فوتبال ایران / شناسه خبر: 71453 / تاریخ انتشار : 1395/8/12 17:07
|
بیرانوند، دست بسته در دوراهی دبی - کوالالامپور

جدل تازه و پنهان: پرسپولیس-تیم ملی

این وسط بیرانوند نمی‌تواند تصمیم گیرنده باشد. او که تازه دروازه‌بان اصلی تیم ملی شده، دوست ندارد با کوچکترین مخالفتی با کی‌روش موقعیت عالی‌اش را از دست بدهد.

ایران ورزشی آنلاین / با اینکه همه چیز در مورد آسیب‌دیدگی علیرضا بیرانوند ساده و شفاف به نظر می‌رسد اما ظاهرا همین مساله باعث به وجود آمدن حاشیه‌هایی شده و فضای بین تیم ملی و باشگاه پرسپولیس که قبل از این به خاطر مسائلی دیگر تیره و تار شده بود دوباره در آستانه ابری شدن است. دعوت از دو بازیکن مصدوم پرسپولیس به تیم ملی یعنی بیرانوند و امیری از همان ابتدا مبهم و عجیب به نظر می‌رسید واین مساله در مورد بیرانوند که تازه دستش را گچ گرفته عجیب‌تر به نظر می‌آمد. با این حال وقتی کی‌روش گلر پرسپولیس را به اردو فراخواند و اعلام کرد او به همراه امیری باید زیر نظر کادر پزشکی تیم ملی تست بدهند مشخص بود سرمربی تیم ملی یا نظر کادر پزشکی پرسپولیس و هر آن کس که گفته بیرانوند باید دستش در گچ باشد را قبول ندارد یا دوست دارد همه چیز زیر نظر خود و از کانال خودش عبور کند و تصمیم نهایی برای اینکه بیرانوند مقابل سوریه باشد یا نباشد را خودش بگیرد.


پزشک پرسپولیس: با دست تمرین نکند مشکلی نیست
 دیروز البته اتفاق عجیبی رخ داد که احتمال بازی کردن بیرانوند مقابل سوریه را حداقل در ظاهر ماجرا بیشتر می‌کرد. دیروز بیرانوند در تمرین تیم ملی پا به توپ شد و اگر می‌توانست احتمالا دست به توپ هم می‌شد. در خبرها آمده بود بیرانوند دیروز تمریناتش را با تیم ملی شروع کرده و شاید به بازی با سوریه برسد.
از طرفی در خبرها از قول دکتر حقیقت پزشک تیم پرسپولیس اینطور عنوان شده بود که بازی کردن بیرانوند مقابل سوریه ریسک بزرگی خواهد بود و بهتر است این دروازه‌بان در ترکیب تیم ملی قرار نگیرد.
برای روشن شدن موضوع با دکتر حقیقت تماس گرفتیم که او به ایران ورزشی گفت: «از صبح تا حالا 50 نفر از نمایندگان رسانه‌ها با من تماس گرفته‌اند و می‌گویند این حرف را در مورد بیرانوند زده اید اما باید بگویم قرار است بیرانوند روز شنبه ‌ام آر ‌آی بدهد و نتیجه آن‌ ام آر آی است که مشخص می‌کند شرایط دستش چگونه خواهد بود. دست بیرانوند چند روزی در گچ بوده و اگر بعد از این آزمایش مشخص شود مشکلی ندارد می‌تواند برای تیم ملی بازی کند اما اگر به طول مدت بیشتری برای در گچ ماندن نیاز داشته باشد باید باز هم دستش را گچ بگیریم.»
به پزشک پرسپولیس می‌گوییم بیرانوند با تیم ملی تمرین کرده. آیا تمرین کردن گلری که دستش را گچ گرفته مشکلی ندارد؟ حقیقت می‌گوید:«اگر تمرین با دستش نباشد مشکلی ندارد. احتمالا تمرینات بدنسازی و کار با توپ آن هم با پا انجام داده و حتما مشکلی نداشته که توانسته تمرین کند.»

اما کار ‌ام آر‌ آی و تشخیص اینکه بیرانوند می‌تواند مقابل سوریه بازی کند یا نه را کادر پزشکی تیم ملی انجام خواهد داد یا پرسپولیس؟ حقیقت می‌گوید: «ما با هم صحبت می‌کنیم، همفکری می‌کنیم و تصمیم می‌گیریم. ما با هم دوست هستیم و مشکلی نداریم.»

