فوتبال ایران / شناسه خبر: 71667 / تاریخ انتشار : 1395/8/30 03:02
|
با مهاجم تیم ملی و پرسپولیس، از بازی با سوریه تا ماجراهای لیگ

طارمی: این حرف‌ها خیلی زود است

امسال از همان ابتدای فصل امتیازات را جمع کردیم تا در آخر فصل دیگر حسرت امتیازات از دست رفته را نخوریم.البته خیلی زود است از الان به قهرمانی و شانس های قهرمانی فکر کنیم.

ایران ورزشی آنلاین / مهدی طارمی  در ترکیب اصلی بازی مقابل سوریه به میدان رفت اما شرایط ناهموار زمین و مسابقه اجازه نداد تا او کار مثبتی در جریان بازی انجام دهد و سی دقیقه آخر بازی را از روی نیمکت تماشا کرد. حالا طارمی به تمرینات پرسپولیس برگشته  و امید اول گلزنی مقابل پیکان خواهد بود.حالا اینکه او در حال حاضر و برای بازی پنجشنبه چه فرمی دارد را باید منتظر ماند و دید.حرف های طارمی درباره بازی سوریه و شرایط خودش را می خوانید:

هیچ کار تاکتیکی نمی شد انجام داد

قبل از بازی بعضی ها تصور می‌کردند ایران دیدار ساده ای مقابل سوریه دارد. این تصور هم به خاطر این به وجود آمده بود که ما در دیدارهای قبلی مقابل کره و ازبکستان و همین طور قطر به پیروزی رسیده بودیم. واقعیت این است که اینگونه نبود. آقای کی‌روش هم پیش از این تذکراتی درباره شرایط بد جوی و همینطور سرسختی حریف داده بود. همه دیدند که اینگونه شد. به خاطر شرایط جوی و البته کیفیت پایین زمین مسابقه، نتوانستیم بازی همیشگی خودمان را انجام بدهیم. توپ دائما روی زمین گیر می‌کرد و هیچ کار تاکتیکی  نمی شد انجام داد. در روزی که می‌توانستیم سه امتیاز شیرین دیگر به اندوخته های خودمان اضافه کنیم، به خاطر تصمیمات مسوولان برگزاری مسابقه، بازی در شرایط آب و هوای بدی برگزار شد و نتوانستیم با وجود برتری کامل مان به سه امتیاز برسیم.

سوری ها از کیفیت بد زمین مطلع بودند

فوتبال را نمی‌توان پیش بینی کرد اما اگر شرایط زمین خوب بود مطمئنا بازی بهتری به نمایش می گذاشتیم. زمین ورزشگاه سرمبان بی‌کیفیت بود و حتی اگر باران هم نمی آمد، بازهم کیفیت مطلوبی نداشت. شاید بهتر بود بازی در کوالالامپور برگزار شود اما اینگونه نشد. سوری ها هم خودشان از کفیت بد زمین مطلع بودند و می‌خواستند با برگزاری بازی در این زمین، اجازه ندهند ایران فوتبال همیشگی‌اش را انجام بدهد و بتوانند امتیاز بگیرند. این تنها حربه سوری ها بود.آنها خودشان هم می دانستند که در شرایط عادی حریف ایران نیستند. به همین خاطر با وجود علم به شرایط غیرطبیعی زمین ترجیح دادند در آنجا با ما بازی کنند ولی ما از حالا به فکر بازی برگشت هستیم تا رفتار ناجوانمردانه بازیکنان سوریه را با یک بازی خوب و نتیجه عالی جبران کنیم.

غفلت کنیم از صدر دور می شویم

خوشحالم که با صدرنشینی دور رفت را به پایان بردیم اما کارمان تمام نشده است. مطمئن باشید در دور برگشت بازی های به مراتب سخت‌تری پیش روی ماست. کره جنوبی، ازبکستان و قطر که در دور رفت شکستشان دادیم، با انگیزه مضاعف به مصاف ما می آیند و می‌خواهند مقابل ایران امتیاز بگیرند. به خاطر همین کار به مراتب سخت تری پیش روی ماست. برای صعود به جام جهانی راه طولانی باقی مانده و اگر الان فکر کنیم تیم صعود کننده هستیم، جام جهانی را از دست دادیم. فراموش نکنید یک اشتباه و یک غفلت در بازی های دور برگشت می‌تواند ما را از دور رقابت دور کند. به همین خاطر باید در زمان باقیمانده با تدارکات بهتر خومان را برای بازی های دور برگشت آماده کنیم. امیدوارم هر کس و هر سازمانی که وظیفه حمایت از تیم ملی را دارد، تمام تلاشش را بکند چرا که وقتی برای از دست دادن نداریم.

لیگ بالا و پایین دارد

پرسپولیس شرایط خوبی دارد. در ۱۰ هفته لیگ توانستیم خوب امتیاز جمع کنیم و صدرنشین لیگ باشیم. تا به اینجا کل مجوعه باشگاه برای موفقیت تیم تلاش کردند تا تیم از ابتدای فصل نتیجه بگیرد. اگر خاطرتان باشد ابتدای فصل قبل تیم نتیجه نمی‌گرفت و ما در انتهای جدول بودیم اما در انتهای فصل تیم نایب قهرمان شد. امسال از همان ابتدای فصل امتیازات را جمع کردیم تا در آخر فصل دیگر حسرت امتیازات از دست رفته را نخوریم.البته خیلی زود است از الان به قهرمانی و شانس های قهرمانی فکر کنیم. فعلا پنج هفته به نیم فصل باقی مانده و نمی‌شود درباره شانس قهرمانی صحبت کرد. لیگ بالا و پایین دارد.

خط حمله پیکان خوب کار می کند

پیکان تیم خیلی خوبی است و تا به اینجای کار هم نتایج خوبی گرفته است. خط حمله پیکانی ها خوب کار می‌کند اما ماهم در کارهای دفاعی عملکرد خوبی داشتیم. در این دیدار برای کسب پیروزی به میدان می‌رویم و می‌خواهیم به صدرنشینی ادامه بدهیم. امیدوارم بازی پرگل و زیبایی شود.

 

---
کلیدواژه
مهدي طارمي
captcha
تازه ها
بیشتر