ورزش ایران / شناسه خبر: 101029 / تاریخ انتشار : 1398/10/4 17:05
|
مصدومیتم بی‌حکمت نبود

انگیزه‌ام برای طلای المپیک 100 برابر شد

حسن یزدانی با اینکه مصدومیت سختی دارد اما با روحیه‌ای فوق‌العاده صحبت از کسب مدال طلا می‌کند و معتقد است برای رسیدن به مدال طلای بازی‌های المپیک انگیزه‌اش 100 برابر شده است...

چند روزی است که قلب ورزش ایران در بیمارستان آرمان می‌تپد؛ جایی که حسن یزدانی روی تخت بیمارستان خوابیده و زانوی راست خود را به تیغ جراحان سپرده است. او چشم و چراغ ورزش ایران است و به همین دلیل از روزی که خبر مصدومیت او منتشر شد از کوچک و بزرگ در ورزش ایران به هم ریختند و همه نگران وضعیت او شدند. شاید این بیمارستان تا قبل از این چنین روزهای شلوغ و پر رفت و آمدی را تجربه نکرده بود اما حالا از وزیر گرفته تا رئیس کمیته ملی المپیک و معاونان آنها و تعداد زیادی از مربیان و کشتی‌گیران بارها در بیمارستان حاضر می شوند  تا در جریان آخرین وضعیت او قرار بگیرند. حسن یزدانی با اینکه مصدومیت سختی دارد اما با روحیه‌ای فوق‌العاده صحبت از کسب مدال طلا می‌کند و معتقد است برای رسیدن به مدال طلای بازی‌های المپیک انگیزه‌اش 100 برابر شده است.
 
روزهای سخت و دلهره‌آوری را علاقه‌مندان به کشتی پشت سر گذاشتند اما ظاهراً این نگرانی‌ها رفع شده است.
 خدا را شکر می‌کنم با تلاش دکتر کیهانی و سایر عزیزان الان در شرایط بسیار خوبی هستم و لحظه‌شماری می‌کنم بتوانم دوباره روی تشک مسابقه باشم.
احساس درد نداری؟
 نه همه‌چیز تا الان خوب پیش رفته و حالا در بهترین شرایط هستم.
خیلی‌ها نگران وضعیت مصدومیتت هستند و حتی هنوز هم اطمینان ندارند بتوانی به ترکیب اصلی برسی.
 نه، جای هیچ‌گونه نگرانی نیست. شرایط بسیار خوبی دارم. جراحی به‌خوبی انجام شده و خوشبختانه یک تیم پزشکی کامل در حال پیگیری وضعیت من هستند و حتماً با قدرت بیشتری روی تشک برمی‌گردم.
یعنی باید منتظر مدال طلای المپیک باشند؟
 انگیزه‌ام برای رسیدن به مدال طلای المپیک 100 برابر بیشتر شده و حتماً تمام توانم را به کار می‌گیرم که باز هم دل مردم را شاد کنم.
بعد از اتفاقات اینچنینی معمولاً ورزشکاران دچار مشکلاتی می‌شوند و دوران بازگشت به این سادگی نیست.  چطور می‌گویی انگیزه‌ات 100 برابر شده است؟
 حتماً در مصدومیتم حکمتی بوده و خیر و صلاحی در پیش است که من به این موضوع کاملاً واقفم. شاید این اتفاق چند ماه دیگر و یا حتی در حین بازی‌های المپیک توکیو برایم رخ می‌داد. اینکه الان این اتفاق رخ داده به‌نظرم زمان خوبی بوده و این امکان برای من وجود دارد که بتوانم برای حضور در بازی‌های المپیک با قدرت روی تشک بیایم.
خیلی‌ها وضعیت جامعه را المپیکی نمی‌دانند و معقتدند هنوز شرایط المپیکی در ورزش فراهم نیست. تو هم این گفته‌ها را قبول داری؟
 خیلی از قهرمانان ورزش در این چند روز کنارم بودند؛ مثل بهداد سلیمی عزیز و چند نفر دیگر. خود این افراد بیش از همه می‌‌دانند که در سال المپیک ورزشکاران چه دغدغه‌هایی دارند و متأسفانه امسال هر روز این دغدغه‌ها بیشتر می‌شود.
درباره این دغدغه‌ها می‌توانی توضیح بدهی که شامل چه مواردی می‌شود؟
 از مسائل تغذیه در اردوها گرفته تا تجهیزات و امکانات اردویی که باید فراهم باشد. مسائل مالی هم باید فراهم باشد تا یک ورزشکار فکر و ذکرش فقط به تمرین و مسابقه معطوف شود. البته الان مشکلاتی وجود دارد و متأسفانه این دغدغه‌‌ها رفع نمی‌شوند اما امیدواریم حداقل کم شود تا آرامش بیشتری داشته باشیم.
شاید همین دغدغه‌ها باعث شد در رقابت‌های لیگ برتر هم کشتی بگیری.
 به هر حال طبیعی است که هر کسی باید به فکر آینده خود باشد. هر کسی که به‌لحاظ مالی تأمین باشد، دیگر به اینکه بخواهد در لیگ برتر کشتی حضور داشته باشد نیازی ندارد اما واقعیت این است که این مصدومیت هیچ ربطی به این مسابقات نداشت و هر آن ممکن بود در هرجا رخ بدهد که برای من هم رخ داد.
ظاهراً دوستانت در بیمارستان هم برایت سنگ تمام گذاشتند و سورپرایزت کردند.
 بله واقعاً شگفت‌زده شدم. پدرم به یکباره با کیک وارد اتاق شد و فهمیدم برایم تولد گرفتند. البته تولد من روز 5 دی است اما به‌دنبال این بودند که سورپرایزم کنند به همین دلیل دو روز زودتر این مراسم را گرفتند.
از بیمارستان مرخص شدی و از امروز برنامه جدیدی در پیش داری. درباره برنامه‌هایت توضیح می‌دهی؟
 من از همین امروز فیزیوتراپی را شروع می‌کنم و بعد هم به‌مرور طبق برنامه‌ای که کادر پزشکی در نظر گرفته‌اند کار پیش می‌رود تا در نهایت دو ماه دیگر حداکثر روی تشک حضور داشته باشم.

captcha
تازه ها
بیشتر