در تیم ملی هیچ کس جواب نمی‌دهد
دیروز با پرهان خانلری پزشک تیم ملی تماس گرفتیم تا درباره شرایط تمرین کردن بیرانوند و اینکه او به بازی با سوریه خواهد رسید یا نه صحبت کنیم که ایشان اعلام کرد ابتدا باید با مدیر رسانه‌ای تیم ملی تماس بگیریم. به همین منظور چند بار با مدیر رسانه‌ای تیم ملی تماس گرفتیم که ایشان در دسترس نبود. سپس برای تماس با مدیر تیم ملی اقدام کردیم که تماس چندباره با افشین پیروانی هم نتیجه‌ای نداشت و ایشان هم پاسخگوی ایران ورزشی نبود تا ابهامات در مورد وضعیت بیرانوند تداوم داشته باشد.
از اردوی پرسپولیس خبر می‌رسد مصدومیت مچ دست بیرانوند چندان جدی نیست و حتی او می‌تواند همین الان گچ دستش را باز کند اما برای احتیاط بهتر است مدتی دستش در گچ بماند . به هر حال چنانچه او در کوالالامپور بازی نکند شانس برای گلرهای دیگر دعوت شده به تیم ملی وجود خواهد داشت تا در مالزی مقابل سوریه به میدان بروند و بیرانوند با شرایط خوبی به تمرینات پرسپولیس برگردد اما اگر با اصرار کی‌روش این دروازه‌بان گچ دستش را باز کند، مقابل سوریه به میدان برود و مشکلش حادتر شود آنگاه دعوای پرسپولیس و تیم ملی وارد فاز تازه‌ای خواهد شد.

بیرانوند با پرسپولیس می‌رود یا تیم ملی؟
اما نکته جالب دیگری که می‌تواند فضای پیش آمده بین باشگاه پرسپولیس و تیم ملی را ابری‌تر کرده و این دعوای پنهان را تبدیل به جدلی آشکار کند موضوع رفتن بیرانوند به دبی همراه پرسپولیس است. دیروز محمود خوردبین اعلام کرده بود در صورت توافق بین پرسپولیس و تیم ملی بیرانوند عصر یکشنبه همراه پرسپولیس به اردوی دبی خواهد رفت تا آنجا روند درمان و آماده سازی‌اش را پیگیری کند اما اگر قرار باشد کی‌روش تا دقیقه 90 قبل از بازی با سوریه روی بیرانوند حساب کند - یا به این بهانه در تمرینات شرکتش دهد - مطمئنا او را در اردوی تیم ملی نگه خواهد داشت و پرسپولیس باید بدون دروازه‌بان ملی پوشش به اردوی خارجی‌اش برود. سرپرست پرسپولیس هم در حالی این نکته را مطرح کرده که می‌داند بیرانوند فعلا در اردوی تیم ملی حاضر است و به احتمال فراوان تا بازی با سوریه که روز 25 آبان در کوالالامپور برگزار می‌شود - حتی اگر بازی نکند- در اردوی تیم ملی حاضر خواهد بود.
شاید بشود حرف‌های خوردبین را در راستای اینکه پرسپولیس نمی‌خواهد بیرانوند مصدوم را در اختیار تیم ملی بگذارد و خودش روند درمانش را پیگیری کند تعبیر کرد اما موضوع اینجاست که فاصله بین کی‌روش و پرسپولیس باعث شده سرمربی تیم ملی هم دقیقا چنین حسی داشته باشد و دنبال درمان و معالجه این گلر شاخص از طریق کادر پزشکی تیم ملی باشد. این وسط خود بیرانوند هم به هیچ وجه نمی‌تواند تصمیم گیرنده باشد. او که تازه دروازه‌بان فیکس تیم ملی شده اصلا دوست ندارد با کوچکترین مخالفتی با کی‌روش موقعیت عالی‌اش را از دست بدهد. از این سو پرسپولیس و مواجهه با هواداران میلیونی‌اش هم کار راحتی نیست و اگر در بازی تیم ملی مصدومیت او تشدید شود بعید نیست هواداران متعصب پرسپولیس خود بیرانوند را هم مقصر بدانند و ملامت کنند.  

 

captcha
تازه ها
بیشتر