ترتیب با 21 و 14 گل زده عنوان آقای گلی لیگ ایران را به دست آورده و روی هم 76 گل در لیگ برتر به ثمر رسانده. انصاری‌فرد برای تیم ملی نیز 14 گل وارد دروازه حریفان کرده که آماری جالب توجه برای این مهاجم 26 ساله است.
با این رزومه و ادامه درخشش در ترکیب پانیونیوس قطعا انصاری‌فرد می‌تواند روزهای درخشانی را در فوتبال اروپا تجربه کند. او 26 ساله است و این پتانسیل را دارد تا سالهای آینده در قاره سبز بماند و بازی در لیگ‌های معتبرتر را به تجربیات خود اضافه کند. اتفاقی که رخ دادنش بعید نیست. بخصوص که شنیده می‌شود عملکرد انصاری‌فرد در پانیونیوس تحت نظر قرار دارد و برخی باشگاه‌ها حتی با مدیران این تیم برای جذب کریم وارد مذاکره شده‌اند.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/71712
captcha
تازه ها
بیشتر