لژیونرها / شناسه خبر: 71191 / تاریخ انتشار : 1395/7/23 08:52
|

قدم زدن با کی‌روش، در مسیر تازه

فرشاد کاس‌نژاد / فوتبال، خود را با نسلی دیگر و از راهی دیگر نجات داده است. کی‌روش در این ماجرا نقش قابل اعتنایی ایفا کرده و این مهم‌ترین کار و بار اوست.

ایران ورزشی آنلاین / فرشاد کاس‌نژاد / ردپای به‌یاد‌ماندنی کی‌روش در فوتبال ایران را در این رویداد می‌بینم، همان‌چه حواس شیفتگان کی‌روش به آن نیست:
آخرین بازمانده‌ها را بشماریم، از نسلی که تیم‌های متمول دولتی در فوتبال ایران اثری در روند رشد آنها گذاشته‌اند. با ارفاق باید آندو تیموریان را به استقلال نسبت داد، اگرچه او از ابومسلم به جام جهانی رفت و بعد هم سر از انگلیس در‌آورد. آندو در تیم‌های پایه استقلال پروبال گرفته بود. او حالا قافیه را در ترکیب اصلی تیم ملی باخته. راه و سیاق پرواز نسل تازه‌ی فوتبال ایران از تیم‌های متمول دولتی جداست. جهانبخش و عزت‌الهی را ببینید، بدون آنکه از جلوی در باشگاههای متمول دولتی رد شوند، به ستاره‌های درجه یکی تبدیل شده‌اند و حسرت بازی در تیم‌های بزرگ ایران هم سراغ‌شان نیامده. حکایت آزمون هم شبیه همین است. طارمی اندک اثری از آثار پرسپولیس در تیم ملی است و حاجی‌صفی اثری از آثار سپاهان. همین. تیم‌های متمول دولتی بازی را به نسل جدید باخته‌اند و اثرشان هر بار کمرنگ‌تر می‌شود. تیم‌های متمول ایرانی خوابیده‌اند و تیم ملی با نسلی که وابستگی به هزینه‌های بی‌حساب دولتی در تیم‌های بزرگ ندارد، چرخ خود را می‌چرخاند. متدهای تیم‌های ایرانی از همیشه مضحک‌تر به نظر می‌آیند. حالا بازهم افشارزاده را از استقلال کنار بگذارید و افتخاری را بیاورید، آخرش هم چه بسا برسید به فتح‌الله زاده. از این دور باطل در مدیریت‌ چیزی در‌نمی‌آید اما فوتبال، خود را با نسلی دیگر و از راهی دیگر نجات داده است. کی‌روش در این ماجرا نقش قابل اعتنایی ایفا کرده و این مهم‌ترین کار و بار اوست. با او در این مسیر قدم بزنیم و حظ پیروزی‌ها را ببریم.

captcha
نظرات شما | 1 نظر
بهنام
1395/7/24 - 06:15
عالی، نكته سنجانه نوشتيد
rateup 3
 ratedown 0
تازه ها
بیشتر