پرسپولیس / شناسه خبر: 100793 / تاریخ انتشار : 1398/6/27 14:57
|
آنهایی که قدر فرصت طلایی شان را ندانستند

بلیت بشار، سیامک و حاجی انصاری سوخت

برخلاف بوژیدار رادوشویچ که در روز محرومیت بیرانوند دومین کلین شیت خود را ثبت کرد و کنعانی زادگانی که بی‌اشتباه بود و گل سه امتیازی هم زد سیامک نعمتی، محمد انصاری و بشار رسن از شانسی که کالدرون به آنها داده بود استفاده مناسبی نبردند و شاید دوباره به نیمکت برگردند. سیامک نعمتی که البته در بازی با تراکتورسازی هم در ترکیب اصلی بازی کرده بود در ترافیک شدید هافبک‌های کناری و در شرایطی که احمدزاده، عالیشاه و امیری روی نیمکت بودند نه به‌عنوان مدافع راست بلکه به‌عنوان هافبک راست به میدان رفت اما نتوانست خودی نشان دهد و یکی از چهره‌های ضعیف تیمش در این میدان بود. نعمتی نه همکاری مناسبی با مهدی شیری داشت نه خودش به تنهایی موفق شد موقعیتی بسازد و یا در فاز حمله اتفاق مثبتی را رقم بزند. در عین حال با توجه به نمایش مثبت عالیشاه و امیری که به‌عنوان گزینه جانشین وارد زمین شدند حالا نعمتی احتمالاً بعد از آنها قرار خواهد گرفت.

در خط میانی بشار رسن هم که در بازی با تراکتور به‌عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان شده و امیدوارکننده ظاهر شده بود، در این بازی کاری از پیش نبرد. بشار خیلی سعی داشت که در کانون حملات تیمش قرار بگیرد و در نقش یک پاسور و بازیساز نقشی محوری ایفا کند هرگز موفق به این کار نشد و خیلی زود از زمین بیرون رفت. بشار در دقیقه 52 و به‌عنوان نخستین تعویضی کالدرون از زمین بیرون رفت تا شانس حضورش در دربی هم پایین بیاید در حالی که تصور می‌شد به‌عنوان هافبک بازیساز و در مرکز زمین شرایط بهتری پیدا کند و میخ خودش را در ترکیب بکوبد.

نفر سومی که نتوانست از فرصت طلایی حضورش در ترکیب استفاده ببرد محمد انصاری بود. انصاری بعد از حدود 9 ماه برای نخستین بار در ترکیب اصلی قرار گرفت و در بیشتر دقایق بازی بسیار پراشتباه و فاقد کیفیت لازم در دفاع و حمله بود. البته بخش عمده‌ای از این تزلزل به خاطر دوری چندین ماه این بازیکن توانمند از میدان طبیعی بود و ترسی که در بازی‌اش دیده می‌شد قابل توجیه بود اما بعید است با این شرایط او بتواند محمد نادری را کنار بزند. جالب اینجاست که در ده دقیقه پایانی با ورود نادری به میدان و رفتنش به دفاع چپ، انصاری شانس بازی به‌عنوان هافبک کناری را هم پیدا کرد که یکی دو نفوذ موفق داشت. در مجموع انصاری هر چه از زمان بازی گذشت شرایط بهتری پیدا کرد اما بعید است کالدرون برای دربی او را به نادری ترجیح بدهد.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر