ورزش ایران / شناسه خبر: 70856 / تاریخ انتشار : 1395/6/30 05:20
|
تفاوت‌های شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی

بهترین و بدترین

ایران ورزشی آنلاین / نشست شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی برای اولین بار بعد از بازی‌های المپیک ریو برگزار شد. در این نشست تکلیف کادر فنی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی مشخص شد. طبق مصوبه سمینار هیات های کشتی اعضای شورای فنی باید ابتدا مدیر تیم های ملی را انتخاب می کردند و بعد مدیر تیم‌های ملی هم سرمربی مورد نظر خود را به شورای فنی معرفی می کرد. در این نشست اما اعضا مستقیم به سراغ سرمربی رفتند و در هر دو رشته سرمربیان را انتخاب کردند. با این تصمیم در هر دو رشته به طور کلی مدیر تیم های ملی دیگر معنا و جایگاه نخواهد داشت.

دو مربی جوان که هر دو از بهترین های زمان‌شان در دوران قهرمانی بودند؛ به عنوان سرمربیان تیم های ملی انتخاب شدند. محمد طلایی کوله ای پر از افتخار از دوران ورزشکاری و مربیگری به همراه علی اشکانی دارنده مدال نقره جهان در سال 2005 هدایت تیم های کشتی را برعهده گرفتند. بنابراین به طور کلی نمی‌توان از این دو مربی ایراد گرفت، چرا که از سرمایه‌های کشتی هستند. به خصوص در کشتی آزاد انتخاب را می توان خیلی خوب هم توصیف کرد اما در کشتی فرنگی نگرانی های زیادی وجود دارد. البته از یک شورای فنی که مدام اظهارات متناقض را مطرح می کند و در ماه‌های اخیر عملکرد مثبتی نداشته، بیش از این هم نمی‌توان توقع داشت. به هر حال وقتی شورای فنی کشتی آزاد را با شورای فنی کشتی فرنگی مقایسه می کنیم، متوجه می‌شویم که در شورای فنی کشتی آزاد بهترین های تاریخ این رشته دور هم جمع شده‌اند اما در کشتی فرنگی شرایط متفاوت است. بنابراین مشخص است که تصمیم‌ها در این دو شورا چقدر متفاوت است.

 اشکانی گزینه شورای فنی نبود و این سوال برای همیشه باقی خواهد ماند که چه بر سر گزینه های قبلی شورای فنی آمد که به یکباره اشکانی سرمربی شد. مصاحبه هایی که اعضای شورای فنی پیش از نشست انجام دادند هرگز از آرشیو رسانه ها پاک نخواهد شد که از محمد بنا گرفته تا رنگرز و خیرآبادی گزینه های اعضای شورای فنی بودند و این سوال مطرح است که چه اتفاقی افتاد که به یکباره گزینه ها تغییر کردند؟ اینجا بحث این نیست که علی اشکانی سرمربی خوبی است یا نه اما این یک بحث جدی است که اشکانی با چه کسی یا کسانی باید همکاری کند. اینکه الان اشکانی می تواند از پس سرمربیگری تیم ملی بزرگسالان بربیاید یا نه را گذر زمان مشخص خواهد کرد اما نگران این چند گانگی و تناقض هایی هستیم که در شورای فنی وجود دارد. امروز می گویند دنبال نتیجه نیستیم اما آیا نظر افرادیکه مدام نظرات‌شان تغییر می‌کند، به همین شکل می‌ماند؟  در بسیاری از رشته های ورزشی این تجربه را داشتیم که مربیان جوان و آینده دار را زودتر از موعد انتخاب کردیم و به آینده کاری آنها ضربه زدیم و حالا این نگرانی در مورد اشکانی وجود دارد اگرچه امیدواریم این اتفاق برای اشکانی نیفتد.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/70856
captcha
تازه ها
بیشتر