فوتبال ایران / شناسه خبر: 71321 / تاریخ انتشار : 1395/8/5 02:56
|
بازگشت عابدزاده به استقلال به خاطر پورحیدری؟

استقلال- بارسلونا به افتخار منصورخان

باید منتظر حضور عابدزاده در استقلال بود. عابدزاده یکی از ارکان اصلی قهرمانی آن تیم بود و در کنار بازیکنانی همچون نامجو، برادران بیانی، فنونی‌زاده و ورمزیار ترکیب شگفت‌آوری بودند.

ایران ورزشی آنلاین / منصور پورحیدری روی تخت بیمارستان است اما استقلالی‌های قدیمی می‌خواهند به پاس سال‌ها تلاش و زحمت این مرد بزرگ به افتخارش بازی نمادینی میان استقلال سال 1990 و تیم پیشکسوت‌های بارسلونا برگزار کنند. کاظم اولیایی که سال‌ها پیش مدیرعامل باشگاه استقلال بود و با استقلال در آسیا قهرمان هم شد پایه‌گذار این بازی است. به احتمال زیاد این بازی در تعطیلات دوباره لیگ برگزار خواهد شد و استقلالی‌های سال 1990 که همگی شهره فوتبالی‌ها هستند در این بازی با پیراهن استقلال مقابل تیم پیشکسوت‌های بارسلونا به میدان خواهند رفت. دیدار فوق بدون شک جذابیت‌های بسیاری خواهد داشت و فوتبالدوستان استقبال ویژه‌ای از آن خواهند کرد. بخصوص اینکه پای منصور پورحیدری هم وسط است. مردی که با استقلال در بازی‌های داخلی و خارجی به فتوحات ارزشمندی دست یافته است.
کاظم اولیایی برگزاری بازی تیم پیشکسوتان استقلال سال 1990 را که در آسیا قهرمان شد با بارسلونای اسپانیا تایید کرده است. احتمالا او و دیگر مدیران باشگاه استقلال که گروه منسجمی را تشکیل داده‌اند در تلاشند تا این بازی تحت هر شرایطی برگزار شود. گرچه شاید مسوولان کنونی باشگاه استقلال از ماهیت برگزاری این بازی هیچ اطلاعی نداشته باشند که لازم هم نیست آنها در جریان باشند چون قرار است تیم سال 1990 که سرشار از بازیکنان جذاب و به یادماندنی است مقابل بارسلونای اسپانیا قرار بگیرد.
اولیایی در این باره توضیحاتی می‌دهد: «ابتدا امشب جلسه‌ای را جهت تقدیر از آقای پورحیدری در دستور کار داریم. در این جلسه برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری این بازی انجام می‌شود. ما از همه عوامل اجرایی و فنی تیم سال 1990 دعوت کرده‌ایم. از جمله رییس وقت سازمان تربیت بدنی تا بازیکنان آن دوره استقلال. برگزاری بازی قطعی است و مکاتباتی با تیم‌هایی داشته‌ایم که احتمال بازی با بارسلونا بیش از همه تیم‌ها است. تاکنون روند مذاکرات مثبت بوده و ان‌شاءا... امشب تاریخ بازی و مسائلی از این دست را هم مشخص می‌کنیم. جلسه ما در نزدیکی‌های بیمارستان ایرانمهر است و قرار است دوستان زیادی کنار ما باشند. با پزشکان آقای پورحیدری هم صحبت شده و ان‌شاءا... ایشان هم یک ساعت در کنار ما خواهد بود و اگر هم نشد، ما دسته جمعی خدمت ایشان می‌رویم.»
اولیایی درباره اینکه چه افرادی در این بازی بزرگ شرکت می‌کنند، گفت: «ما از همه بازیکنان و عوامل اجرایی و فنی آن دوره دعوت کرده‌ایم. البته از تریبون شما استفاده می‌کنم و به دوستانی که نتوانستیم دعوتشان کنیم می‌گویم که کارت‌های دعوت شما آماده است و ما نتوانسته‌ایم شما عزیزان را پیدا کنیم. مثلا آقای تشت‌زر که در کانادا هستند یا آقای ترکاشوند که می‌دانیم در کرج هستند ولی نتوانستیم با ایشان تماسی برقرار کنیم. همانطور که گفتم ما از همه کسانی‌که استقلالی بودند و همچنان هستند‌ دعوت کرده‌ایم و امیدوارم که بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب از آقای پورحیدری تقدیر کنیم.»
اگر از همه عوامل آن بازی دعوت شده باشد به احتمال فراوان باید شاهد حضور احمدرضا عابدزاده هم در ترکیب استقلال بود. عابدزاده یکی از ارکان اصلی قهرمانی آن تیم بود و در کنار بازیکنانی همچون نامجومطلق، شاهرخ و شاهین بیانی، مهدی فنونی‌زاده، صمد مرفاوی و صادق ورمزیار ترکیب بسیار شگفت‌انگیزی را تشکیل داده بودند. آن تیم به مربیگری منصور پورحیدری فتوحات ارزشمندی در فوتبال ایران داشت و بعید نیست که احمدرضا عابدزاده نیز پس از سال‌ها دوباره در ترکیب استقلال دیده شود. برگزاری این بازی می‌تواند جذابیت‌های بسیاری برای اهالی فوتبال داشته باشد و اگر عابدزاده به دعوت استقلالی‌ها پاسخ مثبت بدهد این بازی یکی از به یادماندنی‌ترین بازی‌های تاریخ فوتبال ایران خواهد شد. حال باید منتظر بمانیم و ببینیم شماره یک محبوب فوتبال ایران که هم میان آبی‌ها دروازه‌بان ارزشمندی است و هم میان سرخ‌ها در این بازی دیده خواهد شد یا خیر. برخی اعتقاد دارند که احمدرضا حتما می‌آید تا خاطرات آن تیم زنده شود.

---
لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/71321
captcha
تازه ها
بیشتر