فوتبال ایران / شناسه خبر: 71696 / تاریخ انتشار : 1395/9/2 19:34
|
ممکن است نیم‌فصل برای همیشه بروم

مبعلی: دوست دارم روزهای سخت خداحافظی زودتر بگذرد

حتی احتمال دارد نیم‌فصل از فوتبال خداحافظی کنم. چیزی که مهم است اینکه می‌خواهم در اوج از فوتبال بروم.

ایران ورزشی آنلاین / سمیرا شیرمردی / ایمان مبعلی مدت‌ها سکوت کرده بود. انگار دوست نداشت حرفی بزند. نه در مورد بازی‌ها و نه حتی درباره شرایط خودش و موفقیت‌های تیمش. ظاهرا ترجیح می‌داد همه چیز در آرامش دنبال شود. این آرامش مدت‌ها ادامه داشت تا اینکه او آن را با یک خبر عجیب شکست. خبر هم چیزی نبود جز خداحافظی‌اش از فوتبال. مبعلی که طبق آمار الان یکی از ارزشمندترین بازیکنان لیگ برتر به حساب می‌آید، در اقدامی عجیب از احتمال خداحافظی‌اش از فوتبال در نیم‌فصل یا پایان فصل شانزدهم خبر می‌دهد. هافبک نفت تهران در مورد این تصمیم عجیب خود، شرایطش، بازی با سایپا و... با ایران ورزشی آنلاین صحبت می‌کند.


چطور شد که بعد از مدت‌ها سکوت، تصمیم به خداحافظی گرفتی؟ مساله‌ای پیش آمده؟
 خب احتمال اینکه پایان فصل شانزدهم از فوتبال خداحافظی کنم خیلی زیاد است. البته نمی‌توانم از الان بگویم تصمیم قطعی گرفتم اما احتمالش زیاد است. در واقع شرایطی است که نمی‌توانم بگویم.
یعنی مساله شخصی وجود دارد که چنین تصمیمی گرفتی؟
 نه، من مدت‌هاست به این مساله فکر می‌کنم و حتی احتمال دارد نیم‌فصل از فوتبال خداحافظی کنم. چیزی که مهم است این است که می‌خواهم در اوج از فوتبال خداحافظی کنم.
اما الان با شرایطی که دارید و البته آمار نشان می‌دهد، یکی از بهترین‌های لیگ هستید. با این آمار به نظر می‌رسد فصل آینده هم بتوانید به همین صورت کار کنید و حتی بیشتر از یک فصل دیگر...
 همه چیز بستگی به شرایط دارد. ممکن است این مساله به فصل بعد هم برسد. یعنی بستگی به شرایط دارد. شاید فصل بعد هم بازی کنم و بعد از آن خداحافظی کنم. همانطور که گفتم می‌خواهم در اوج خداحافظی کنم. شاید این مساله همین نیم‌فصل اتفاق بیفتد و شاید هم فصل بعد.
به هر حال به نظر می‌رسد خداحافظی از دنیای فوتبال برای فوتبالیست‌ها خیلی سخت است.

من با این مساله کنار آمدم چون خیلی سال است به خداحافظی از فوتبال فکر می‌کنم. می‌دانم یک روز فوتبالم تمام می‌شود و باید این روزهای سخت را بگذرانم. به خاطر همین با همه این مسائل کنار آمدم.

فکر می‌کردیم می‌خواهی به استقلال برگردی و بعد از آن از فوتبال خداحافظی کنی.
 نشد دیگر. فعلا هم که بازیکن نفت تهران هستم.
به نظر نمی‌رسد از این دسته بازیکنان هم باشی که بعد از خداحافظی حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند و از اتفاقاتی بگویند که در دل‌شان نگه داشتند.
 نه، من صحبتی ندارم. در فوتبال و هر شغل دیگری، ممکن است اتفاقات تلخ و شیرین زیادی بیفتد که برای من شیرینی‌ها بیشتر بود.
یکی از اتفاقاتی که ظاهرا دوست داشتی برایت بیفتد، این بود که روزی با علی دایی کار کنی که آن هم افتاد.
 بله، خیلی دوست داشتم با علی دایی کار کنم. برایم مهم نبود در چه تیمی این اتفاق بیفتد اما این مساله در نفت محقق شد. اینها اتفاقاتی است که ممکن است برای بازیکنی بیفتد. مثلا یکی مربی را دوست داشته باشد و دیگری یک مربی را قبول نداشته باشد و با او کار کند. از این اتفاقات در فوتبال زیاد می‌افتد.
بعد از خداحافظی چه می‌کنی؟
 نمی‌دانم باید ببینم چه می‌شود. فوتبال طوری است که از علاقه به آن نمی‌شود به راحتی گذشت. ممکن است از فوتبال حرفه‌ای کنار بروم اما امکان ندارد فوتبال را برای همیشه کنار بگذارم. به همین دلیل احتمال دارد مثل خیلی‌های دیگر هر هفته مثلا 2، 3 بار بازی کنم چون دل کندن از فوتبال خیلی سخت است. مهم نیست در لیگ برتر باشم یا در سالن و با دوستان. مهم برد و باخت است و آن استرسی که برای بازی‌ها وجود دارد.
پس آن استرس را دوست داری...
 استرس زیاد نه اما استرسی که برای برد و باخت در فوتبال باشد خوب است.
با توجه به اینکه از مدت‌ها قبل به خداحافظی از فوتبال فکر کردی، به بعد از آن هم فکر کردی که مربی شوی یا نه؟
 هنوز هیچ تصمیمی برای آینده‌ام نگرفتم اما مربیگری را دوست دارم. تا الان هم پیش نیامده که بتوانم به کلاس بروم و درگیر تمرین و بازی‌ها بودم اما بعد از آن حتما پیگیری می‌کنم.
این هفته بازی سختی مقابل سایپا دارید. مقابل تیمی که نتایج خوبی نگرفته و فکر جبران آن است.
 بله، ما این هفته بازی سختی داریم. 3 بازیکن سایپا قبلا در نفت بازی کردند و شناخت کافی از این تیم دارند. سایپا کلا تیم منظم و منسجمی است که حریف خطرناکی برای همه تیم‌ها خواهد بود اما ما با توجه به اینکه در زمین خودمان بازی می‌کنیم فقط 3 امتیاز را می‌خواهیم. به هر حال شرایط 2 تیم در جدول و اهمیت 3 امتیاز در تغییرات جدول، باعث شده این بازی سخت و مهم شود.
مشکل مالی‌تان هم ظاهرا حل شده.
 نه، فعلا فقط 27 درصد دادند. من و چند بازیکن دیگر 70 درصد از پارسال هم طلب داریم که 3 ماه است گفتند می‌دهند و خبری نشده. هر بار امروز و فردا می‌کنند اما انگار قرار نیست بدهند. با آنهایی که قراردادشان کم بوده تسویه حساب کردند.

عابدزاده در تمرینات تیم‌تان حاضر شده.
 بله، اواخر تمرین آمده بود و باعث خوشحالی‌مان شد. عابدزاده اسطوره‌ای است که مثل او نداریم. خدا کند باز هم یکی مثل عابدزاده داشته باشیم تا همه از فوتبال لذت ببرند.

 

 

کلیدواژه
ایمان مبعلی
captcha
تازه ها
بیشتر