ورزش ایران / شناسه خبر: 70619 / تاریخ انتشار : 1395/6/8 03:19
|
مثل بعضی ها واکنش عجیب و غریب نشان ندادیم

مرادی: در چارچوب قانون اعتراض کردیم

ایران ورزشی آنلاین / محسن وظیفه- رییس فدراسیون وزنه‌برداری ابتدا به بحث ناداوری‌های صورت گرفته در ریو با وجود رابطه خوب این فدراسیون با تاماش آیان اشاره کرد: «ارتباط خوبی با فدراسیون جهانی داریم. تعاملات بسیار خوبی که به هر حال برای همگان مشخص است. البته در ماجرایی که برای بهداد به وجود آمد ما انتظار حمایت نداشتیم، انتظار دخالت هم نداشتیم، فقط می‌خواستیم شفافیت بیشتر شود و جو عادلانه باشد.»

مرادی درباره بحث‌های به وجود آمده درباره تغییر هیات ژوری و اینکه آیا اعضای این هیات می‌توانستند تغییر کنند یا نه؟ افزود: «اعضای هیات ژوری در روز برگزاری مسابقات می‌توانند تغییر کنند. اعضای این هیات در هنگام اعلام استارت لیست که قبل از شروع رقابت‌ها است مشخص می‌شوند اما در روز رقابت‌ها هم می‌توانند این اعضا تغییر کنند. موضوعی که مطرح است اینکه افرادی که بعد از تغییرات در هیات ژوری قرار گرفتند نامشان در فهرست ذخیره‌ها نبود و به طور کل خارج از پروتکل وارد لیست شدند. اعتراض ما هم به همین دلیل بود.»
او در پاسخ به اینکه چرا پیش از اینکه بهداد وزنه را بالای سر ببرد به این تغییر اعتراض نکردید؟ گفت: «نمی‌توانستیم جو را پیش از شروع مسابقات به هم بزنیم. اگر می‌خواستیم قبل از مسابقه به این تغییرات معترض شویم حتما واکنش‌های زیادی را به وجود می‌آورد.»
مرادی همچنین درباره اینکه گفته می‌شود به دلیل اعتراض‌های صورت گرفته احتمال محرومیت برای فدراسیون ایران وجود دارد، تاکید کرد: «فدراسیون براساس وظایفی که دارد اعتراض رسمی خود را اعلام کرد. اعتراضی رسمی و قانونی که مراحل قانونی را طی کرد. نه مثل برخی از کشورها زیر میز داوران زدیم و نه مثل برخی از کشورها در برخی از مسابقات برهنه شدیم! کاملا قانونی اعتراض خود را اعلام کردیم. بنابراین چرا باید محروم شویم؟» رییس فدراسیون وزنه‌برداری همچنین ادامه داد: «البته اخباری که در خصوص محرومیت فدراسیون وزنه‌برداری مطرح می‌شود چیزی است که در رسانه‌های داخلی وجود دارد و هنوز فدراسیون جهانی نسبت به این ماجرا واکنش نشان نداده است. طبیعتا باید فدراسیون جهانی به طور کتبی ابتدا اعتراض خود را نسبت به واکنش فدراسیون اعلام کند و بعد به دنبال تصمیم گیری باشد که هنوز چنین چیزی به ما اعلام نشده است اما در صورتی که فدراسیون جهانی چنین تصمیمی داشته باشد به طور حتم ما عزم جدی با این ماجرا خواهیم داشت. با حمایت وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک سعی خواهیم کرد از ظلم مظاعفی که به ایران می‌شود جلوگیری کنیم.»
او درباره رفتارهای احساسی صورت گرفته از سوی مردم و علاقه مندان به وزنه‌برداری هم گفت: «رفتار صورت گرفته با بهداد به حدی واضح و ناداوری مشخص بود که صدای اعتراض حاضران در سالن برگزاری مسابقات را هم در آورد. چه ایرانی‌هایی که در سالن بودند و چه خارجی‌هایی که علاقه مند به وزنه‌برداری بودند. مردم می‌خواهند رفتار فدراسیون جهانی تعدیل شود اما اینکه اعتراض کردند یا فدراسیون جهانی هک شد به فدراسیون ایران و ورزشکار ربطی ندارد و این کاری است که خودشان انجام داده‌اند.» علی مرادی در پاسخ به اینکه چرا دادگاه عالی ورزش به شکایت فدراسیون ایران پاسخ رد داد؟ افزود: «از این نظر دادگاه تعجب کردم. شاید اگر حرکت اول بهداد سلیمی را در دو ضرب خطا بدانیم اما حتما در حرکت دوم کارش را دست انجام داد. این را بسیاری از کارشناسان داوری تایید کرده‌اند. دادگاه عالی ورزش هم برای رسیدگی به حقوق از دست رفته ورزشکاران وارد عمل می‌شود و متعجبم که چرا این تصمیم را اتخاذ کرد.»

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/70619
captcha
تازه ها
بیشتر