پرسپولیس / شناسه خبر: 100841 / تاریخ انتشار : 1398/7/8 12:40
|
چرا همه یاد کمال افتادند؟

انگار نوراللهی دیگر هافبک دفاعی نیست


احمد نوراللهی که فصل قبل با بازی‌های خوبش به پیراهن تیم ملی رسید یکی از مهره‌های مورد اعتماد گابریل کالدرون در پرسپولیس بوده و طی 5 بازی قبلی لیگ به میدان رفته و در برخی از این مسابقات با بازوبند کاپیتانی 90 دقیقه در میدان حضور داشته است.
نوراللهی در هر دو سیستم مورد استفاده کالدرون چه دو مسابقه ابتدایی که پرسپولیس 1-4-1-4 بازی می‌کرد چه حالا که 2-4-4 لوزی بازی می‌کند در نقش هافبک دفاعی به میدان رفته است. این دقیقاً همان پست اصلی نوراللهی است. همان جایی که پرسپولیس روی او انگشت گذاشت تا رقیبی جوان برای رضا حقیقی و مهرداد کفشگری باشد. بعدتر نوراللهی برای حضور در ترکیب اصلی بارها با ربیع‌خواه و کامیابی‌نیا هم رقابت کرده اما طی دو فصل گذشته بیشتر از اینکه یک هافبک تدافعی تخریب‌چی باشد یک بازوی دونده و جنگنده و بعضاً پاسور و شوتزن به حساب می‌آمد.
نوراللهی به تشخیص برانکو در بسیاری از مسابقات دو فصل گذشته به عنوان هافبک تهاجمی یا هافبک کناری به میدان رفت و خیلی کم و تنها در شرایط اضطرار به عنوان هافبک دفاعی بازی کرد اما حالا و از ابتدای فصل فقط در نقش هافبک دفاعی بازی کرده است.
با این وجود آنچه از نمایش‌های اخیر نوراللهی مشخص است اینکه او با وجود توانایی‌های فردی‌اش تا حدودی خصایص مثبت خود در فاز دفاعی و به عنوان هافبک مقابل خط دفاعی را از دست داده و تا حدودی برای تیمش مشکل‌ساز شده تا جایی که همه یادشان افتاده غیبت کمال کامیابی‌نیا یکی از دلایل مشکلات اخیر پرسپولیس است.
نوراللهی در توپگیری، جارو کردن فضای مقابل خط دفاعی و تخریب بازی هافبک‌های حریف آنطور که باید مثبت عمل نکرده تا جای خالی کمال بیشتر از قبل به چشم بیاید. در صحنه گل سپاهان فضایی که در اختیار استنلی کی‌روش قرار گرفت تا او شوت بزند، درست همان جایی است که هافبک دفاعی باید آن را تنگ کرده و به کمک مدافعانش مجالی برای شوتزنی به بازیکن حریف ندهد اما نوراللهی که بیشتر به عنوان پاسور در کارهای رو به جلوی تیمش حضور دارد در این صحنه مهم غایب بود.
شاید به همین خاطر بود که کالدرون فردای بازی با سپاهان نوراللهی را کناری کشید و با او درباره شرح وظایفش و البته انتظاری که از او به عنوان تنها هافبک دفاعی تیمش دارد، صحبت کرد.

captcha
تازه ها
بیشتر