فوتبال ایران / شناسه خبر: 101044 / تاریخ انتشار : 1398/10/8 15:38
|
تکذیب اعضای هیأت رئیسه درباره خبر استعفای احتمالی مهدی تاج

اصفهانیان: از منزل برای فوتبال تصمیم می گیرد

بیماری مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال و بستری شدن چند روزه او در بیمارستان، در نهایت با زمزمه‌هایی درباره احتمال استعفای او همراه شده است...

روزنامه ایران ورزشی / بیماری مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال و بستری شدن چند روزه او در بیمارستان، در نهایت با زمزمه‌هایی درباره احتمال استعفای او همراه شده است؛ اینکه تاج به دلیل بیماری، قادر به پیگیری مسائل مربوط به فوتبال نیست و به دلیل ضررهایی که استرس برای او دارد، نمی‌تواند در رأس تصمیم‌گیری‌های مربوط به مسائل روز این رشته باشد.
تاج، دیروز (شنبه) بعد از گذراندن چند روز دوران نقاهت خود، از بیمارستان مرخص شد. مرخص شدن او اما با این سؤال جدی همراه بود که آیا او به اتاق ریاست فدراسیون فوتبال برمی‌گردد یا در حساس‌ترین روزهای تیم ملی و در آستانه انتخاب سرمربی، عطای فوتبال را به لقایش خواهد بخشید؟
واکنش اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال مقابل این سؤال در نوع خود جالب است. همانطور که پیش‌بینی می‌شود، آنها هرگونه احتمال استعفای تاج را رد می‌کنند. در این بین برای غیرمنطقی دانستن این استعفا به مدت زمان کوتاهی اشاره می‌کنند که تا برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال باقی مانده است.
فریدون اصفهانیان، عضو هیأت رئیسه و رئیس سابق کمیته داوران فدراسیون فوتبال از خبرهایی که درباره احتمال استعفای مهدی تاج مطرح می‌شود، تا حدودی اظهار بی‌اطلاعی می‌کند. او البته معتقد است حتی اگر چنین موضوعی مطرح باشد، باید مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال تشکیل شود و درباره استعفای تاج یا امکان‌پذیر بودن ادامه فعالیت او در فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیری شود. اصفهانیان در همین رابطه توضیح می‌دهد: «من از آقای تاج چنین موضوعی را نشنیده‌ام و فکر نمی‌کنم که ایشان تصمیمی برای استعفا داشته باشند اما حتی اگر ایشان چنین تصمیمی داشته باشد، این موضوع باید در مجمع فدراسیون فوتبال مطرح شود و مجمع درباره‌اش تصمیم بگیرد.»
اصفهانیان درباره وضعیت جسمانی تاج و اینکه چرا تعداد کمی از اعضای فدراسیون فوتبال به عیادت او رفته بودند، تأکید می‌‌کند: «من به همراه تعدادی از کارمندان فدراسیون فوتبال برای عیادت از آقای تاج به بیمارستان رفتیم اما وقتی رسیدیم، گفتند که ایشان 20 دقیقه قبل از رسیدن ما از بیمارستان مرخص شده‌اند.» این عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال می‌گوید: «آقای تاج تا زمان بهبودی کامل می‌توانند از منزل تصمیم‌گیری‌ها و اتفاقات فدراسیون فوتبال را زیر نظر داشته باشد.»
اگر اصفهانیان اندک احتمالی برای مطرح شدن استعفا یا قطع همکاری تاج قائل است که آن را با مطرح کردن بحث زمان‌بر بودن تشکیل مجمع غیرمنطقی می‌داند، عبدالکاظم طالقانی به کلی قطع همکاری یا استعفای تاج را غیرممکن می‌داند. او تأکید دارد که رئیس فدراسیون فوتبال تا آخرین روز دوره ریاست خود در سمتش می‌ماند: «استعفای تاج به هیچ عنوان صحت ندارد و اتفاقی نیفتاده و نخواهد افتاد. تا آخرین روز انتخابات فدراسیون فوتبال تاج در فدراسیون حضور دارد.»
او معتقد است حتی اگر تاج به دلیل بیماری نتواند در فدراسیون فوتبال حاضر شود، از راه دور می‌تواند همه امور را کنترل کند: «طبیعی است که در نبود رئیس فدراسیون برخی از کار‌ها را نایب رئیس و دیگر مدیران فدراسیون باید انجام دهند. تاج از دور هم می‌تواند شرایط را کنترل کند. فدراسیون نایب رئیس، مسئول تیم‌های ملی و هیأت رئیسه دارد که با رئیس فدراسیون هماهنگ هستند. تاج دستورات لازم را می‌دهد و مشکلی هم وجود ندارد.»
محمود شیعی، عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال هم مانند دیگر اعضای هیأت رئیسه، درباره استعفا یا کنار گذاشتن تاج از سمت ریاست فدراسیون فوتبال توضیح می‌دهد: «جلسه‌ای نداشتیم. طبیعی است که وقتی رئیس نباشد جلسه‌ای هم وجود نخواهد داشت. من به ملاقات او رفتم. او حالش بهتر می‌شود و ان‌شاءالله وقتی بهتر شد برای ادامه کار و تصمیمات فدراسیون جلسه می‌گذاریم.»
درست است که با توجه به در پیش بودن مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال در اردیبهشت ماه، تشکیل مجمع فوق‌العاده و انتخاب جانشین برای رئیس فدراسیون فوتبال شاید غیرمنطقی به نظر برسد اما اگر واقعاً شرایط جسمانی تاج طوری باشد که نتواند مسائل مربوط به فوتبال را پیگیری کند، در این برهه حساس که وضعیت تیم ملی نامشخص است و رویدادهای مختلفی پیش روی فوتبال ایران قرار دارد، بلاتکلیفی فدراسیون فوتبال می‌تواند اوضاع را به هم ریخته‌تر کند.

captcha
تازه ها
بیشتر