فوتبال ایران / شناسه خبر: 71668 / تاریخ انتشار : 1395/8/30 03:17
|

برانکو: بس کنید، با پرسپولیس قرارداد دارم

این سکوت برانکو است که به شایعه‌ها اجازه می‌دهد به هر بهانه‌ای او و رفتارهایش را زیر سوال ببرند و با هر شایعه، چند روزی سر‌مان را گرم کنند.

ایران ورزشی آنلاین / در سرسختی برانکو همین بس که همه‌ی انتقادها را به جان خریده و یک تنه مقابل‌شان سینه سپر کرده است. فرقی هم نمی‌کند که دستمایه‌ی منتقدان، آن دو بازیکن اوکراینی بی‌کیفیت باشند یا نیمکت‌نشینی رامین رضاییان و یا حتی اردویی که منتقدان می‌گویند بر داشته‌های پرسپولیس هیچ نیفزود. همین اردو اما آقای سرمربی را چنان راضی کرده که دیگر هیچ انتقادی در گوشش نمی‌نشیند. تنها نگرانی پروفسور دوری ملی‌پوشان بود که حالا چند روزی است آنها را هم در اختیار گرفته و حتی نگران نیست که در رویارویی آخر هفته با خط حمله‌ی به قول خودش وحشتناک پیکان، نمی‌تواند روی بیرانوند حساب کند. برانکو که همین چندی پیش از بستن درهای تمرین پرسپولیس به روی خبرنگاران انتقاد کرده بود، بعد از تازه‌ترین تمرین تیمش به تک‌تک پرسش‌های آنها پاسخ گفت.

منتقدان همچنان معتقدند اردوی دبی هیچ سودی برای پرسپولیس نداشته اما می‌خواهیم از خودتان بشنویم که بعد از این اردو، تیم چقدر پیشرفت کرده و تا چه اندازه به ایده‌آل‌های‌تان نزدیک شده است. 

ما همیشه برنامه‌های تمرینی خاص خودمان را داریم و باید اعتراف کنم که در دبی هم یک اردوی عالی را پشت سر گذاشتیم. شرایط خیلی خوب بود که باید یک بار دیگر از میزبان‌مان بابت مهمانوازی‌اش تشکر می‌کنم. در این اردو برنامه‌های آماده‌سازی تیم را طبق اهداف‌مان پیاده کردیم و زمین و تغذیه تیم هم خوب بود. همچنین بازی‌های دوستانه مناسبی داشتیم و مهم‌تر از همه اینکه فرصتی شد تا هواداران هم برای تماشای پرسپولیس بیایند.

قرار بود ملی‌پوشان هم با پرسپولیس تمرین کنند اما سیدجلال روز اول نیامد و از بیرانوند هم همچنان خبری نیست؛ غیبت‌شان دلیل خاصی داشت؟

سیدجلال یک مقدار مشکل داشت و حتی در بازی تیم‌ملی برابر سوریه هم به زور آمپول و قرص بازی کرده بود که به همین دلیل به او استراحت دادیم. البته مشکل سیدجلال جدی نیست و او برای بازی با پیکان آماده می‌شود.

اما ظاهرا بیرانوند را برای این بازی در اختیار ندارید.

مچ دست بیرانوند شکستگی مختصری دارد و به بازی با پیکان نمی‌رسد. فعلاً از وضعیت او ارزیابی خاصی نداریم که بدانیم چه زمانی به تمرینات بازخواهد گشت. فکر می‌کردیم او به بازی با پیکان می‌رسد که متاسفانه اینطور نشد و حالا هم باید صبر کنیم. البته بیرانوند تمرین می‌کند و در اردوی دبی هم همراه‌ ما بود اما چون مدتی خانواده‌اش را ندیده بود، اجازه دادیم به آنها سر بزند که به همین دلیل در تمرین‌ها حضور ندارد.

اینکه ملی‌پوشان بعد از بازگشت به پرسپولیس اختصاصی تمرین کردند، به خاطر ناآمادگی‌شان بود؟

آنها کاملا آماده‌اند و هیچ مشکلی ندارند اما ما یک تمرین اضافه برایشان در نظر گرفتیم چون برنامه ما با تیم‌ملی متفاوت است. در کل بچه‌ها خوب کار می‌کنند و با حضور ملی‌پوشان جمع‌مان جمع شده است.

