فوتبال ایران / شناسه خبر: 71277 / تاریخ انتشار : 1395/8/2 01:51
|
با این سبک 21 جام گرفتم

گواردیولا: می روم ولی روشم را عوض نمی‌کنم

گواردیولا ترجیح می‌دهد مربیگری را کنار بگذارد تا اینکه فلسفه فوتبالش راتغییر بدهد.سیتی بعد از 6برد متوالی در لیگ آنقدر قدرتمند به نظر می‌رسید که می‌گفتند این فصل بقیه فقط باید برای نایب قهرمانی بجنگند

ایران ورزشی آنلاین / پپ گواردیولا ترجیح می‌دهد مربیگری را کنار بگذارد تا اینکه فلسفه فوتبالی‌اش را تغییر بدهد. منچسترسیتی بعد از شش برد متوالی در لیگ برتر آنقدر قدرتمند به نظر می‌رسید که برخی می‌گفتند این فصل فقط باید برای نایب قهرمانی جنگید. تیم او هنوز هم صدرنشین است اما با شروع ماه‌های تاریک زمستان آن نسیم دل انگیز به بادی سرد تبدیل شده. با تساوی 3 بر 3 با سلتیک شروع شد، چند روز بعد به تاتنهام باختند، هفته قبل با اورتون یک بر یک مساوی کردند و در آخر با چهار گل برابر بارسلونا شکست خوردند.

سیتی چهار بازی است که در رقابت‌های مختلف به پیروزی نرسیده و بعد از شکست خفت بار چهارشنبه برابر بارسلونا امروز عصر به مصاف ساوتهمپتون می‌رود.
 در طول چند روز گذشته به پپ پیشنهاد شد با توجه به نتایج اخیر در کارش تجدید نظر کند و روشی نتیجه گرایانه‌تر در پیش بگیرد اما مربی سابق بارسلونا و بایرن مونیخ تاکید کرد به اصول هجومی‌اش پایبند می‌ماند و همچنان در دستور کار خود پایه ریزی حملات تیم از دروازه و خط دفاع را قرار می‌دهد. گواردیولا گفت: «نه، قرار نیست تغییر کنم. اگر این روش در آینده هم نتیجه نداد و فصل بعد هم به آنچه می‌خواستیم نرسیدیم، به خانه‌ام می‌روم. من در هفت سال 21 جام بردم یعنی هر سال سه جام به این روش. شیوه بازی ما چیزی است که باشگاه می‌خواهد. متاسفم، اما تا همین دو سه هفته پیش همه چیز عالی بود.»
او همچنین گفت قصد ندارد فوتبال انگلیس را تغییر دهد یا اینکه منچسترسیتی به شیوه بارسلونا بازی کند: «نمی خواهیم مثل بارسلونا بازی کنیم، شیوه بازی بارسلونا به بازیکنانش بستگی دارد بخصوص یک نفر. شنیده‌ام بعضی‌ها می‌گویند پپ اینجا آمده تا فوتبال انگلیس را متحول کند. ابتدای ورودم گفتم این حرف‌ها را فراموش کنید چون من اینجا برای تغییر چیزی نیامده ام، البته من از توپ‌های بلند-که ویژگی فوتبال انگلیس است- استفاده نمی‌کنم چون مهاجم تیمم کوتاه قد است. من می‌خواهم یاد بگیرم و سعی کنم بازیکنانم را متقاعد کنم که می‌توانند زیبا بازی کنند و لذت ببرند و به پیروزی برسند و برای قهرمانی مبارزه کنند. این تنها هدف من است. برای همین بود که منچسترسیتی با من تماس گرفت.»
پابلو زابالتا که در بازی با بارسلونا آسیب دید به همراه باکاری سانیا در این دیدار حاضر نخواهند بود.

 
captcha
تازه ها
بیشتر