فوتبال ایران / شناسه خبر: 71599 / تاریخ انتشار : 1395/8/23 03:11
|

ایران ورزشی آنلاین / امیر قلعه نویی درباره حواشی که بعد از مراسم تشییع پیکر منصور پورحیدری اتفاق افتاد، تعطیلی های لیگ برتر، کارلوس کی روش، دیدار آینده تیم ملی با سوریه و برخی مسائل دیگر صحبت هایی را انجام داده است. ماحصل گفت و گوی او با رادیو جوان را در ادامه می خوانید. 


بازیکن در خانه شما گریه می‌کند، بعد...
در ورزش ما بازیکن در خانه ات التماس و گریه می‌کند اما بعد هزار جور داستان درست می کند. این ها دردهایی است که انسان باید بگوید. دو نفر همراه می آورد که به داد من برس. تو بامعرفتی و هزار جور القاب به شما می‌دهد اما بعدا طور دیگری می شود. نه یکبار، چندین بار چنین اتفاقاتی می افتد. شاهد هایی هم وجود دارد.


اهل صداضبط کردن نیستم
می خواهم بگویم جای تاسف است؛ چراکه دیگر معرفت در فوتبال کمرنگ شده است. جالب اینکه افرادی را که کمک می کنید، این اتفاقات را رقم می زنند. روزگار همین است و آدم نباید برخی مسائل را بگوید. ما اهل صداضبط کردن و فیلم گرفتن نیستیم. اگر مثلا دوربینی بود که آقایان را می دید، بد نبود.


از هواداران تراکتور گلایه دارم
از هواداران تراکتورسازی گلایه دارم. این هواداران واقعا پرشور هستند اما در بحث اسپانسر باشگاه کم لطفی می‌کنند. تبریز شهر اولین‌ها است. در تاریخ در خیلی از مسائل تبریز اولین‌ها را داشته است. مردم تبریز همیشه پیشتاز بوده‌اند و دوست داریم در بحث اسپانسر به ما کمک کنند تا باشگاه شرایط بهتری را رقم بزند.


تیم‌های هجومی ضرر می‌کنند
تعطیلاتی که پیش آمده، باعث شد تیم من با افت بازی ها را شروع کند. با یکی از مربیان خوب بدنسازی که صحبت می کردم، مطلب جالبی را گفت. گفت شما تیم هجومی هستید، تیمی که هجومی بازی می کند و می خواهد تعداد پاسش را از 10 به 20 برساند، زمان می برد. این تعطیلات برای تیم های هجومی یک آفت است. اسم این مسابقات را نمی توانیم لیگ بگذاریم و باید یک اسم خوب برایش بگذاریم. همه تیم ها ضرر می کنند و انشاءالله سودش را تیم ملی ببرد. با این حال می‌توانستیم با یک برنامه خوب شرایط بهتری را رقم بزنیم.


فوتبال تعطیل می‌شود!
کشورهای معتبر دنیا را ببینید؛ همه با اطمینان به لیگ، تیم ملی خوبی درست می کنند. امسال حالا کی روش برنامه را پیاده کرده است. دوستان می گویند از قبل برنامه را به باشگاه داده بودیم. شما ببینید برنامه را چه زمانی دادند؟ زمانی که باشگاه ها مدیرعامل و سرمربی شان را نمی دانستند، برنامه دادند. آیا وقتی کتبا برنامه دادید، جوابش را گرفتید؟ مردم را که نباید گول بزنیم. فوتبال ضرر می کند.شاید دندانت درد می کند و مسکن بزنی اما این مسکن مقطعی است. این نوع روش هایی که بالاخره استاندارد فوتبال دنیا نیست، در فوتبال نهادینه نشود. انشاءالله که تیم ملی به جام جهانی رفت، حتما دو سال بعد فوتبال تعطیل می شود!


کی‌روش در فوتبال زحمت می‌کشد
باید یک برنامه ریزی خوب انجام دهیم، کی روش هم در فوتبال ایران زحمت می کشد و مردم نیز دوستش دارند ولی باید الگویی داشته باشیم. فوتبال روز دنیا پیشرفت کرده است. ژاپن، کره، ترکیه و ... را الگو قرار دهیم. اگر دندانی درد می کند، با مسکن نباید درمانش کنیم.


ورزش ایران مظلوم است
ورزش ایران مظلوم است. از قدیم که وزارت نبود و سازمان تربیت بدنی بود، این شرایط وجود داشت. روزی که هاشمی طبا از ورزش رفت، زمان مرگ ورزش بود. امیدوارم سلطانی فر که از بدنه ورزش است، بتواند روزهای خوبی را رقم بزند.

امیدوارم ورزش از این شرایط خارج شود
باید قانونی برای ورزش تعریف کنیم. مثلا تیم های صنعتی یک مدیر می آید و برنامه خوب می دهد. مدیر که عوض می شود، برنامه ها را کنار می زند. نمونه اش نفت تهران، پاس تهران کجا است؟ اگر قانون داشته باشیم، کسی که مدیرعامل راه آهن می شود، مدیر با روش خودش کار را جلو می برد. امیدوارم سلطانی فر این کار را هم جلو ببرد تا ورزش از این شرایط خارج شود.

captcha
تازه ها
بیشتر