فوتبال ایران / شناسه خبر: 71685 / تاریخ انتشار : 1395/9/1 05:37
|
با عکس منصورخان نمایش می‌دهند

مرفاوی: آقای منصوریان، دستت درد نکند

عکس پورحیدری را روی دست می‌گیرند و پسر ایشان را به ورزشگاه دعوت می‌کنند اما به راحتی اجازه می‌دهند به بازیکن ما توهین شود. این درست نیست.

ایران ورزشی / گلایه‌های صمد مرفاوی از اتفاقاتی که در جریان بازی با صبای قم رخ داد تمامی ندارد. مرفاوی که همواره آرام و بی‌حاشیه بود به واسطه اتفاقاتی که در این بازی رخ داده به شدت عصبی شده است و مصاحبه او نشان می‌دهد که عمیقا از رفتارهای منصوریان ناراحت است. مرفاوی بی آنکه ملاحظه کسی را بکند درباره آن روز حرف‌هایی می‌زند. او در عین حال به آینده تیمش هم امیدوار است. بخصوص بازی با تراکتورسازی. مرفاوی می‌خواهد روزهای بد را با صبا به پایان برساند. آیا او می‌تواند؟


بعد از مدت‌ها فوتبال امیدوارکننده بازی کردید اما در نهایت این نمایش هم منجر به پیروزی صبا نشد. بالاخره کی ناکامی‌های شما به پایان می‌رسد؟
 مطمئن باشید به زودی. من آن روز که به استقلال باختیم بیش ازهمیشه به آینده امیدوار شدم. تنها کمی مشکل تمام کننده داریم. اگر این مشکل از بین برود همه چیز خوب خواهد شد. آن روز هم می‌توانستیم استقلال را با همه ستاره‌هایش ببریم. استقلالی که وقتی تعویض می‌کرد ملی پوش به میدان می‌فرستاد اما من دستم روی نیمکت آنچنان پر نبود و بازیکنانی در اختیار داشتم که جوان و کم تجربه بودند. آن روز اما می‌توانستیم برنده میدان باشیم که استقلال با خوش شانسی در ضربات پنالتی به آنچه می‌خواست رسید و به مرحله بعد رفت. من به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم و از آنها ممنونم. آنها فوتبال امیدوارکننده‌ای بازی کردند. آنها نشان دادند فرق تیمی که 40 میلیارد تومان خرج کرده با تیمی که خرجش به 6 میلیارد هم نمی‌رسد تنها یک ضربه پنالتی است.
بازی صبا و استقلال حوادث و حاشیه‌هایی داشت که شما را هم در بر می‌گرفت. از جریان‌های بازی شروع کنیم که دروازه‌بان شما سعی می‌کرد زمان را به سود تیم شما حفظ کند اما با واکنش‌های تندی از سوی برخی تماشاگرنماها مواجه شد.
 دروازه‌بان ما هر رفتاری انجام می‌داد کاملا فوتبالی بود. اگر به قول شما وقت را نگه داشته داور می‌تواند او را جریمه کند. حتی از بازی اخراجش کند اما عده‌ای که اسم خودشان را تماشاگر می‌گذارند نباید آن رفتارها را انجام بدهند. آخر آن همه فحش رکیک به حامد لک برای چه بود؟ چرا به او توهین کردند؟ باور کنید که اگر به حامد آن همه توهین نمی‌شد او پنالتی‌ها را می‌گرفت اما عده‌ای حالش را خراب کردند. من بازهم می‌گویم که یک استقلالی هستم اما آن روز مربی صبا بودم و باید از تیم و بازیکنانم دفاع می‌کردم. امیدوارم کمیته انضباطی به ماجراها ورود کند و اجازه ندهد که حق ما پایمال شود.
بعد از بازی هم اتفاقاتی در نشست خبری رخ داد که سوژه رسانه‌ها شد. فکر می‌کنید که ریشه آن اتفاقات کجاست و چرا مسائلی پیش آمد که منجر به واکنش شما شد؟
