پرسپولیس / شناسه خبر: 100792 / تاریخ انتشار : 1398/6/27 14:55
|

در روزی که بیشتر بازیکنان پرسپولیس از فرم خوب‌شان فاصله گرفته بودند مهدی ترابی چیز دیگری بود و به نوعی می‌توان او را موفق‌ترین و کارآمدترین بازیکن کالدرون مقابل صنعت نفت نامید.
ترابی که بر خلاف بازی‌های قبل به‌عنوان هافبک چپ به میدان رفته بود با وجود بازی در جناح مخالف از همان ابتدا نشان داد آماده و سرحال است. دقیقه 3 بود که ترابی با یک پاس تماشایی تودر علیپور را در موقعیت گلزنی قرار داد تا نشان دهد علاوه برگلزنی می‌تواند پاسور خوبی در فاز حمله تیمش باشد.
ترابی در طول بازی و در شرایطی که زنجیره خط میانی پرسپولیس و خط حمله تیم خیلی سخت و به ندرت شکل می‌گرفت بهترین و موفق‌ترین بازیکن تیمش بود هر چند به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد و هر چه تلاش کرد نتوانست گلی به ثمر برساند یا پاس گل بدهد.
ترابی در شرایطی با این میزان از دوندگی و دقت در پاس و قدرت تهاجمی مقابل صنعت نفت بازی کرد که در اردوی تیم ملی حضور داشت و بعد از حضور در بازی هنگ کنگ و سفر شرایط چندان نرمالی به لحاظ بدنی نداشت اما نشان داد آنقدر توانمندی فنی دارد که می‌تواند این مشکلات را پشت سر بگذارد و بازی خودش را بکند.
شماره 9 پرسپولیس که در بازی اول فصل گل سه امتیازی تیمش را به ثمر رسانده بود در این مسابقه هم نقشی محوری در حملات تیمش ایفا کرد و نشان داد می‌خواهد در این فصل عنصری تعیین‌کننده و یکی از ستارگان تأثیرگذار تیم کالدرون باشد.
اوج کار او زمانی بود که در وقت‌های تلف شده با قدرت بدنی بسیار بالا و سماجت بسیار توپ را از مدافع صنعت نفت گرفت و برای علیپور موقعیت قطعی گل ساخت اما علیپور از این شانس بهره نبرد. در برگشت هم این توپ به ترابی رسید اما شوت محکم او تیر افقی دروازه حریف را لرزاند و بدشانسی بهترین بازیکن سرخ‌ها در این میدان تکمیل شد.
 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر