فوتبال ایران / شناسه خبر: 101032 / تاریخ انتشار : 1398/10/4 17:47
|

مجیدی در آستانه جانشینی استراماچونی

از زمانی که استراماچونی ایران را ترک کرد، تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال احتمال می‌دادند که او دیگر به ایران بازنگردد و به همین دلیل مذاکره با گزینه‌های مورد نظر را به طور کاملا پنهای آغاز کردند...

انتخاب جانشین استراماچونی به زودی انجام خواهد شد و تصمیم‌گیران در وزارت ورزش و جوانان به همراه مسئولان منتصب خود در باشگاه استقلال در نهایت گزینه خود برای جانشینی استراماچونی را معرفی خواهند کرد. بعد از صحبت‌های علی فتح‌الله‌زاده درباره خواسته‌های استراماچونی که با همه آنها به جز یک بند موافقت شده بود، این مربی نیز پی‌درپی در صفحه شخصی‌اش مطالبی را در کذب بودن ادعای‌های سران باشگاه استقلال منتشر کرد تا عملاً راهی برای بازگشت باقی نماند. فضای کنونی به گونه‌ای است که حقیقتاً نه به صلاح باشگاه استقلال است که با استراماچونی ادامه دهد و نه به صلاح این مربی که دوباره به ایران بازگردد. یک شکست هوادارانی که امروز استراماچونی را حمایت می‌کنند نیز به صف مخالفان سرمربی ایتالیایی خواهد فرستاد و اوضاع در این باشگاه وخیم‌تر خواهد شد، به همین دلیل بهترین اتفاق برای باشگاه استقلال این است که بعد از مجادلات اخیر به همکاری خود پایان دهند و به دنبال گزینه جدید باشند.
از زمانی که استراماچونی ایران را به مقصد ایتالیا ترک کرده، تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال احتمال می‌دادند که استراماچونی دیگر به ایران بازنگردد و به همین دلیل مذاکره با گزینه‌های مورد نظر را به طور کاملاً پنهان آغاز کرده بودند. یکی از این گزینه‌ها فرهاد مجیدی است. مربی جوان و کم تجربه‌ای که اواخر فصل پیش نیز جای وینفرید شفر را گرفت و چند هفته‌ای سکان هدایت استقلال را در دست داشت. تصمیم‌گیران باشگاه استقلال دوباره قصد دارند مجیدی را به‌عنوان سرمربی جدید استقلال معرفی کرده و تمام زمام امور فنی را به دست وی بسپارند. تصمیمی که روشن نیست با همراهی هواداران این باشگاه همراه شود یا اینکه آنها نسبت به این انتخاب واکنش‌های منفی داشته باشند. مجیدی زمانی که جای شفر را گرفت نتایج نسبتاً مطلوبی به دست آورد، هرچند که او در نهایت موفق به دستیابی به جامی نشد و حتی از گردونه لیگ قهرمانان آسیا کنار رفت اما به هرحال به طور نسبی توانست اوضاع را جمع و جور کند.
مجیدی بعد از آن تجربه کوتاه از سمتش عزل شد و بعد از مدتی به تیم امید ایران رفت که تجربه حضور در تیم امید نیز برای او چندان لذت بخش نبود. اختلاف‌های فرهاد با استیلی در نهایت باعث جدایی شد تا این مربی جوان دوباره بیکار شود. شرایط باشگاه استقلال اما انگار قرار است همه جوره به سود فرهاد مجیدی رقم بخورد. آن از فصل پیش که بعد از جدایی شفر مجیدی روی نیمکت استقلال نشست و این هم از ماجرای استراماچونی که به طور کاملاً اتفاقی به نفع مجیدی شده تا به گزینه نهایی تصمیم‌گیران و تصمیم‌سازان باشگاه استقلال بدل شود. مسئولان باشگاه استقلال حتی در این راستا با تعدادی از بازیکنان استقلال نیز صحبت‌هایی درباره گزینه جانشینی استراماچونی داشته‌اند و بازیکنان هم در صحبت‌های خود با مسئولان اعلام کرده‌اند که اگر استراماچونی نخواهد به ایران بازگردد در شرایط فعلی گزینه‌ای بهتر از مجیدی وجود ندارد. در واقع مجیدی در میان بازیکنان کنونی استقلال نیز وضعیت مناسبی دارد و می‌تواند به این مهم خوشبین باشد که مجموعه کنونی راه را برای مربیگری‌اش در استقلال فراهم کند.
با این تفاسیر باید منتظر انتخاب مجیدی به‌عنوان سرمربی جدید استقلال باشیم. گزینه‌ای که هم وزارت ورزش تأییدش کرده، هم مدیرعامل آینده (علی فتح‌الله‌زاده) و هم برخی بازیکنان که نظرشان برای مدیران باشگاه اهمیت دارد. اگر اتفاق خاصی رخ ندهد فرهاد به زودی کارش را با استقلال شروع خواهد کرد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر