پرسپولیس / شناسه خبر: 100828 / تاریخ انتشار : 1398/7/4 13:51
|


بازی سپاهان- پرسپولیس از سال 85 در لیگ و جام حذفی همواره حساس و پرتنش و البته مهیج بوده است. البته در مقاطعی به خاطر افت دو تیم و دور ماندن از شرایط قهرمانی و غیبت در جمع مدعیان، این حساسیت از بین رفت اما طی یک سال گذشته دوباره این حساسیت به اوج خود رسیده و البته با حاشیه‌های فراوانی همراه بوده است.
سپاهان فصل قبل برای قهرمانی بسته شد اما در نهایت مقابل پرسپولیس کم آورد و با اختلاف سه امتیاز کمتر نایب قهرمان شد. امسال هم سپاهان با توپ پر آمده تا قهرمان شود و پرسپولیس دنبال پوکر قهرمانی است. اینها به علاوه حاشیه‌های دیدارهای دو تیم و تقابل‌هایی که حساسیت در آن به اوج می‌رسد، می‌تواند بازی هفته پنجم دو تیم در لیگ تازه را هم حساس و جذاب کند.
اما اگر کمی دورتر را نگاه کنید یک نکته ویژه دیگر به تمام مسائلی که باعث حساسیت این مسابقه شده خواهد افزود. در واقع با توجه به افتخارات دو تیم در لیگ برتر می‌توان گفت پای رکوردها در میان است.
قهرمانی‌های پرسپولیس در سه فصل گذشته و البته نایب قهرمانی لیگ پانزدهم کاری کرد تا پرسپولیس از لحاظ افتخارات در لیگ برتر از سپاهان پیشی بگیرد و تبدیل به پرافتخارترین تیم لیگ برتر شود.
در حال حاضر پرسپولیس 5 قهرمانی، دو نایب قهرمانی و دو عنوان سومی دارد اما سپاهان 5 قهرمانی، دو نایب قهرمانی و یک عنوان سومی به دست آورده است. پرسپولیس با قهرمانی لیگ هجدهم رکورد منحصر به‌فرد سه قهرمانی متوالی که متعلق به سپاهان بود را مال خود کرد و هر دو تیم در این رکورد شریک شدند اما رکورد پرسپولیس وقتی ویژه می‌شود که بدانیم هر سه قهرمانی با یک مربی (برانکو) به دست آمده اما این اتفاق برای سپاهان با دو مربی (کرانچار و قلعه‌نویی) حاصل شده است.
امسال دو تیم جنگ خود را برای کسب ششمین قهرمانی آغاز کرده‌اند و از همین حالا خودشان را به عنوان مدعی نشان داده‌اند کما اینکه برنده مسابقه عصر پنجشنبه می‌تواند در همین شروع رقابت دو گام از رقیبش جلو بیفتد.
از سوی دیگر با توجه به نزدیکی عناوین دو تیم رتبه انتهای فصل هر یکی از این تیم‌ها می‌تواند در تعیین عنوان پرافتخارترین تیم تاریخ لیگ برتر بعد از 19 دوره تأثیرگذار باشد پس حق بدهید بازی رفت این دو تیم در لیگ که هفته پنجم برگزار می‌شود نیز فوق‌العاده حساس شود.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر