ورزش ایران / شناسه خبر: 101065 / تاریخ انتشار : 1399/1/3 15:48
|
عباس رحیمی دیگر چیزی برای ارایه دادن ندارد

محمدرضابراری:هیات وزنه برداری مازندران نیاز به تغییرات اساسی دارد

محمدرضا براری با انتقاد از عملکرد ضعیف و ناکارآمد سیستم مدیریتی فعلی حاکم بر هیات وزنه برداری استان مازندران، تاکید دارد که تفکر و نگاه مدیریتی وزنه برداری در استان قطعا نیاز به تغییر اساسی دارد.

رضاعباسپور:وزنه برداری مازندران مدت ها است که حال و روز روبراهی ندارد. مازندران بی شک همیشه در کنار خوزستان 2 استانی هستند که قلب تپنده وزنه برداری ایران به حساب می آیند. بی تردید هر وقت حال وزنه برداری در این دو استان خوب است، حال وزنه برداری ایران و تیم ملی وزنه برداری کشورمان خوب و روبراه است. هر وقت هم شرایط کمی و کیفی حاکم بر این دو استان وزنه بردار خیز خوب نباشد، قطعا پای وزنه برداری ایران لنگ می زند و شرایط در تیم ملی وزنه برداری آنطوریکه انتظار داریم پیش نمی رود. این روزها دقیقا حال و روز وزنه برداری مازندران مثل وضعیت بحرانی کشور بخاطر شیوع ویروس کشنده و مرگ بار کرونا، حال روز و وضعیت ایده الی نیست! از ستاره های اسم ورسم دار مازنی تبار گرفته تا قهرمانان و پیشکسوتان ارزشمند این استان نامدار همه و همه از روند کند و کسالت باری که مدت ها است بر هیات وزنه برداری استان مازندران سایه افکنده گلایه دارند. گلایه و نارضایتی اغلب ستاره های وزنه برداری استان مازندران، همچنین پیشکسوتان سرشناس این استان مدت زمان زیادی است که در این مجموعه وجود دارد، اما با توجه به درپیش بودن مجمع انتخاباتی هیات وزنه برداری استان مازندران گلایه و دردودل های منتقدان نامدار وزنه برداری مازندران بیش از هر زمان دیگری شدت پیدا کرده است. مشکلات ریزودرشت موجود در سیستم فرسوده، ناکارآمد و کند مدیریتی هیات وزنه برداری استان مازندران آنقدر به منتقدین اسم و رسم دار این مجموعه فشارآورده و باعث دلزدگی آنها از فعالیت در وزنه برداری مازندران شده است، که تقریبا اغلب مازندرانی های سرشناس در این رشته المپیکی در آستانه برگزاری مجمع انتخاباتی هایت وزنه برداری استان مازندران، لب به گلایه و نقد بازکرده و عملکرد چندسال اخیر (عباس رحیمی) رییس هیات وزنه برداری این استان را در ابعاد و زوایای مختلف به چالش کشیدند.

 

---

محمدرضابراری ستاره سال های نه چندان دور وزنه برداری استان مازندران و تیم ملی وزنه برداری ایران یکی از همین منتقدان سرشناس و نام آشنای وزنه برداری مازندران است که دلش از سوء مدیریت و ناکارآمدی حکم بر سیستم مدیریتی هیات وزنه برداری زادگاهش پر است.

قهرمان طلایی وزنه برداری ایران در بازی های کشورهای اسلامی با تاکید بر این نکته که ناکارآمدی و سوء مدیریت حاکم بر سیستم مدیریتی هیات وزنه برداری استان مازندران باعث شده تا ستاره های نامدار وزنه برداری این استان مثل خود او، بهداد سلیمی، بهادرمولایی و ...بسیاری از پیشکسوتان شایسته و مولد در وزنه برداری استان از فعالیت در زادگاهشان دلزده شده و تمایلی برای همکاری با هیات وزنه برداری استان نداشته باشند میگوید:«اهالی وزنه برداری خیلی خوب با شخصیت و روحیات من از قدیم تا به امروز که سال ها در تیم ملی وزنه برداری خادم این رشته پرافتخارالمپیکی بودند آشنایی دارند. من همیشه سعی کردم بجای حاشیه سازی، سرم به کار خودم گرم باشد. هیچ وقت عادت نداشتم بیخودی از کسی گلایه یا نقد کنم. اما مدت ها است وضعیت بد و غیرقابل قبول مدیریتی حاکم بر مجموعه هایت وزنه برداری استان مازندران به قدری فاجعه بار و نابسامان است که اگر سکوت کنیم و لب به نقد باز نکنیم، به وزنه برداری استان و کشور خیانت کردیم.»

