ورزش ایران / شناسه خبر: 70775 / تاریخ انتشار : 1395/6/19 08:39
|

ایران ورزشی آنلاین / فینال رقابت‌های تیراندازی تفنگ بادی 10 متر در بخش بانوان ظهر امروز به وقت ریو برگزار شد. در این رقابت ساره جوانمردی و عالیه محمودی از ایران با تیراندازانی از ترکیه (2 نفر)، اوکراین، مقدونیه، آذربایجان و مجارستان رقابت کردند.

جوانمردی در خط A و محمودی در خط F حضور داشتند. در مرحله اول که برای مشخص شدن نخستین نفر حذف شده بود، عالیه محمودی با امتیاز 7/72 در رده آخر قرار گرفت و کنار رفت. پس از محمودی، «اولیورا ناکوسکا» تیرانداز اهل کشور مقدونیه در مرحله دوم با امتیاز 8/92 از صعود باز ماند و از پشت خط تیراندازی کنار آمد. سومین نفر حذف شده «آیسل اوزگان» از ترکیه بود که با امتیاز 1/110 موفق به صعود نشد.
چهارمین تیرانداز کنار رفته از رقابت فینال «کریژتینا داوید» از مجارستان بود که 8/128 امتیاز کسب کرد که رکورد پایین تری نسبت به سایر تیراندازان بود. نفر پنجمی که دیگر اجازه تیراندازی پیدا نکرد، «یلنا تارانووا» از آذربایجان بود که امتیاز 8/148 را از خود بر جا گذاشت.
با حذف این تیرانداز، مدال جوانمردی مسجل شد و نماینده کشورمان به رقابت خود برای کسب مدال طلا ادامه داد. در بین سه تیرانداز باقیمانده، «آیساگل پهلیوانلار» از ترکیه با امتیاز 3/172 بدترین رکورد را داشت و به مدال برنز بسنده کرد.
در رقابت جوانمردی با «اولگا کووالچوک» از اوکراین، جوانمردی با امتیاز 4/193 عملکرد بهتری نسبت به حریف اوکراینی با رکورد 2/191 داشت و موفق شد به مدال طلا برسد.
بدین ترتیب جوانمردی نخستین طلای کاروان کشورمان در پارالمپیک ریو را به نام خود ثبت کرد. همچنین عالیه محمودی نیز هشتم شد. جوانمردی همچنین رکورد جهان را نیز به نامخود ثبت کرد.

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/70775
captcha
تازه ها
بیشتر