لژیونرها / شناسه خبر: 71630 / تاریخ انتشار : 1395/8/25 07:03
|
سوریه صفر – ایران صفر

گل بازی بدون گل

بازی خطرناکی بود، در زمینی گل‌آلود که حساب و کتاب را از فوتبال دور کرده بود. یک امتیاز از آن باتلاق مالزی نتیجه‌ای است که چندان نباید از آن گله داشت.

ایران ورزشی آنلاین / بازی ایران- سوریه شباهتی به فوتبال نداشت. بارش باران، چمن را لغزنده کرده بود و بازیکنان حتی نمی توانستند ساده ترین پاس ها را به هم بدهند. از کار تاکتیکی هم که خبری نبود، چون زمین اجازه هنرنمایی به بازیکنان نمی داد. پس دو تیم به بازی هوایی روی آوردند و البته از این روش هم بهره ای نبردند. بازی فقط دو، سه موقعیت گل داشت که آنها هم راهی به دروازه دو تیم پیدا نکردند تا سوریه و ایران، یک امتیاز از ورزشگاه تانکو عبدالرحمان دشت کنند. ایران با این یک امتیاز همچنان صدرنشین گروه باقی ماند، البته به ترتیب با یک و دو امتیاز اختلاف با کره جنوبی و ازبکستان.

سه شنبه، 25/8/1395، مرحله نهایی مسابقات مقدماتی جام جهانی، ورزشگاه: تانکو عبدالرحمان، ساعت: 16، تماشاگر: 5 هزار نفر

سوریه صفر

ایران صفر

داور: علی صباح (عراق)

اخظار: علا الشبلی(45) از سوریه

بازیکن برتر: میلاد محمدی ( ایران )

 

سوریه: ابراهیم آلما، احمد الصالح (ظاهر المیدانی 21)، عمرو میدانی، علاء الشبلی، مؤید عجان، خالد المبیض، تامر الحاج محمد، ، عمرو جنیات، عمر خریبین ( حمزی المصری 2+90 ) ، سنحاریب ملکی (المواس 75)

سرمربی: ایمن حکیم

 ایران: سوشا مکانی، سیدجلال حسینی، رامین رضاییان، کریم انصاری فرد، مرتضی پورعلی گنجی، میلاد محمدی، امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی ( عزت پورقاز 79)، اشکان دژآگه (وحید امیری 65)، مهدی طارمی(رضا قوچان نژاد 60) و علیرضا جهانبخش

سرمربی: کارلوس کی روش

 

 

زمین بیشتر شبیه باتلاق بود تا چمنی که بشود روی آن بازی کرد. لغو بازی بهترین تصمیمی بود که می شد با توجه به شرایط زمین اتخاذ کرد اما داور تشخیص داد تا بازیکنان ایران و سوریه وارد زمین شوند و بازی را آغاز کنند. هم سوریه و هم ایران با احتیاط پا به زمین گذاشتند. البته بهدو دلیل. ابتدا اینکه بازیکن شان آسیب نبیند و سپس گلی روی اتفاقات و وضعیت نامساعد زمین دریافت نکنند.

شرایط بد زمین با توجه به بارندگی کاملا روی دوندگی بازیکنان تاثیرگذار نشان می داد  و بازیکنان در همان ثانیه های ابتدایی با لیز خوردن و عدم کنترل مناسب توپ این مساله را به نمایش گذاشتند. پیراهن دژاگه نیز خیلی زود خیس شد تا شرایط نامناسب زمین بیشتر از همیشه نمایان شود.

 دقیقه 3 آغاز حملات ایران بود. اشکان دژآگه در سمت چپ محوطه جریمه توپ را برای مهدی طارمی مهیا کرد که ضربه این بازیکن با توجه به خیس بودن زمین با شرایط سختی توسط دروازه بان سوریه دفع شد.

 دقیقه 13 روی یک ضربه ایستگاهی مهاجم سوری از خروج نامطمئن سوشا مکانی استفاده نکرد و توپ را با ضربه سر به بیرون فرستاد. بازی تا دقیقه 30 بیشتر در مرکز زمین دنبال شد تا اینکه اشتباه بازیکنان ایران یک کرنر را نصیب سوریه کرد که مهاجمان این تیم نتوانستند از آن سود ببرند.