محمدرضابراری ملی پوش المپیکی وزنه برداری ایران در بازی های المپیک 2016 ریو در خصوص مشکلات و کمبودهای مدیریتی موجود در هیات وزنه برداری استان مازندران معتقد است:«من تا پیش از این قصد گلایه و نقد نداشتم، اما چون شرایط فعلی هایت وزنه برداری استان، به هیچ وجه وضعیت خوب و قابل قبولی نیست،مجبورم که بخشی از کمبودها را اعلام کنم تا عزیزانی که این مطلب را مرور می کنند بدانند که وضعیت وزنه برداری استان مازندران آن چیزی نیست که وانمود می شود. واقعیت این است که آقای عباس رحیمی رییس هیات فعلی وزنه برداری استان مازندران بعد از 8 سال ریاست و مدیریت در استانی که قلب تپنده وزنه برداری ایران بوده، با مدیریت ناکارآمد و مسیر حرکتی غلطی که درطول این سال ها پیش گرفتند و دردستور کار خود قرار دادند باعث شدند امروز در مازندران وزنه برداری به پایین ترین سطح کیفی و کمی از نظر تولید وزنه برداران درجه یکی که به ستاره های اصلی و مدال آور تیم ملی وزنه برداری ایران تبدیل شوند رسیده است. حسین توکلی، خود من، بهداد سلیمی، بهادرمولایی، امیدناییج و خیلی دیگر از ستاره های وزنه برداری استان مازندران، همه و همه دست پرورده و تولید مربیان و پیشکسوتان ارزشمند استان مازندران همچون زنده یاد ناییج، استاد نوری، استاد غزالیان و...، بودیم. استاید ارزشمند و بزرگی که ستاره های بزرگ و افتخارآفرینی را به وزنه برداری ایران تقدیم کردند. اما امروز چرا خبری از حضور خیلی از این عزیزان و پیشکسوتان ارزشمند وزنه برداری استان مازندران در بدنه اصلی فنی و تصمیم ساز وزنه برداری این استان نیست؟! چرا امثال علیرضایوسفی و خیلی دیگر از استعدادهای درجه یک وزنه برداری مازندران در رده های سنی پایه(نوجوانان و جوانان) نقش آفرینی خوبی در تیم های ملی دارند، اما نمی توانند در رده سنی بزرگسالان مثل حسین توکلی، بهداد سلیمی، بهادرمولایی، امیدناییج، من و...خیلی دیگر از ستاره های وزنه برداری این خطه موفق و درخشان در دنیای وزنه برداری ظاهر شوند؟ دلیل این کمبود و نقیصه بزرگ را قطعا باید در سیستم ناکارآمد و ناتوان در کنترل، هدایت و حمایت این ستاره های آینده دار وزنه بردار دانست.»

 

---

براری ادامه می دهد:«وقتی رییس هیات وزنه برداری استان دست بردار میز و صندلی ریاست نیست، درحالی که زیر مجموعه او در بدترین شرایط رضایتی، حمایتی و انگیزشی خود به سر می برند، ته داستان به همین جایی می رسیم که الان در آن قرار داریم. الان وضعیت روحی و انگیزشی استعدادهای ناب وزنه برداری استان، پیشکسوتان، مربیان و اغلب اهالی استان مازندران به هیچ وجه روبراه و خوب نیست. زیرا رییس فعلی هیات وزنه برداری استان که البته به زودی باید میزش را به سرپرست موقت هیات واگذار کند برای برگزاری مجمع، به قدری خطی و دسته ای عمل می کند که جایی برای فعالیت و حضور بزرگان وزنه برداری مازندران در این مجموعه باقی نگذاشته است. وقتی  با هزار و یک منت به وزنه بردار نوجوان یا جوان خود بعد از افتخارآفرینی و مدال آوری یک مبلغ ناچیز به عنوان پاداش می دهیم، بعد از از او توقع دارند تا هرکجا و با هرشرایطی که درنظر گرفتند وزنه بزنند بدون هیچ حمایت و پشتیبانی از آنها واقعا چه توقعی از یک نوجوان و جوان باید داشت که با این وضعیت درخدمت وزنه برداری استان باشد و بعد برای تیم ملی بزرگسالان هم تبدیل به یک ستاره شود؟ نوجوان و جوان فعال در وزنه برداری استان وقتی می بیند اینطور ناجوانمردانه با او رفتار می شود و برای ساختن آینده خود هیچ پشتوانه و حامی ندارد، قطعا بعداز دوره نوجوانی و جوانی بیخیال ادامه فعالیت در رشته وزنه برداری شده و می رود دنبال یک فعالیت اقتصادی تا از آن طریق امرار معاش کند. همین موضوع هم باعث شده امروز در استان مازندران پشتوانه های وزنه برداری این استان روز به روز تحلیل رفته و قدم در مسیر نابودی و زوال بردارد.»