 در تمام طول سال‌هایی که مربیگری کردم هیچ گاه اینطوری نبودم اما جایی به آدم فشار می‌آید و تحملش را از دست می‌دهد. شخصی در نشست خبری داشت جانبدارانه از استقلال حمایت می‌کرد در حالی که آن افراد باید مساوات را رعایت کنند و طوری حرف نزنند که از تیم خاصی حمایت شود. خبرنگاران از نظر من حرمت بسیاری دارند و من همیشه سعی کردم با آنها رابطه خوبی داشته باشم اما آن روزحرفی زده شد که حقیقت نداشت. من هم آن واکنش را نشان دادم.
ظاهرا از منصوریان هم به شدت گله دارید. از او چرا؟
 ببینید من از منصوریان ناراحتم. خیلی هم ناراحتم. آقای منصوریان شما شاگرد من بودی و من را مربی خودت می‌دانی آن وقت پشت کسی در می‌آیی که به من بی احترامی کرده است. آقای منصوریان واقعا دستت درد نکند. از شما انتظار نداشتم. من در آن لحظات می‌خواستم آن شخص را توجیه کنم اما منصوریان ناگهان وسط آمد و به آن شخص که کارتش توسط سازمان لیگ ضبط شده بود گفت که نگران نباش من کارتت را می‌گیرم. آیا آن رفتار درست بود؟ آیا رفتار منصوریان شائبه ایجاد نمی‌کند؟ اصلا چه معنی دارد که منصوریان برای کسی پا در میانی کند که به من بی‌احترامی کرده؟من نمی‌دانم پشت پرده چه خبر است و دوست هم ندارم وارد این ماجرا‌ها شوم. تنها چیزهایی که آنجا دیدم را عنوان می‌کنم. منصوریان جلوی همه پشت آن شخص در آمده و بعد به او می‌گوید صبر کن با هم می‌رویم. سوال من است که مگرنباید قانون برای همه ما یعنی مربی، بازیکن و خبرنگار یکی باشد؟ اگر یکی از ما بی‌احترامی کنیم مگر نباید جریمه شویم. حالا چرا همه چیز در نشست خبری علیه من می‌شود نمی‌دانم. البته شاید شما که خبرنگارهای با تجربه و صادقی هستید و مو را ازماست بیرون می‌کشید بدانید پشت ماجرا چه می‌گذرد اما این کاری که منصوریان کرد را از یاد نمی‌برم. نه امروز، نه هیچ وقت دیگر.
شما همیشه آرام و بی‌حاشیه بودید آقا صمد.
 بله، چون یاد نگرفتم بی‌احترامی و پرخاش کنم. شاید کنار زمین هیجان زده شوم اما آن تنها مختص به کنار زمین است. من شاگرد افرادی مثل دهداری بوده‌ام و یاد نگرفته‌ام که توهین کنم. اهل زد و بند هم نیستم. همیشه سعی کرده‌ام هیجان‌های خودم را کنترل کنم و به کارتیمم بپردازم. اگر اتفاقی رخ می‌دهد مطمئنا سر منشاء آن افراد دیگری هستند.
انتظار نداشتید که آن فضا علیه صبا شکل بگیرد؟
 من فکر نمی‌کردم که این همه توهین به ما و دروازه‌بان‌مان بشود. اصلا انتظار چنین رفتارهایی را نداشتم. از رفتار بعضی‌ها هم تعجب می‌کنم که در روز بزرگداشت منصور پورحیدری بی‌حرمتی می‌کنند. آقایان عکس پورحیدری را روی دست می‌گیرند و پسر ایشان را به ورزشگاه دعوت می‌کنند اما به راحتی اجازه می‌دهند به بازیکن ما توهین شود. این درست نیست. روزی که منصورخان از دنیا رفت گفتم خدای نکرده نباید با اسم او نمایش داده شود اما این اتفاق‌ها رخ داد. من از اتفاقات آن روز ناراحتم بخصوص الفاظی که به دروازه‌بانم نسبت داده شد چون حق او نبود که اینطوری مورد خطاب قرار بگیرد.
 

 

captcha
تازه ها
بیشتر