 دقیقه 37 روی شلوغی درون محوطه جریمه، بازیکنان ایران می توانستند دروازه سوریه را با تهدید همراه کنند که ضربه نهایی وسط سعید عزت اللهی به خوبی نواخته نشد. گل بازی 45 دقیقه ای دو تیم نتیجه ای جز تساوی بدون گل نداشت. شرایط بد زمین با توجه به بارندگی شدید باعث شده بود تا بازیکنان از انجام آسان ترین کارهای تاکتیکی هم ناکام بمانند و در کنترل توپ و گردش آن با مشکل مواجه شوند.

در این نیمه هر دو تیم بیشتر دل به اتفاقات بازی داشتند و در نهایت ایران با استفاده از تکنیک دژآگه و سرعت طارمی و انصاری فرد  و همچنین جهانبخش امیدوار به نزدیک شدن به دروازه سوریه بود. بازیکنان سوریه نیز چشم به توپ های بلند داشتند تا با استفاده از ضربات ایستگاهی دروازه سوشا مکانی را باز کنند. در نهایت نیمه اول بدون اتفاق خاص و موقعیت خطرناک آنچنانی به پایان رسید.

نیمه دوم را سوریه هجومی آغاز کرد. انگار این تیم آمده بود تا سه امتیاز بازی را کسب کند. این را می شد از حمله خطرناک این تیم در دقیقه 52 برداشت کرد. جایی که در یک ضدحمله عمر الخریبین صاحب فرصت شد که ضربه اش از پشت محوطه جریمه با اختلاف به بیرون رفت. البته ایران عقب ننشست، چون دو دقیقه بعد ارسال بلند از سوی رامین رضاییان پشت محوطه جریمه نصیب مهدی طارمی شد که این بازیکن بعد از کنترل توپ، ضربه را به سمت دروازه زد که ضربه او با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 70 موقعیت مناسبی نصیب ایران شد اما داور به اشتباه اعلام آفساید کرد تا تیم ملی از رسیدن به گل محروم شود. پاس وحید امیری را رضا قوچان نژاد وارد دروازه سوریه کرد اما داور قبل از ضربه سوت خود را به نشانه آفساید به صدا در آورد تا فریاد بازیکنان و نیمکت ایران به هوا بلند شود.

 ضربه ایستگاهی خطرناک برای سوریه از پشت محوطه جریمه ایران با برخورد توپ به زمین در نزدیکی سوشا مکانی با اختلاف کم به بیرون رفت تا خطر از دروازه ایران دور شود. ایران در دقایق پایانی فشار بسیاری روی دروازه سوریه آورد اما موفق نشد دروازه این تیم را باز کند. نمونه اش  دقیقه 77 که ارسال خطرناک از سوی علیرضا جهانبخش با دفع توپ از زیر تیرک به یک کرنر برای تیم ملی ایران تبدیل شد. یا دقیقه 80 پرتاب اوت بلند توسط وحید امیری با برش مناسب از سوی انصاری فرد همراه شد که توپ توسط آلما، دروازه بان سوریه دفع شد. آخرین و بهترین موقعیت بازی برای ایران هم نصیب علیرضا جهانبخش شد اما بال راست تیم ملی موفق نشد از این موقعیت استفاده کند. سانتر دقیق میلاد محمدی از چپ روی سر جهانبخش فرود آمد اما ضربه او راهی به دروازه سوریه پیدا نکرد تا بازی در نهایت با تساوی بدون گل به پایان برسد. در این نیمه کی روش با تعویض رضا قوچان نژاد و حضور او کنار کریم انصاری فرد، سیستم بازی تیم ملی را از 1-3-2-4 به 2-4-4 تغییر داد اما این تغییر روش هم سوذدی برای تیم ملی نداشت تا گل بازی ایران و سوریه گلی در بر نداشته باشد و دو تیم در شرایط نامناسب زمین امتیازها را تقسیم کنند.

captcha
تازه ها
بیشتر