 

 

---

براری درخصوص انتخابات پیش روی هیات وزنه برداری استان مازندران و گزینه جدیدی که مورد وثوق اهالی این استان وزنه بردار خیز برای ایجاد تغییراتی اساسی در هیات وزنه برداری استان است تاکید دارد:« تمامی نواقص و کمبودهایی که عرض کردم تازه بخش کوچکی از نواقص و نابسامانی عجیب حاکم بر مجموعه مدیریتی هیات وزنه برداری استان مازندران است. سیستم فشل مدیریتی که قطعا در سال جدید(99) نیاز به تحول و تغییر اساسی در سبک و تفکرات حاکم بر آن دارد. در کل دنیا حتی رییس جمهوری یک کشور بعد از 8 سال تغییر می کند و یک فرد شایسته و لایق دیگر جایگزین او می شود تا امور مملکت را با تفکر و تحولی نو دگرگون کرده و خون تازه ای را در سیستم کهنه مدیریتی جامعه جاری کند. هیات وزنه برداری مازندران که دیگر جای خودش را دارد. اغلب قهرمانان نامدار و پیشکسوتان ارزشمند وزنه برداری استان مازندران در شرایط فعلی که ثبت نام های مجمع انتخاباتی هیات وزنه برداری استان تمام شده است، به این نتیجه رسیدند که با حمایت همه جانبه از دکتر کوروش یوسفی که خودش از قهرمانان و چهره های بنام و فعال ورزشی وسیاسی استان مازندران است، تغییر و دگرگونی اساسی در مجموعه ناکارآمد فعلی مدیریتی هیات وزنه برداری استان ایجاد کنند. آقای دکتر یوسفی یکی از اعضاء فرهنگی، موثر و تاثر گذار شورای اسلامی مرکز استان مازندران(ساری) است که در کارنامه درخشان مدیریتی خود، سابقه ریاست اداره آموزش و پرورش ، معاونت آموزش نخبگان و تیزهوشان شهر ساری و همچنین عضویت در شورای اسلامی  مرکز استان را دارد. دکتر یوسفی انسان وارسته، توانمند، اخلاق مداری است که به خوبی با مدیریت سیستم های مختلف خصوصا مدیریت ورزشی آشنا است. ضمن اینکه از همه اینها مهتر این است که دکتر یوسفی در بخش جذب اسپانسرهای مالی برای بازگرداندن وزنه برداری مازندران به شرایط ایده ال گذشته بسیار توانمند هستند و می توانند از ظرفیت های قابل قبول استانی و کشوری در این بخش برای پیشرفت وزنه برداری مازندران بهره برداری ایده الی داشته باشند. توانایی موثر و کلیدی که عباس رحیمی و تیم فعلی مدیریتی هیات وزنه برداری استان مازندران هیچ بهره و توانی در آن نداشته و ندارند.»

 

---

براری در خاتمه با اشاره به این موضوع که تقاضایش از رییس فدراسیون وزنه برداری این است که مثل گذشته همچنان با نگاه ویژه به وزنه برداری استان مازندران توجه داشته باشند و در مجمع انتخاباتی حامی گزینه ای باشند که خانواده و اهالی وزنه برداری اسن استان به حضور او تمایل دارند می گوید:«حقیقتا تنها خواسته ما از مسئولین محترم فدراسیون وزنه برداری در خصوص مجمع انتخاباتی استان مازندران این است که آنها مثل گذشته با عدالت و بدون دخالت یا دخل  تصرف خطی و جناحی خاصی در این مقوله ورود کنند. قطعا گزینه اصلح و منتخب مجمع انتخاباتی هیات وزنه برداری استان مازندران با این شرایط فردی خواهد بود که هم درآینده کمک حال فدراسیون وزنه برداری است و هم می تواند وزنه برداری مازندران را از شرایط بحرانی کنونی با تفکرات مثبت، وفاقی که بین اهالی وزنه برداری استان ایجاد خواهد کرد و حمایت مالی و معنوی که از ستاره های وزنه برداری استان دارد به شرایط آرمانی و قابل قبول گذشته بازگرداند. به امید اینکه در روز مجمع اهالی وزنه برداری استان مازندران با انتخاب درست و هوشمندانه خود، ضمن ایجاد تغییراتی اساسی در این مجموعه باعث رونق و شکوفایی دوباره وزنه برداری هیات وزنه برداری مازندران شوند.»

captcha
تازه ها
بیشتر