فوتبال ایران / شناسه خبر: 71320 / تاریخ انتشار : 1395/8/5 02:44
|
چین را با مارچلو لیپی هم شکست می‌دهیم

امیری: چاره‌ای جز قهرمانی نداریم

ما بازیکنان هر بار می‌خواهیم وارد زمین شویم، می‌دانیم که یک فینال پیش‌رو داریم و باید ببریم. خوشبختانه هواداران پرشوری هم داریم که با حمایت آنها چاره‌ای جز قهرمانی برایمان نمی‌ماند.

ایران ورزشی آنلاین / با فراموشی آنچه در اهواز اتفاق افتاد و دو امتیازی که از چنگ پرسپولیس پرید، قرمزپوشان حالا بازی با دیگر تیم خوزستانی یعنی صنعت‌نفت آبادان را در ذهن دارند. بازی مهم و حساسی که به قول وحید امیری، همه ذهن پرسپولیسی‌ها را پر کرده و این بازیکن امیدوار است که او و دیگر ملی‌پوشان بعد از لمس یک پیروزی تازه و تثبیت صدرنشینی پرسپولیس در لیگ، به اردوی تیم‌ملی بازگردند.
استقلال خوزستان را که نبردید؛ فکر می‌کنی سه امتیاز بازی با صنعت‌نفت را بگیرید؟
 ما به این سه امتیاز نیاز مبرم داریم و می‌شود گفت این یکی از مهم‌ترین بازی‌هایمان خواهد بود چون می‌تواند جای پرسپولیس در صدر را محکم کند. از طرف دیگر باید فاصله امتیازی‌مان با تیم‌های پایین‌تر را حفظ کنیم. خوبی‌اش این است که رقبای ما با هم بازی دارند و تساوی یا شکست آنها می‌تواند فاصله‌شان را با ما بیشتر کند. گذشته از اینها ما جمعه میزبان هستیم و باید هر سه امتیاز را بگیریم.
اما صنعت‌نفت، استقلال را هم در تهران شکست داده بود.
 از روز اول که صنعت‌نفت را در لیگ امسال دیدم، گفتم آنها تیم خیلی خوبی هستند و دیدید که به خوبی توانایی‌هایشان را ثابت کردند. آنها چند سال در لیگ برتر نبودند و حالا می‌خواهند جبران کنند. نفتی‌ها تیم جوان و خطرناکی دارند و می‌دانیم کارمان چقدر سخت است اما با همه سختی‌هایش، قطعا با حمایت هواداران می‌توانیم برنده باشیم.
قرار است پرسپولیس در تعطیلات به اردو برود؛ فکر می‌کنی این اردو در بهبود شرایط تیم تاثیری داشته باشد؟
 در مدتی که تیم‌ملی اردو برگزار می‌کند، پرسپولیسی‌ها هم تمرینات سختی را پشت سر می‌گذارند و به نظرم چنین اردویی می‌تواند هم از نظر فنی و هم روحی به تیم کمک کند. قطعا حضور بازیکنان در کنار یکدیگر رفاقت‌ها را هم پررنگ‌تر می‌کند که امیدوارم تاثیر آن را در ادامه فصل ببینیم.
اما از تاثیر منفی غیبت ملی‌پوشان که بازیکنان اصلی پرسپولیس هستند، نمی‌شود گذشت.
 نمی‌توان گفت غیبت ملی‌پوشان تاثیر ندارد اما این راهی است که همه تیم‌هایی که ملی‌پوش دارند، باید بروند. امیدوارم با صعود تیم‌ملی به جام جهانی و قهرمانی پرسپولیس، این مسائل هم جبران شود و خستگی از تن همه بیرون برود.
با این پتانسیلی که پرسپولیس دارد، به قهرمانی‌اش چقدر امیدواری؟
 ما بازیکنان هر بار می‌خواهیم وارد زمین شویم، می‌دانیم که یک فینال پیش‌رو داریم و باید ببریم. خوشبختانه هواداران پرشوری هم داریم که با حمایت آنها چاره‌ای جز قهرمانی برایمان نمی‌ماند. ما با همه توان تلاش می‌کنیم تا قهرمان شویم و به نظرم پتانسیل و شایستگی‌اش را هم داریم.
درباره صعود تیم‌ملی گفتی؛ با این صدرنشینی 10 امتیازی، هنوز صعود به جام جهانی را قطعی نمی‌دانی؟
 قطعا نمی‌توان از الان با قاطعیت این حرف را زد. در یک برنامه تلویزیونی دیدم که همین اتفاق پیش‌تر هم افتاده و تیم‌ملی صدرنشین بوده اما یا به جام جهانی نرفته و یا کارش گره خورده. ما هم همه چیز دست خودمان است و باید با تلاش و تمرکز بالا بازی‌هایمان را انجام دهیم. همین بازی با سوریه شاید ساده به نظر بیاید اما برای ما خیلی مهم است. اگر این بازی را ببریم، 13 امتیازه می‌شویم و خرج‌مان را از 4 تیم دیگر جدا می‌کنیم اما تا زمانی که صعودمان به جام جهانی قطعی نشده، باید با همه توان بجنگیم.
در راه صعود به جام جهانی کدام تیم‌ها را اصلی‌ترین حریفان ایران می‌دانی؟
 به نظرم کره‌جنوبی اصلی‌ترین حریف ماست. هر چند همیشه مقابل تیم‌های عربی مشکل داریم و مطمئن باشید قطر حتی اگر صعود نکردنش به جام جهانی قطعی شود، باز با جنگندگی زیادی به مصاف ما می‌آید. به همین دلیل معتقدم همه بازی‌ها سخت است و حریف آسانی نداریم.
بازی با چین چطور؛ مخصوصا که مارچلو لیپی هم سرمربی این تیم شده و حتما برای بازی کردن مقابل او انگیزه‌های زیادی دارید.
 در اینکه لیپی از بزرگترین مربیان دنیاست و هر بازیکنی دوست دارد مقابل او فوتبال بازی کند شکی نیست اما ما با تیم‌ملی چین بازی داریم، نه مارچلو لیپی. ما باید در خانه و مقابل هواداران خود بازی کنیم و با لیپی یا هر مربی دیگری، چین را شکست بدهیم. بقیه مسائل اهمیت چندانی برای‌مان ندارد.

 

---

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/71320
captcha
تازه ها
بیشتر