ورزش ایران / شناسه خبر: 71417 / تاریخ انتشار : 1395/8/10 08:19
|
پس از المپیک به لحاظ روحی آسیب دیدم

مه‌لقا جام‌بزرگ: به‌خاطر مصدومیتم در انتخابی شرکت نکردم

بعد از المپیک، اتفاقات ریو را کنار گذاشتم و به فکر دیگر مسابقات به خصوص المپیک ژاپن هستم. از حالا باید برای المپیک ۲۰۲۰ ژاپن برنامه‌ریزی کرد.

ایران ورزشی آنلاین / میان دو دلبستگی قرار گرفته‌ است، هم تحصیل در رشته فیزیک را دوست دارد، هم عاشق تیراندازی است. دو دلبستگی بدون هیچ تناسبی، اما مه لقا جام بزرگ هر دو را باهم می‌خواهد. هم می‌خواهد تیراندازی موفق در سطح حرفه‌ای باشد و میدان‌های بین المللی موفق شود و هم می‌خواهد درسش را تمام کند.مه لقا جام بزرگ این روزها سرگرم درس‌هایش است و البته دوران نقاهت را هم پشت سر می گذارد. مصدومیتش از مدتها پیش شروع شده است.اندکی  پیش از المپیک نیز مصدومیت داشته است و همچنان یا این مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کند.جام بزرگ می‌گوید:«در المپیک از ناحیه گردن درد داشتم و در المپیک این مصدومیت را تحمل کردم و پس ازآن این درد به کتفم هم سرایت کرد تاجایی که نتوانستم در رقابت‌های انتخابی شرکت کنم.»

تیرانداز المپیکی در رقابت‌های فینال قهرمانان نیز با همین درد حاضرشد:«پس از المپیک خیلی به لحاظ روحی اسیب دیدم .این آسیب روحی روی جسمم نیز تاثیر گذاشت و به نطرم حتی مصدومیتم را هم تشدید کرد.در این میان درس و دانشگاه هم مزید بر علت شد تا روند بهبودی‌ام کمی کند شود.» او می‌گوید:« دراین شرایط به مسابقه فینال قهرمانان در ایتالیا دعوت شدم. در اوج ناامادگی و خیلی بی مقدمه راهی مسابقات ایتالیا شدم.شرایط خوبی نداشتم و نتوانستم خوب مسابقه بدهم.»

دراین شرایط فدراسیون تیراندازی رقابت‌های انتخابی را برگزار کردو اسامی تیراندازان اعزامی به رقابت‌های قهرمانی آسیا را اعلام کرده‌است.تیمی که سه بانوی تیرانداز المپیکی را ندارد:«شرایط جسمانی‌ام برای حضور در رقابت‌های انتخابی اصلا خوب نبود.دست چپم که زیر سلاح قرار می‌گیرد خیلی درد می‌کند.به نظرم سلامتی‌ام واجب تر از مسابقات است و تصمیم گرفتم تا دراین رقابت‌ها شرکت نکنم تا دراین فاصله زمانی درمانم را پیگیری کنم و کمی هم به درس‌هایم برسم.حالا چون در رقابت‌های انتخابی شرکت نکرده‌ام مسابقات قهرمانی آسیا را هم از دست دادم.چراکه حضور در رقابت‌های انتخابی جهت اعزام به مسابقات الزامی است.»

جام بزرگ می‌گوید: «این ترم در رشته فیزیک فارغ التحصیل می‌شوم.درس هایم سنگین است و به خاطر حضور در اردوهای تیم ملی و مسابقات فارغ التحصیلی‌ام کمی به تاخیر افتاد. دراین مدت باید به درس هایم برسم تا از این پس با ذهن آرام تری به تمرین‌هایم بپردازم.»

بانوی تیرانداز المپیکی پس از رسیدگی به برنامه‌های عقب افتاده‌اش می خواهد تمریناتش را برای رقابت‌های ورلد کاپ آغاز کند:«شرایط سختی را تحمل کردم. این که هم درس بخوانی و هم ورزش حرفه‌ای را دنبال کنی.اما من هم درسم را دوست دارم و هم عاشق تیراندازی هستم.اصلا نمی‌توام از تیرانداز ی دور شوم. می خواهم پس از بهبودی مصدومیتم خودم را برای رقابت‌های ورلدکاپ اماده کنم.»

او همچنان به هدفش فکر می کند که همان موفقیت در المپیک است:« بعد از پایان المپیک، اتفاقات ریو را کنار گذاشتم و به فکر دیگر مسابقات خصوصا المپیک ژاپن هستم. از حالا باید برای المپیک ۲۰۲۰ ژاپن برنامه‌ریزی کرد. کشورهایی در المپیک موفق‌تر هستند که تمرینات خود را زود شروع می‌کنند و کمبود امکانات هم ندارند.می خواهم در المپیک توکیو بهترین نتیجه را به دست بیاورم.»

او درباره ادامه تحصیلش در رشته فیزیک در مقاطع بالاتر می‌گوید:«هنوز در این باره خیلی جدی فکر نکرده‌ام .نمی‌دانم می توانم از پس این کار دربیایم یانه .اما آنچه را که می‌دانم این است که تیراندازی را به هیچ وجه نمی‌توانم کنار بگذارم. خیلی به این رشته علاقمندم و نمی توانم از این رشته دور شوم.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کلیدواژه
تيراندازي
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/71417
captcha
تازه ها
بیشتر