فوتبال ایران / شناسه خبر: 100798 / تاریخ انتشار : 1398/6/29 12:45
|

سمیرا شیرمردی/ بازی شهر‌خودرو و فولاد خوزستان از خیلی جهات می‌تواند جذاب باشد. اول اینکه تقابل مربیان 2 تیم در نوع خود جالب است. در یک طرف یحیی گل‌محمدی قرار دارد که قبلاً در پرسپولیس بوده و در طرف دیگر جواد نکونام که یکی از استقلالی‌های 2 آتشه به حساب می‌آید.  رویارویی رحمتی و نکونام و البته سروش رفیعی با فولاد خوزستان هم که جای خود دارد اما در کنار اینها تقابل امین و محمد قاسمی‌نژاد می‌توانست همه چیز را جذاب‌تر کند. امین قاسمی‌نژاد وینگر چپ شهر‌خودرو است که اگر بتواند به میدان برود، مقابل محمد قاسمی‌نژاد که وینگر راست فولاد است می‌توانست به جذابیت بازی اضافه کند. تقابل پسر دایی و پسر عمه‌ای که فصل گذشته در پدیده کنار هم بازی می‌کردند و این فصل یکی در شهر‌خودرو و دیگری در فولاد است. امین قاسمی‌نژاد وینگر شهر‌خودرو در مورد این بازی، شرایط خودش و شهر‌خودرو، بحث ساخته شدن مجسمه‌هایشان و... صحبت‌های جالبی دارد.

---

ظاهراً وضعیت مصدومیتت بهتر است و گفته می‌شود می‌توانی زودتر از موعد هم برگردی. به بازی با فولاد می‌رسی یا اینکه از هفته پنجم می‌توانی به میدان بروی؟

 الان تقریباً 39 روز است که از مصدومیت من می‌گذرد. از همان روزی که مصدوم شدم و گفتند کشیدگی همسترینگ دارم، می‌دانستم که حداقل 40 روز از تیم دور می‌شوم که با تلاش پزشکان تیم، شرایط بهتری پیدا کردم و زودتر هم توانستم کارم را شروع کنم. الان 4، 5 روز است که با تیم تمرین می‌کنم چون بافت عضلاتم شکل گرفته. از شنبه هم به طور کامل با تیم هستم. در واقع من از چند روز قبل تمریناتم را با تیم شروع کردم اما وقتی خسته می‌شدم برای اینکه فشار زیاد نشود، زودتر کنار زمین می‌آمدم که از شنبه دیگر با تیم به طور کامل تمرین خواهم کرد. با این شرایط بعید می‌دانم مقابل فولاد بتوانم بازی کنم اما از هفته پنجم آماده بازی هستم.

با وجود اینکه شهر‌خودرو یکی از بهترین گلزنانش را ندارد اما در 3 هفته ابتدایی لیگ خیلی خوب کار کرد و توانست 9 امتیاز بگیرد و صدر جدول بایستد.

 خدا را شکر بچه‌ها خیلی خوب با هم هماهنگ شدند و بازی می‌کنند. ما در 2 بازی اول خیلی خوب امتیاز گرفتیم اما در بازی با ماشین‌سازی کار سخت شد چون تمرکز بازیکنان خوب نبود. تقریباً چند بازیکن سرحال بودند و بقیه تمرکز نداشتند که با این حال توانستیم 3 امتیاز خوب بگیریم. ماشین‌سازی هم نشان داد تیم خیلی خوبی است که توانست استقلال را هم شکست دهد. به هر حال ما کار سختی داشتیم اما 3 امتیاز را گرفتیم و صدر جدول ماندیم.

