فوتبال ایران / شناسه خبر: 71582 / تاریخ انتشار : 1395/8/21 05:27
|
کسر قراردادهای گزاف، شعار یا واقعیت؟

مسولیت عجیبی که منصوریان بر عهده گرفت

باشگاه استقلال با کدام ساز و کار قراردادهای گزاف را کسر می‌کند؟ آیا سپردن مسولیت کسر قراردادها به سرمربی استقلال، بحران تازه‌ای را برای استقلال تولید نخواهد کرد؟

ایران ورزشی آنلاین /در باشگاه استقلال تصمیم عجیبی گرفته شده و روش‌های اجرایش چندان روشن نیست. قرار است در نیم فصل قرارداد تعدادی از بازیکنان استقلال که خارج از عرف باشگاه بسته شده، کسر شود و سیدرضا افتخاری این کار را به علیرضا منصوریان محول کرده، کاری که از مسولیت‌های سرمربی نیست.

افتخاری در این باره می‌گوید: «ماموریت این کار را به علیرضا منصوریان سرمربی استقلال دادم. او هم در حال بررسی این موضوع است که اگر هر بازیکنی که او صلاح بداند رقم قراردادش بیش از حد باشد، آن را کسر خواهیم کرد. در این تصمیم بسیار جدی هستیم و منصوریان نیز گزارش نصفه و نیمه‌ای را در این باره به من ارائه کرده اما تصمیم نهایی را خود او می‌گیرد و هر بازیکنی را که اعلام کند قراردادش بیش از حد است، مطمئنا با پیشنهاد منصوریان مبلغ قرارداد او کسر خواهد شد.»

سید رضا افتخاری نیز مانند دیگر مدیرعاملان استقلال در اولین ماه های حضور خود در این باشگاه نسبت به عملکرد مدیران قبلی انتقاداتی را مطرح می‌کند. افتخاری که در ماه های گذشته نشان داده به شدت به مدیریت هزینه ها و منابع باشگاه توجه دارد، برای پرداخت بدهی های باشگاه دست به کار شده و قصد دارد مانند دیگر مدیران استقلال با شعار تسویه بدهی های گذشتگان و به جا نگذاشتن هزینه جدید، استقلال را اداره کند.

فتخاری در انتقاد از عملکرد مدیران قبلی استقلال و قراردادهای نجومی بازیکنان این باشگاه در گذشته می‌گوید: «به هر حال در گذشته مدیریت باشگاه درست یا غلط قراردادهایی را بسته که نباید این کار انجام می‌شد.»
ادامه انتقادات افتخاری به حضور واسطه ها و پرداختهای نا به جاست: «به عنوان مثال، دو میلیارد قرارداد با یک بازیکن بسته شده اما واقعیت چیز دیگری بوده چراکه نه باشگاه در آن زمان دو میلیارد تومان پول داشته که به آن بازیکن پرداخت کند و نه آن بازیکن اینقدر ارزش داشته است. ضمن اینکه در این قراردادها یک سری افراد نیز سودجو بودند و به عنوان واسطه پول نصیب‌شان شده است.»

اتفاق خوبی‌ است که باشگاه استقلال قراردادهایش را گزاف می‌داند و به پشت پرده قراردادها نیز پی برده است اما باید دید که آیا ساز و کار واقعی و خارج از حرف برای کسر قراردادها وجود دارد و بازیکنان می‌پذیرند که از مبلغ قراردادشان کاسته شود.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/71582
captcha
تازه ها
بیشتر