ورزش ایران / شناسه خبر: 70628 / تاریخ انتشار : 1395/6/8 05:28
|
اندر احوالات حواشی این روزهای تکواندو

آتش زیر خاکستر

ایران ورزشی آنلاین / آمنه سلیمانی- تکواندو در شرایطی ماموریت خود را در بازی‌های المپیک به بدترین شکل به پایان رساند که حاشیه‌های پس از این شکست از ناکامی ملی‌پوشان تلخ‌تر بود.

ناکامی مردان المپیکی تکواندو در بازی‌های ریو به اندازه خود سنگین و غیر قابل باور است اما پس از این اتفاقات تلخ ؛تکواندو با اتفاقی جدید روبه‌رو شد. اتفاقی که مشابه آتشی زیر خاکستر بود.
انگار دل همه پر بود اما زمان و فرصتی برای واگویی این دردها فراهم نبود. شکست سه مرد المپیکی تکواندو در سرزمین قهوه در شرایطی که به سه مدال خوشرنگ این مردان امیدهای زیادی بسته شده بود گویا این فرصت را فراهم کرد. فرصتی تا فدراسیون به نظر کم حاشیه را این روزها به حاشیه دارترین فدراسیون تبدیل کند. حالا این آتش نهفته در زیر خاکسترهای سکوت هر روز شعله ور‌تر می‌شود و اهالی خانواده فدراسیون را روبه‌روی هم قرار داده است.
جرقه این حاشیه‌ها را شاید از شکست فرزان عاشورزاده یا همان سونامی تکواندو باید بدانیم. سونامی که شیاپ چانگ‌های ریو حیران و مات و مبهوت شکستش در نخستین مبارزه شده بودند. اما برخی‌ها معتقدند سرمنشا این حاشیه خیلی زودتر از ریو بوده است.

از جایی که برخی از مربیان و منتقدان به نحوه آماده‌سازی تیم ملی و محصور بودن فضای خانه تکواندو برای چند آدم خاص ایراد می‌گرفتند اما اگر فرزان پیروز می‌شد شاید این جرقه هم در نطفه خاموش می‌شد اما واقعیت این است که اوج شعله‌ور شدن این حاشیه‌ها از مصاحبه پولادگر در مقام رییس فدراسیون پس از شکست دور از انتظار مهدی خدابخشی مدعی کلید زده شد.

حاشیه‌ای که آنقدر کش پیدا کرد تا کار به دادگاه و شکایت هم کشیده شده است. اما در این میان صحبت از حرف‌هایی است که مردان المپیکی از گفتن آنها امتناع می‌کنند اما تاکید دارند که تیم به حاشیه رفته بود. تاکید دارند که در زمان مناسب لب به سخن باز می‌کنند و شاید امروز و فردا یا شاید در زمانی دور‌تر بیانیه‌هایی نیز از جانب این مردان صادر شود. به مانند بیانیه‌ای که معتمد منتشر کرد و به قولی پته تکواندو را پس از مدتها سکوت روی آب ریخت. معتمد همان پسر محجوب تکواندو که حالا همه حرفهایش را در قالب بیانیه‌ای تند عنوان می‌کند و مخاطب خاصش هم کسی نیست جز سید محمد پولادگر.
در این هیاهوی حاشیه‌ها و شکایت‌ها و گلایه‌ها، حرمت واژه‌ای است غریب در حال و اوضاع این روزهای تکواندو. واژه‌ای که وقتی رییس فدراسیون آن را نادیده می‌گیرد و مربی سابق تیم ملی‌اش را مزدور خطاب می‌کند از ورزشکار 18 ساله‌اش نیز نمی‌توان توقع داشت که حرمت مربی سابقش را نگه دارد و او را سهیم در موفقیت و شادی خود نداند. این وصف حال تکواندویی است که این روزها از درون کم کم خورده می‌شود.

 

captcha
تازه ها
بیشتر