فوتبال ایران / شناسه خبر: 70849 / تاریخ انتشار : 1395/6/28 13:37
|
سرمقاله ایران ورزشی در پاسخ به ادعای سرمربی پرسپولیس

بازگشت برانکو به عادات گذشته

با این رویه جدید انتظار می‌رود هواداران پرسپولیس دوباره علیه کی‌روش موضع بگیرند، ولی این روش در درازمدت جواب نمی‌دهد و اگر مشکلات تهاجمی برطرف نشود، جهت انتقادات به سمت او بر می‌گردد.

ایران ورزشی آنلاینآرمن ساروخانیان / دو سال قبل وقتی برانکو به ایران برگشت با شخصیت متفاوتی روبه‌رو شدیم. یک مربی آرام، جاافتاده و با حوصله که پرسپولیس را در سخت‌ترین شرایط تحویل گرفت، آرام آرام بالا کشید و به مدعی قهرمانی تبدیل کرد. او در مواجهه با مشکلات مختلف تیمش صبور بود و سوالات خبرنگاران را با حوصله جواب می‌داد. همین رفتار کمک کرد برانکو خیلی زود در جامعه فوتبال ایران محبوب شود.

سرمربی پرسپولیس اما در ماه‌های گذشته روحیه‌ای تهاجمی پیدا کرده. بیشتر درگیری‌های برانکو در هفته‌های گذشته با کی‌روش بوده و او بعد از شهرآورد حمله جدیدی علیه سرمربی تیم ملی داشت. او دلیل گل نزدن طارمی به استقلال را حضور این مهاجم در تمرینات تیم ملی دانست. چنین بهانه‌جویی‌هایی در فوتبال ایران بی‌سابقه نیست، ولی شنیدن آن از زبان برانکو غیرمنتظره است. او در این دو سال رفتار معقول و گفتاری منطقی داشته، ولی حالا در مسیر متفاوتی قدم گذاشته که با منش قبلی‌اش ناسازگار است. او در لیگ پانزدهم یک الگو بود، ولی این روزها روش مربیانی را در پیش گرفته که در مصاحبه‌‌های بعد از بازی با هر دستاویزی می‌خواهند از پذیرش مسوولیت نتیجه شانه خالی کنند.
برانکو افت طارمی را به تمرینات تیم ملی ربط می‌دهد، ولی درباره آمار ضعیف پرسپولیس توضیح نمی‌دهد. این تیم در 6 بازی فصل جدید فقط 4 گل زده و سومین خط حمله ضعیف لیگ برتر است. حتی تیم‌هایی مثل سیاه‌جامگان، فولاد و صبای قم گل زده بیشتری از پرسپولیس دارند. آخرین گل پرسپولیس در نیمه اول بازی با صبای قم زده شد و این تیم بعد از آن 230 دقیقه موفق به گلزنی نشده است. اگر طارمی به خاطر تمرینات تیم ملی افت کرده، چرا بازیکنان غیرملی‌پوش پرسپولیس موفق به گلزنی نمی‌شوند؟ اگر مشکل از تمرینات تیم ملی است، چطور وحید امیری ملی‌پوش با دو گل زده بهترین گلزن تیم است؟
تساوی در شهرآورد مقابل استقلال بحران‌زده نتیجه بدی برای پرسپولیس بود. تیم برانکو در نیمه اول نمایش خوبی نداشت، در گلزنی ناکام بود و صدر جدول را به تراکتورسازی واگذار کرد. به نظر می‌رسد او با این مصاحبه‌های تند تلاش می‌کند اذهان را منحرف کند و انتقادات را از خودش دور کند. با این رویه جدید انتظار می‌رود هواداران پرسپولیس دوباره علیه کی‌روش موضع بگیرند، ولی این روش در درازمدت جواب نمی‌دهد و اگر مشکلات تهاجمی برطرف نشود، جهت انتقادات به سمت او بر می‌گردد.
رفتار اخیر برانکو تا حدودی یادآور روزهای قبل از جام جهانی 2006 است. مربی کروات آن روزها تحمل انتقادات را نداشت و هر نظر مخالفی را به تندی پاسخ می‌داد. سرانجام تیم ملی با ترکیب مورد علاقه برانکو در آلمان به میدان رفت و نمایش تیم به قدری انتقادآمیز بود که او حتی حاضر نشد برای دفاع از عملکردش به ایران برگردد. بازگشت برانکو به عادات گذشته‌ خبر خوبی برای هواداران پرسپولیس نیست. آنها باید امیدوار باشند که برانکو دوباره به برانکوی فصل قبل تبدیل شود.

 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر