ورزش ایران / شناسه خبر: 101061 / تاریخ انتشار : 1398/10/28 15:31
|
مهمترین مطالبه جامعه وزنه برداری در روز مجمع

خانه ما کجاست؟

مجمع سالیانه فدراسیون وزنه‌برداری قرار است فردا در تهران به میزبانی سالن فارسی در آکادمی ملی المپیک برگزار شود. مجمعی که مطالبه اصلی هیات‌های استانی در آن عملی شدن وعده‌ انتخاباتی رییس فدراسیون است.

رضاعباسپور:مجمع سالیانه فدراسیون وزنه‌برداری قرار است فردا ( یکشنبه 29 دی ماه 98) در تهران به میزبانی سالن فارسی در آکادمی ملی المپیک برگزار شود. مجمعی که قطعا مطالبه اصلی هیات‌های استانی در آن حول و حوش روشن شدن تکلیف وعده‌ انتخاباتی رییس فدراسیون است. وعده‌ای که علی مرادی طی مطرح کردن آن قول ساخت یک «خانه وزنه‌برداری» مجهز در مراکز استان‌های سراسر کشور را به روسای هیات‌های استانی را داده بود، ولی تاکنون  در عمل هیچ اتفاق مثبتی در این باب رخ نداده است!

همواره رسم است مجامع سالیانه فدراسیون‌های ورزشی قبل از پایان سال برگزار شده تا هیات‌های ورزشی در رشته‌های مختلف عملکرد مالی، فنی و مدیریتی فدراسیون مطبوع خود را تحلیل، نقد و بررسی کنند. برهمین اساس، اگرچه فدراسیون وزنه‌برداری در خصوص برگزاری مجمع سالیانه خود همچون سنوات گذشته هیچ گونه اطلاع رسانی را انجام نداده تا جلسه مجمع در سکوت خبری و بدون حضور رسانه‌ها برگزار شود، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که مجمع سالیانه فدراسیون وزنه‌برداری در سال 98 قرار است فردا بعدازظهر از ساعت 14 الی 16 در تهران به میزبانی سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شود.

البته گویا فدراسیون حتی بلیط رفت و برگشت را هم برای هیات های استانی تهیه نکرده تا از این جهت هیات ها دیگر برای حضور در مجمع مشکلی نداشته باشند! بی‌تردید یکی از سوالات اصلی و کلیدی اغلب روسای هیات‌های استانی از رییس فدراسیون وزنه‌برداری روشن شدن تکلیف شعار انتخاباتی( ساخت یک خانه وزنه‌برداری مجهز در مراکز استان‌های سراسر کشور) است که علی مرادی در مجمع انتخاباتی وزنه‌برداری قول ساخت و تجهیزش را به روسای هیات‌های استانی سراسر کشور در چهار سال پایانی ریاست خود داد خواهد بود. زیرا این موضوع یعنی ساخت خانه وزنه‌برداری در سراسر کشور شعار اصلی مدیریت فعلی فدراسیون وزنه‌برداری بود که باعث شد روسای هیات‌های وزنه‌برداری سراسر کشور با این وعده باردیگر رای خود را به حساب مرادی واریز کنند. البته بعد از گذشت نزدیک به یکسال از حضور مجدد علی مرادی در راس هرم مدیریتی وزنه‌برداری ایران، این وعده انتخاباتی بزرگ و عجیب او یعنی ساخت یک خانه وزنه‌برداری در مراکز استان‌های سراسر کشور هنوز در حد همان وعده و شعار انتخاباتی باقی مانده است. زیرا تا کنون نه خبری از ساخت خانه وزنه‌برداری است و نه اصلا مشخص است که رییس فدراسیون وزنه‌برداری با توجه به وضعیت بد مالی و بودجه‌ای که بر فدراسیون وزنه‌برداری ایران در شرایط فعلی حاکم است با چه استدلال و پشتوانه‌ای یک چنین وعده عجیب و غریب و بزرگی را به روسای هیات‌های استانی در مجمع انتخاباتی فدراسیون داده است؟! حالا باید منتظر ماند و دید که امروز در مجمع سالیانه فدراسیون وزنه‌برداری، آیا رییس فدراسیون یا سایر مسئولان این مجموعه که در وعده انتخاباتی رییس فدراسیون شریک هستند، پاسخ قانع کننده و مجمع پسندی برای روسای مطالبه‌گر هیات‌‌های وزنه‌برداری استان‌ها دارند یا اینکه حرفی در این باب برای پاسخگویی وجود ندارد. البته باتوجه به وضعیت نابسامان مالی فدراسیون وزنه‌برداری که حتی در شرایط فعلی برای اعزام تیم‌های ملی یا برپایی اردوهای آماده‌سازی در دوبخش مردان و بانوان و در رده‌های سنی مختلف مشکلات عدیده و جدی مالی دارد، خیلی بعید به نظر می‌رسد مسئولین فدراسیون وزنه‌برداری در خصوص وعده عملی نشده خود پاسخی متین و معقول برای قانع شدن روسای هیات‌های استانی سراسر کشور داشته باشند.

بی شک موضوع دیگری که در این گردهمایی سالیانه روسای هیات‌های استانی می تواند مطالبه منطقی و طبیعی دیگر روسای هیات‌های استانی از رییس فدراسیون وزنه‌برداری باشدف بحث همیشگی بودجه و حمایت مالی و تجهیزاتی از هیات های استانی سراسر کشور است. بحثی که همواره فقط در حد حرف باقی مانده و هر سال از مسئولین فدراسیون مطالبه می‌شود اما در نهایت خیلی اتفاقی برای هیات‌ها از این لحاظ رخ نمی‌دهد. البته برخی‌شنیده‌ها حاکی از آن است که فدراسیون وزنه‌برداری چندماه پیش با یکی از تولید‌کننده‌های تجهیزات تخصصی وزنه‌برداری(هالتر، صفحه، کف پوش، قفل و...) داخلی  مذاکراتی را در باب عقد قرارداد برای تجهیز هیات‌های استانی آغاز کرده و تاحدودی هم کار را با گرفتن یک حامی مالی برای پوشش هزینه‌های مربوط به خرید این تجهیزات جلو برده است. اما بررسی چند وچون این موضوع مهم و حیاتی برای هیات‌های استانی قطعا مطالبه و موضوع دیگری است که در دستور جلسه مجمع سالیانه امروز خواهد بود. درنهایت نکته جالب توجه دیگر در این خصوص چراغ خاموش برگزار کردن مجمع سالیانه و بی‌اطلاعی رسانه‌ها از زمان و مکان برگزاری این نشست است که در نوع خود جای سوال و تعجب دارد؟!

captcha
تازه ها
بیشتر