با وجود اینکه رقبای سختی دارید اما تنها تیم 9 امتیازی هستید. خودتان هم فکر می‌کردید با وجود تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور که هزینه‌های زیادی کردند، بتوانید اینطور امتیاز بگیرید؟

 امسال خدا را شکر تمرینات‌مان به موقع بود. البته لیگ دیر شروع شد که این مسأله باعث شد ضرر کنیم و من 4 بازی اول فصل را از دست بدهم اما بچه‌ها توانستند کمک کنند و بهترین نتایج را به دست بیاوریم. تیم خوب ما جای پیشرفت دارد و امسال می‌توانیم کاری کنیم که بهتر از سال قبل باشیم. آن هم زمانی که خیلی از تیم‌ها هزینه‌هایشان را چندین برابر کردند. در حالی که ما شاکله فصل قبل را حفظ کردیم و فقط چند بازیکن به تیم اضافه شدند که آنها هم جزو بهترین‌ها هستند. با این شرایط، رفته رفته بهتر می‌شویم و بهتر نتیجه می‌گیریم. مخصوصاً مقابل تیم‌های بزرگ باید همه امتیازات را به دست بیاوریم که بتوانیم صدر جدول باقی بمانیم. ما این فصل جام حذفی، پلی‌آف آسیا و لیگ قهرمانان آسیا را نیز در کنار لیگ برتر داریم اما خودمان می‌دانیم امسال بهتر از سال قبل هستیم.

صحبت هزینه شد و خیلی‌ها معتقدند شهر‌خودرو هم این فصل هزینه‌های زیادی کرد. درست است؟

 فکر نمی‌کنم. من فکر می‌کنم تیم‌هایی مثل تراکتور، سپاهان، استقلال، پرسپولیس و حتی ذوب‌آهن و فولاد خوزستان چندین برابر ما هزینه کردند. الان قرارداد بازیکنان جوان ما زیاد نیست و سال قبل قراردادهای ما خیلی پایین بود که این فصل هم اینطور نبود که خیلی بالا برود. در واقع مبلغی تعیین کردند که از آن سطح بالاتر نرفتند. پس اینطور نیست که بگوییم شهر‌خودرو هزینه‌های زیادی کرد.

---

این هفته مقابل فولاد بازی دارید و اگر به این بازی می‌رسیدی به نظر می‌رسید یکی از جذاب‌ترین اتفاقات هفته رقم می‌خورد. وقتی شما و پسر دایی‌‌ات مقابل هم قرار می‌گرفتید.

 بله، البته فکر می‌کنم محمد این فصل پشت مهاجم بازی می‌کند اما اگر وینگر راست بود با توجه به اینکه من هم وینگر چپ هستم، بازی متفاوتی می‌شد. محمد یک فصل اینجا کنار ما بود و خیلی خوب کار کرد و این فصل هم در فولاد است. در این 2، 3 بازی که از او دیدم، می‌بینم همچنان یکی از بهترین‌ها است. امیدوارم محمد و تیمش مقابل ما ببازند و بعد از آن در همه بازی‌هایشان برنده باشند.

با این شرایطی که دارید و از همه تیم‌ها برد می‌خواهید، فکر می‌کنید می‌توانید این فصل به قهرمانی برسید؟

 اگر اتفاق بدی رخ ندهد ما خیلی خیلی بهتر از فصل قبل هستیم و می‌خواهیم قهرمان شویم. البته الان زود است در مورد قهرمانی صحبت کنیم و باید تمرکزمان را روی بازی‌های پیش رو بگذاریم اما انگیزه زیادی برای رسیدن به قهرمانی داریم.

راستی، باز هم بحث ساختن مجسمه‌هایتان پیش آمده و ظاهراً قرار است به زودی این اتفاق بیفتد.

 من چندان در جریان این مسأله نیستم اما مجسمه بزنند که چه بشود؟ به جای این کار، بهتر است حمایت کنند تا تیم با آرامش کارش را دنبال کند و به اهدافش برسد. ما هواداران خیلی خوبی داریم که همیشه حامی‌مان بودند که امیدوارم مسئولان به خاطر همین هواداران هم که شده از ما حمایت کنند. آقای حمیداوی واقعاً تنهاست و نباید این انگیزه از او گرفته شود.

captcha
تازه ها
بیشتر