پرسپولیس / شناسه خبر: 100866 / تاریخ انتشار : 1398/7/23 11:49
|

کریم انصاری‌فرد 7 سال قبل هم برای پرسپولیس 31 بازی انجام داد که فقط 8 گل زد. همان زمان هم کریم به عنوان یکی از بازیکنان گرانقیمت به پرسپولیس آمد و بعد از حدود دو فصل چانه‌زنی با سایپا، پرسپولیس منتظر ماند تا قرارداد انصاری‌فرد با سایپا تمام شود و این مهاجم اردبیلی سرخپوش شود. همان زمان هم البته کریم انصاری‌فرد در تیم پرسپولیس و فصل دوازدهم که رویانیان ریخت و پاش زیادی کرد بازیکن میلیاردی بود. در واقع همان فصل بود که با پرداخت قراردادهای کلان به بازیکنانی مثل بنگر، سیدجلال، قاضی و انصاری‌فرد و دادن خودروهایی مثل بی‌ام‌و X6 به عنوان پیش پرداخت قرارداد، قراردادهای میلیاردی در لیگ برتر ایران باب شد. انصاری‌فرد هم با قراردادی 2/ 1 میلیارد تومانی جزو گران‌ترین بازیکنان فوتبال ایران لقب گرفت. این اتفاق زمانی رخ داد که سازمان لیگ برای قراردادهای لیگ برتر سقف گذاشته بود و همین باعث شد قرارداد رسمی او با پرسپولیس 900 میلیون ثبت شود. کریم برای فصل بعد از آن از پرسپولیس5/ 1 میلیارد تومان طلب کرد اما سرخ‌ها این پول را به او ندادند و راهی تراکتورسازی شد.
هر چند سایت ترانسفرمارکت ارقام مربوط به انتقال انصاری‌فرد را بسیار بالا اعلام کرده اما سایت‌های خودمان چیزهای دیگری نوشته‌اند. کریم در اوج جوانی قراردادی 220 میلیونی با سایپا داشت اما این باشگاه حاضر نشد با رقم 400 میلیون تومان او را به پرسپولیس بدهد. سرانجام کریم با رقمی میلیاردی به پرسپولیس آمد. گفته می‌شود رقم قرارداد این مهاجم با تراکتورسازی که آخرین تیمش در لیگ برتر ایران بود 4/ 1 میلیارد تومان بوده است. بعد از آن کریم با اوساسونا در لیگ دسته دوم اسپانیا قراردادی 200 هزار یورویی بست که آن زمان 850 میلیون تومان خودمان بود و از این حیث انصاری‌فرد حاضر شد با تقریباً نصف مبلغ آخرین قراردادش در ایران راهی اروپا شود. همان قرارداد 200 هزار یورویی اما الان معادل بیش از 8/ 2 میلیارد تومان است. طبق اعلام سایت‌های خبری رقم قرارداد کریم در المپیاکوس 500 هزار یورو و در تیم پانیونیوس یونان 200 هزار یورو بوده است. با این حال سال گذشته کریم با قراردادی 4 میلیون یورویی به ناتینگهام فارست رفت و سومین بازیکن گرانقیمت ایران لقب گرفت اما در این تیم فرجام خوبی نداشت و حالا با 800 هزار دلار برای السیلیه بازی می‌کند.
حالا سؤال اینجاست که با در نظر گرفتن ارقام قراردادهای چند فصل اخیر انصاری‌فرد و البته اینکه او 7 سال قبل جزو معدود بازیکنان میلیاردی پرسپولیس و فوتبال ایران بوده چگونه الان پرسپولیس می‌تواند کریم را با رقمی معقول که در حد توانش باشد دوباره به خدمت در بیاورد؟

captcha
تازه ها
بیشتر