ورزش ایران / شناسه خبر: 70886 / تاریخ انتشار : 1395/7/3 07:56
|
افتضاح در کشتی فرنگی پیشکسوتان

سرگردانی پیرمردهای ایرانی در هلسینکی

ایران ورزشی آنلاین / مسابقات کشتی فرنگی پیشکسوتان جهان در حالی در هلسینکی فنلاند برگزار شد که پیشکسوتان ایرانی سرگردان در این شهر مانده بودند. تیم کشتی فرنگی پیشکسوتان در حالی راهی راهی فنلاند شده است که فدراسیون کشتی و وزارت ورزش و جوانان با این سفر مخالف بودند و همین باعث شد تا این تیم به مسولان برگزاری مسابقات معرفی نشود. با عدم معرفی این تیم، مسولان برگزاری رقابتها نتوانستند از تیم کشتی فرنگی یشکسوتان ثبت نام به عمل بیاورند و همین مانع از حضور این تیم در مسابقات به رغم حضور در سالن برگزاری مسابقات شد.

این تیم که معمولا با هزینه شخصی خود راهی این رقابتها می شود، در این دوره در شرایطی راهی این مسابقات شد که فدراسیون کشتی اعلام کرده است مراجع ذیصلاح مخالف انجام این سفر بودند. این در حالی است که پیش از این اعلام فدراسیون ، پیشکسوتان کشتی فرنگی راهی فنلاند شده بودند و تیم آزاد در ایران بود که از اعزام آنها به فنلاند ممانعت شد. حال اینکه چگونه مراجع ذیصلاح مخالف بودند اما این سفر انجام شده برای کسی مشخص نیست.

فدراسیون کشتی چندی پیش مسابقات انتخابی برای رده های سنی مختلف پیشکسوتان برگزار کرد و همان موقع هم اعلام شد که با برنامه ریزی صحیح این تیم ها به مسابقات جهانی اعزام خواهند شد اما این برنامه ریزی صحیح در نهایت به سرگردانی پیرمردهای کشتی ایران در هلسینکی منجر شد.

در مصاحبه هایی که برخی از اعضای این تیم انجام داده اند به شدت از عملکرد مدیریت فدراسیون کشتی انتقاد کرده اند و مدعی شده اند که فدراسیون به دلیل اشتباهات برخی دیگر باعث سرگردانی آنها شده است.

هنوز وزارت ورزش و جوانان در این باره اظهار نظر نکرده که چرا این اتفاق افتاده اما طبیعتا اگر این کشتی گیران نباید در این رقابتها شرکت می کردند، فدراسیون کشتی نباید به آنها اجازه سفر به فنلاند را می داد. اینکه آنها روی تشک مسابقات کشتی نشستند و مسولان برگزاری مسابقات اجازه حضور آنها را ندادند به وجه کشتی ایران آسیب زد.

عجیب تر اینکه این پیشکسوتان به دلیل اینکه در تامین هتل برای اقامت خود هم با مشکل مالی روبرو شده بود مجبور شدند که در مسجد اقمت داشته باشند و غذای خود را از همانجا تهیه کردند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر