ورزش ایران / شناسه خبر: 70617 / تاریخ انتشار : 1395/6/8 03:17
|
الان بهترین زمان برای تغییر چهره تیم ملی ووشو است

اوجاقی: به اندازه توان انتظار داریم

ایران ورزشی آنلاین / تیم ملی ساندای مردان در شرایطی تهران را به مقصد تایوان محل برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا ترک کرد که ترکیب این تیم را چهره‌های جوانی تشکیل داده است که نخستین حضور خود را در رده بزرگسالان تجربه می‌کنند. حالا این احتمال وجود دارد که شاید تیم مردان نتواند به مانند دوره قبل و در غیاب قهرمانانش موفقیت‌های قبلی را تکرار کند اما سرمربی تیم ملی مردان نظر دیگری دارد و تغییر چهره تیم و جوان شدن آن را به فال نیک گرفته است. حسین اوجاقی درباره ترکیب تیم ملی ووشو مردان در رقابت‌های قهرمانی آسیا می‌گوید: «مرخصی قهرمانان این فرصت را برای فدراسیون ووشو به وجود آورد که از نیروهای جوان استفاده کند و با جوانان به رقابت‌های قهرمانی آسیا برود. با وجود اینکه این تیم جوان است اما انگیزه زیادی برای کسب موفقیت دارد.»

اوجاقی نیز به شاگردان جوانش امیدوار است: «تیم ما اگرچه تجربه‌ای در رده بزرگسالان ندارد اما ما هم صرفا برای کسب تجربه به تایوان نمی‌رویم. به شاگردان جوان این تیم امید دارم و به تناسب شرایطی که دارند از آنها انتظار نتیجه داریم.»
سرمربی تیم ملی ووشو تغییرات نسل ووشو را در این برهه زمانی لازم و به موقع می‌داند: «اگرچه قهرمانان ما همچنان توانایی حضور در عرصه‌های مختلف رقابت‌ها را دارند اما به هر حال لازم بود که از جوانان نیز در مسابقات مختلف استفاده کنیم. سال دیگر رقابت‌های قهرمانی جهان شروع می‌شود و پس از آن بازی‌های آسیایی اندونزی است. با این شرایط، این رقابت‌ها و این برهه زمانی بهترین زمان برای فرصت دادن به جوانان بود.» اوجاقی می‌گوید: «رقابت‌های قهرمانی آسیا در قیاس با رقابت‌های جهانی به لحاظ کیفی سخت‌تر است. 10 تیم برتر جهان در آسیا حضور دارند و رقابت در چنین فضایی به طور حتم دشوار است. با این وجود می‌خواهیم بهترین نتایج را در تایوان به دست بیاوریم.»
دررقابت‌های قهرمانی آسیا 7 سانداکار از کشورمان به مصاف رقبای خود می‌روند. سانداکارانی که برای رسیدن به تیم ملی از فیلترهای متعددی عبور کردند: «تمامی ملی‌پوشان از فرآیند انتخابی‌ها عبور کردند تا به تیم ملی رسیدند. باتوجه به اینکه از 10 وزن این رقابت‌ها تنها از هفت وزن می‌توانستیم استفاده کنیم بهترین سانداکاران را انتخاب کرده و براساس توانایی ووشوکاران ترکیب تیم ملی را انتخاب کردیم.»
رقابت‌های ووشو قهرمانی آسیا از 11 تا 15 شهریور ماه به میزبانی تایوان برگزار می‌شود. تیم ملی ساندای مردان در دوره قبل عنوان نایب قهرمانی را به دست آورده بود.

 

لینک کوتاه خبر
http://www.iran-varzeshi.com/70617
captcha
تازه ها
بیشتر