فوتبال ایران / شناسه خبر: 71695 / تاریخ انتشار : 1395/9/2 18:59
|
گفت‌و‌گو با ستاره‌ی ایرانی آلکمار

جهانبخش: به انصاری‌فرد، عزت‌الهی و آزمون هلند را پیشنهاد می‌کنم

لیگ هلند یک لیگ پویا است و به فوتبالیست ها، بخصوص بازیکنان جوان کمک می‌کند تا دیده شوند. من که پیشنهاد می‌کنم همه آنها لیگ هلند را انتخاب کنند.

ایران ورزشی آنلاینامیر اسدی / علیرضا جهانبخش؛ او مدتی سکوت کرد و از رسانه‌ها دور بود اما حالا در گفت و گویی متفاوت با ایران ورزشی آنلاین از شرایط این روزهای آلکمار می‌گوید و البته بازی تیم ملی مقابل سوریه. بازیکن باشخصیت تیم ملی از فوتبال هلند هم صحبت می‌کند. به اعتقاد او، لیگ هلند ویترینی است که بازیکنان در آن دیده می‌شوند و می‌توانند مسیر ترانسفر به لیگ‌های معتبرتر را آسانتر طی کنند. به همین دلیل هم هست که جهانبخش به سردار آزمون، کریم انصاری فرد و سعید عزت اللهی توصیه می‌کند به هلند بروند و در اردی ویژه بازی کنند.


از آلکمار و شرایط این روزهایش بگو. آن هم بعد از مدت‌ها سکوت. چرا مثل فصل قبل نتیجه نمی‌گیرید؟به‌خصوص در لیگ اروپا که فعلا در رده چهارم گروه‌تان قرار دارید.
 نتایج ما در لیگ اروپا آنطور که باید و شاید خوب نبوده. در گروهی قرار گرفتیم که از ابتدا می‌دانستیم کارمان برای صعود دشوار است. البته ناامید هم نبودیم و به همین دلیل مسابقات را با قدرت آغاز کردیم. الان هم زنیت از سایر تیم‌ها جدا شده و به مرحله بعد صعود کرده اما ما با دو تیم بالای خود تنها دو امتیاز فاصله داریم و می‌توانیم این امتیازها را جبران کنیم. آنها 4 امتیاز دارند و ما دو امتیاز.
در لیگ هلند و جام حذفی چطور؟ نتایج، امیدوار کننده و بر وفق مراد بوده؟
 در لیگ هلند شرایط ما ایده‌آل است و فاصله چندانی با صدر جدول نداریم. در جام حذفی هم به جمع 16 تیم برتر راه یافته‌ایم و امیدواریم که در نهایت عنوان قهرمانی را کسب کنیم.
هدف‌گذاری آلکمار برای این فصل کسب چه عنوانی در لیگ، لیگ اروپا و جام حذفی است؟
 صد در صد به صعود و حضور درمرحله بعد لیگ اروپا فکر می‌کنیم. در لیگ هم به دنبال این هستیم که سهمیه لیگ اروپا را کسب کنیم و در جمع 4، 5 تیم برتر قرار بگیریم. در جام حذفی هم چشم به قهرمانی داریم. قرعه خوبی به ما خورده و صد در صد می‌خواهیم قهرمان شویم.
با درخشش لژیونرهای ایرانی در فوتبال اروپا، پیشنهادهایی از هلند به دست آنها رسیده. مثلا گفته می‌شود آژاکس سردار را می‌خواهد یا فاینورد دنبال جذب کریم انصاری فرد است. سعید عز‌ت‌اللهی نیز گویا از تیم‌های هلندی پیشنهاد دارد. تو که سال‌ها در فوتبال هلند حضور داری به آنها توصیه می‌کنی حضور در اردی ویژه را انتخاب کنند؟

چرا که نه. همانطور که قبلا هم گفتم فوتبال هلند بهترین ویترین برای ترانسفر شدن به لیگ‌های معتبرتر است. من با بچه‌ها که صحبت کردم به آنها پیشنهاد دادم که به لیگ هلند بیایند. البته بستگی دارد بچه‌ها چه هدفی در سر داشته باشند اما باز هم به سردار، کریم و سعید پیشنهاد می‌کنم به هلند بیایند و در اردی ویژه بازی کنند. رضا قوچان‌نژاد را می‌بینید. الان شرایط فوق العاده‌ای در هیرنوین دارد. گل می‌زند، پاس گل می‌دهد و حسابی در این تیم جا افتاده. این نشان می‌دهد که لیگ هلند یک لیگ پویا است و به فوتبالیست ها، بخصوص بازیکنان جوان کمک می‌کند تا دیده شوند. من که پیشنهاد می‌کنم همه آنها لیگ هلند را انتخاب کنند.
سعید عزت‌اللهی دوست صمیمی تو است. شایعه شده که با مربی آلکمار صحبت کرده‌ای تا سعید به هلند بیاید و پس از اتمام قراردادش با روستوف، هم‌تیمی‌ات شود.
 راجع به سعید، مستقیم حرفی با سرمربی آلکمار نزده‌ام اما قطعا از این موضوع استقبال می‌کنم چون سعید هم بازیکن با استعدادی است و هم یک دوست صمیمی برای من. اگر نظر مرا بخواهند واقعیت را درباره عزت اللهی می‌گویم.
یعنی تاییدش می‌کنی؟
 صد در صد. واقعیتش سعید فوتبالیست قابلی است که پتانسیل پیشرفت را دارد. او در تیم ملی و روستوف نشان داده که می‌تواند پله‌های ترقی را طی کند و به بازیکن بزرگی تبدیل شود. پس مطمئن باشید اگر سوالی از من پرسیدند جز تعریف و تمجید چیز دیگری از سعید نمی‌گویم.
برسیم به بازی مقابل سوریه. عجب فرصتی از دست دادی. هنوز حسرت آن موقعیت را می‌خوری؟
 خب بله. موقعیت فوق العاده‌ای بود. قطعا اگر آن توپ گل می‌شد تیم ملی شرایط بهتری را به نسبت امروز تجربه می‌کرد. آن لحظه تمرکز کردم، فکر کردم سمت راست دروازه فضا دارم. می‌خواستم توپ را به گوشه سمت راست بفرستم اما سرم را زیاد چرخاندم و موقعیت از دست رفت. باز هم خدا را شکر که صدر جدول هستیم. مطمئن باشید در ایران اجازه نمی‌دهیم سوریه قسر در برود.
تو که اهل گیلان هستی و سال‌ها در فوتبال رشت بازی کرده‌ای، تا کنون چنین زمینی دیده بودی؟
 من یک فصل هم برای داماش تهران در لیگ دو بازی کردم. همیشه می‌گویند زمین‌های لیگ دو در ایران تعریفی ندارد. باور کنید این زمین از زمین‌های لیگ دو ایران هم بدتر بود. ورزشگاه از نظر نرم افزاری، سخت افزاری و کیفیت زمین واقعا ضعیف بود. مطمئن باشید سوریه از هر تیمی در این ورزشگاه میزبانی کند امتیاز می‌گیرد.
پیشنهاد جدیدی به دست تو رسیده یا امکان دارد در ژانویه از آلکمار جدا شوی؟
 به پیشنهاد جدید اصلا فکر نمی‌کنم. می‌خواهم فصل را با آلکمار تمام کنم و به همین خاطر تمرکزم را روی موفقیت این تیم گذاشته ام.

 

captcha
تازه ها
بیشتر