فوتبال ایران / شناسه خبر: 100954 / تاریخ انتشار : 1398/8/29 12:03
|
دلیل اخراج بازیکنان ذوب‌آهن فاش شد:

کنایه صادقی و انتقادهای عجیب نیک‌نفس

سمیرا شیرمردی/ محمدباقر صادقی و محمدزبیر نیک‌نفس هفته پیش از سوی علیرضا منصوریان از تیم ذوب‌آهن اصفهان کنار گذاشته شدند. این اتفاق در ابتدا کمی عجیب به نظر می‌رسید چون هیچ دلیلی برای اخراج صادقی و نیک‌نفس بیان نشده بود. خود صادقی هم در مصاحبه‌هایش گفته بود به او اعلام کرده بودند اخراجش نه دلیل فنی دارد و نه انضباطی اما مگر می‌شود «اخراج» بدون دلیل باشد؟ بدون شک دلیلی پشت این اخراج وجود دارد اما باشگاه ذوب‌آهن اصفهان معلوم نیست چرا علت اخراج این بازیکنان باسابقه و باتجربه را اعلام نکرده. به هر حال، کنکاش در رابطه با دلیل اخراج محمدباقر صادقی دروازه‌بان باتجربه و محمدزبیر نیک‌نفس هافبک سبزپوشان اصفهانی باعث شد علت این اخراج‌ها فاش شود.
محمدباقر صادقی بعد از بازی مقابل صنعت‌نفت آبادان که با تساوی یک بر یک به پایان رسید، ناگهان از ترکیب ذوب‌آهن اصفهان کنار گذاشته شد. به این ترتیب منصوریان به جای او، یوسف بهزادی را در بازی مهم و حساس مقابل استقلال درون دروازه قرار داد. این اتفاق، ناراحتی صادقی را به دنبال داشت. نکته جالب این است که بهزادی هم موفق نبود و نتوانست کاری از پیش ببرد اما این بار هم سرمربی ذوب‌آهن، صادقی را به ترکیب برنگرداند و ترجیح داد به معراج اسماعیلی دروازه‌بان جوان تیمش فرصت بدهد.
با این شرایط، محمدباقر صادقی می‌دانست راهی برای بازگشت ندارد. او که قرار بود دروازه‌بان اول ذوب‌آهن و کاپیتان دوم تیمش باشد، حالا دیگر هیچ جایی در این تیم اصفهانی نداشت. این مسأله بدون شک باعث شد صادقی از منصوریان ناراحت شود. البته او این ناراحتی را نشان نمی‌داد و منتظر یک فرصت بود تا سکوت خود را بشکند که آن هم خیلی زود رسید.

---

ذوب‌آهن در هفته دهم مقابل ماشین‌سازی تبریز در حالی که یک بر صفر از حریف پیش بود، در دقایق پایانی 2 گل خورد و باخت. بعد از این بازی، خبر رسید علیرضا منصوریان به زودی برکنار خواهد شد. این بازی 17 آبان برگزار شد و شایعه‌های اخراج منصوریان آنقدر زیاد شده بود که همه فکر کردند او بعد از بازگشت به اصفهان برکنار خواهد شد. صادقی هم که ظاهراً چنین تصوری داشت، روز 18 آبان پستی در اینستاگرام خود گذاشت که باعث ناراحتی علیرضا منصوریان شد. در این پست نوشته شده بود: «مدعی خواست که از بیخ کند (زند) ریشه ما، غافل از اینکه خدا هست در اندیشه ما». حتی اگر منظور صادقی به منصوریان هم نبود اما برداشت از این پست چنین بود که دروازه‌بان باتجربه ذوب‌آهن با کنایه جواب اتفاقات اخیر و تصمیمات منصوریان را داده. با این پست، این بار منصوریان منتظر فرصت بود تا جواب این جمله را بدهد. بعد از اتفاقات پیش آمده و نتایج ضعیف ذوب‌آهن اصفهان، کادرفنی با بازیکنان جلسه‌ای دوستانه برگزار کرد تا علت ناکامی‌ها و گل خوردن‌های تیم را بررسی کند. در این جلسه منصوریان از بازیکنان خواست که اگر مورد و یا مشکلی هست بگویند. در این لحظه، محمدزبیر نیک‌نفس هافبک ذوب‌آهن اصفهان صحبت‌های انتقادی‌اش را با صراحت بیان کرد.

---

نیک‌نفس ظاهراً در این جلسه به منصوریان گفت: «کسی دیگر شما را دوست ندارد. اول فصل هم آمدید در هر پست 4 بازیکن گرفتید که به این صورت به خیلی‌ها اصلاً فرصت بازی نمی‌رسد. شما اگر بازیکنی را نمی‌خواستید باید می‌گذاشتید می‌رفت تا حداقل در جای دیگر بتواند بازی کند.» این صحبت‌ها شاید از نظر هر بازیکنی منطقی باشد اما بدون شک برای کادرفنی چندان جالب نبود. بر این اساس، وقتی هیأت مدیره باشگاه ذوب‌آهن اصفهان، تصمیم گرفت به منصوریان تا نیم فصل زمان بدهد تا امتیازات لازم را به دست بیاورد، این مدت فرصت برای سرمربی سبزپوشان به وجود آمد تا جواب این انتقادها و کنایه‌ها را بدهد. به این ترتیب، وقتی تمرینات ذوب‌آهن بعد از آن همه حرف و حدیث، با علیرضا منصوریان از سر گرفته شد، سرمربی ذوب‌آهن در همان ابتدا از صادقی و نیک‌نفس خواست دیگر در تمرینات حضور پیدا نکنند. منصوریان این مسأله را به خود بازیکنان اعلام کرد و ظاهراً به باشگاه هم گفت تا تکلیف آنها را مشخص کنند. باشگاه هم خیلی زود به حمایت از سرمربی خود پرداخت اما هنوز تکلیف صادقی و نیک‌نفس مشخص نشده. معلوم نیست این بازیکنان مغضوب در ذوب‌آهن خواهند ماند یا اینکه با آنها قطع همکاری خواهد شد.


خارجی‌های ذوب‌آهن، از حضور تا اخراج

باکر و ماکای کریستانتوس بازیکنان خارجی ذوب‌آهن اصفهان هستند که در ابتدای فصل با نظر کادرفنی سبزپوشان به این تیم اضافه شدند. کریستانتوس در بازی با الاتحاد عربستان گل زد تا ذوبی‌ها امیدوار شوند که جانشین خوبی برای اوساگونا پیدا شده اما اینطور نبود. باکر هم در دفاع چندان خوب نبود تا در همان ابتدا بحث جدایی‌اش پیش بیاید. زمانی که ذوب‌آهن به قطر رفت تا مقابل الاتحاد عربستان به میدان برود، مشکلاتی در پرواز قطر به وجود آمد که حاشیه‌های زیادی برای بازیکن خارجی ذوب‌آهن به وجود آورد. ظاهراً باکر بعد از خارج شدن از هواپیما متوجه شد موبایلش زیر صندلی افتاده و قصد داشت برگردد و آن را بردارد که با ممانعت میهماندار هواپیما مواجه شد. در این لحظه یکسری درگیری صورت گرفت که باعث شد باکر در لیست سیاه پروازهای قطر قرار بگیرد و از همه پروازهای این شرکت هواپیمایی محروم شود. وقتی این اتفاق افتاد و ذوب‌آهن هم با شکست و حذف از آسیا برگشت، سعید آذری مدیرعامل وقت باشگاه ذوب‌آهن با منصوریان صحبت می‌کند و می‌گوید اگر فکر می‌کنی این بازیکن کارایی لازم را ندارد، می‌تواند از این مسأله گزارش تهیه و باکر را از تیم اخراج کند اما منصوریان با این مسأله مخالفت کرد و گفت به بازیکنان خارجی تیمش نیاز دارد. حالا که 10 هفته از لیگ برتر گذشته و ذوب‌آهن نتوانسته نتایج خوبی بگیرد، ظاهراً یکسری فشار باعث شده منصوریان از باشگاه بخواهد باکر و کریستانتوس را از تیم کنار بگذارد. در واقع همین فشارها باعث شده سرمربی ذوب‌آهن که تا هفته هشتم از بازیکنان خارجی بهره می‌برد حالا به فکر اخراج آنها باشد.

 

captcha
تازه ها
بیشتر