قرار بود با حضور ملی‌پوشان یک بازی دوستانه برابر تیم‌ملی دانشجویان انجام بدهید؛ واقعا این بازی به خاطر مخالفت پیکان که نمی‌خواست با بازی در ورزشگاه شهرقدس با زمین بازی این هفته آشنا شوید، لغو شد؟

نه واقعیت این نیست. ما می‌خواستیم بازیکنان ملی‌پوش همه جمع شوند وگرنه در ولنجک هم می‌توانستیم بازی کنیم.

با این وضعیت برای بازی با پیکان آماده‌اید؟

ما آماده‌ایم اما درباره‌ی حریف‌مان باید بگویم آنها عالی هستند. پیکان مهاجمان خوب و خطرناکی دارد و  خط حمله‌اش واقعا وحشتناک است. اینکه آنها در رده چهارم هستند، اصلا اتفاقی نیست.

حتما شنیده‌اید که پرسپولیس نیازی به حضور در پلی‌آف ندارد و می‌تواند مستقیم در مرحله گروهی لیگ قهرمانان شرکت کند.

این بهترین خبر برای ما است. فقط ما و امارات 1+3 سهمیه داریم که این یک امتیاز خوب برای فوتبال ایران است. تلاش‌های تراکتورسازی، ذوب‌آهن، سپاهان و نفت در لیگ قهرمانان حالا جواب داده و خوشحالم که قرار نیست در پلی‌آف بازی کنیم.

 

---

واکنش برانکو به شایعه تکراری جدایی‌اش

این سکوت برانکو است که به شایعه‌ها اجازه می‌دهد به هر بهانه‌ای او و رفتارهایش را زیر سوال ببرند و با هر شایعه، چند روزی سر‌مان را گرم کنند. شایعه‌هایی که حساب‌شان دیگر از دست‌مان در رفته و پروفسور کروات هم انگار که اصلا آنها را نشنیده است. پیش‌تر از زبان برانکو شنیده بودیم که «پرسپولیس برایم وقت نگذاشته که بخواهم به هر شایعه و هر حرفی واکنش نشان بدهم» اما کیست که نداند او چقدر با این شایعه‌های ناتمام هر روزه غریبی و از آنها دوری می‌کند؟ نه که سر به گربیان فرو برده و مُهر سکوت بر لب زده باشد اما بگومگو با شایعه‌ها در حوصله‌اش نمی‌گنجد و از این روست که آنها را نشنیده می‌گیرد. نمونه‌اش همین شایعه‌ی جدایی و مذاکره او با تیم‌های اماراتی که با هر سفر خارجی برانکو، وقت و بی‌وقت نقل می‌شود هر بار جز تکذیب پایانی برایش نیست. پروفسور کروات از همان روزی که پرسپولیس را در اختیار گرفت، شایعه‌های حراف جدایی‌اش را بر زبان داشتند؛ از تیم‌ملی ایران و آلترناتیو بودنش برای کی‌روش که بگذریم، یک بار او را به بوندسلیگای دو فرستادند، روزی دیگر او را روی نیمکت تیم‌ملی کرواسی نشاندند و چند وقتی هم هست که از مذاکره‌ی او با تیم‌های اماراتی خبر می‌دهند. البته که برانکو در این دو سال بارها به امارات سفر کرده اما هر بار با بازگشت به پرسپولیس به شایعه‌ها درباره‌ی جدایی‌اش پایان داده است. حالا هم حسابی دلخور است از آنچه درباره‌ی مذاکره و جدایی‌اش می‌شنویم. آنقدر دلخور که این بار دیگر از پیله‌ی سکوتش بیرون آمده و می‌گوید: «بعضی از رسانه‌ها بی‌جهت اینقدر برای من حاشیه درست می‌کنند. فکر می‌کنم این همه شایعه‌سازی دیگر کافی است چرا که من با اجازه مدیران باشگاه در دبی ماندم و دلیلی ندارد وقتی با پرسپولیس قرارداد دارم، به کار کردن در تیم‌های دیگر فکر کنم.»

captcha
تازه ها
بیشتر