فوتبال ایران / شناسه خبر: 100787 / تاریخ انتشار : 1398/6/24 15:37
|
زنان به ورزشگاه بیایند، مردان فحاشی نمی‌کنند

هادی محمدی: مسئولان تراکتور را نمی‌بخشم

سمیرا شیرمردی/ هادی محمدی مدافع ذوب‌آهن اصفهان هم یکی از بازیکنانی است که خدمت سربازی خود را در تراکتور گذرانده اما خاطره خوبی از مسئولان باشگاه ندارد. البته محمدی همچنان با شور و شوق زیادی از هواداران تراکتور صحبت می‌کند اما با صراحت می‌گوید مسئولان این باشگاه را نمی‌بخشد. مدافع باتجربه ذوبی‌ها که انگیزه زیادی برای موفقیت تیمش دارد و فکر می‌کند ذوب‌آهن یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است، درباره بازی این هفته مقابل تراکتور، شرایط تیمش، بحث ورود زنان به ورزشگاه‌ها و... صحبت‌های جالبی دارد.

---

اوضاع ذوب‌آهن قبل از بازی با تراکتور تبریز چطور است؟

 خدا را شکر تمرینات خوبی پشت سر گذاشتیم. محروم تیم‌مان که وحید محمدزاده بود. مصدومان از جمله محمدرضا خلعتبری و البته بازیکنان سرباز هم به این بازی می‌رسند.

البته بازیکنان سرباز ظاهراً به زمان نیاز دارند که به روزهای خوب‌شان برگردند.

 بله، به هر حال این مدت خیلی اذیت شدند که خدا را شکر به تیم برگشتند و دارند کار می‌کنند تا زودتر به ذوب‌آهن کمک کنند. جو ذوب‌آهن هم جوری است که کمک می‌کند آنها زودتر احیا شوند.

شما هم دوران خدمت سربازی‌تان در تراکتور ظاهراً با سختی گذشت؟

 بله، من هم دوران خدمت سربازی‌ام را راحت نگذراندم چون سال دوم بازی نکردم. در آن سال، نیم‌فصل اول مصدوم شدم و در نیم‌فصل دوم هم به من بازی ندادند.

با توجه به این مسأله و البته اینکه تیم‌تان در 2 هفته ابتدایی لیگ نتایج خوبی نگرفت فکر می‌کنی بازی با تراکتور چطور پیش برود؟

 اینکه می‌گویید نتیجه نگرفتیم خوب نیست. ما نسبت به پتانسیلی که داریم در مقابل پارس جنوبی جم بازی خیلی خوبی انجام دادیم. در بازی با سایپا هم وقتی 10 نفره شدیم حریف کامبک عجیبی داشت که آن هم یک اتفاق بود. در کل بد نتیجه نگرفتیم و استقلال هم مثل ما نتیجه گرفت.

اما به هر حال انتظار از ذوب‌آهن بالاست و این نتایج برای تیم‌تان چندان جالب نیست...

 قبول دارم. انتظارات از تیم ما بالا رفته اما نتایج ما معمولی است. الان اول لیگ هستیم و از هفته پنجم، ششم می‌شود گفت کدام تیم قوی است و کدام نیست. ما هم تلاش می‌کنیم بهتر از قبل شویم.

با این حال، بازی سختی مقابل تراکتور دارید که یکی از مدعیان قهرمانی است.

 تراکتور تیم خیلی خوب و پر هواداری است و البته رقیبی قابل احترام. ما بازی سختی مقابل تراکتور داریم که امیدوارم امروز نتیجه به نفع ما رقم بخورد.

 

---

فکر می‌کنی بازی چند چند شود؟

 پیش‌بینی خیلی سخت است اما فکر می‌کنم یک- صفر یا 2- صفر ببریم.

یعنی تا این حد امیدوار به برد هستید؟

 تیم ما تیم بدی نیست که نخواهیم امیدوار باشیم. ما در این سال‌ها یکی از بهترین تیم‌های لیگ بودیم. تیمی که در 5، 6 سال اخیر حضور مداوم در لیگ قهرمانان آسیا داشته، در لیگ برتر جزو مدعیان بوده و در جام حذفی هم معمولاً به فینال رسیده. کمتر تیمی چنین شرایطی در سال‌های اخیر داشته.

با توجه به اینکه در تراکتور بودی و البته گفتی خدمت سربازی‌ات به راحتی نگذشت، حتماً انگیزه خاصی جلوی این تیم داری.

 والله من در مدتی که در تراکتور بودم، از هواداران این تیم چیزی جز خوبی ندیدم. البته در این مورد، مجموعه باشگاه تراکتور را فاکتور می‌گیرم چون من را خیلی اذیت کردند اما دلخوشی و خاطرات خوب من از هواداران بود که همیشه حامی من بودند و به من لطف داشتند. به همین دلیل از آنها تشکر می‌کنم اما اشخاصی در باشگاه بودند که خیلی اذیت کردند که هیچ‌وقت آنها را نمی‌بخشم. خودشان هم می‌دانند منظورم چه کسانی است. الان هم به عنوان بازیکن ذوب‌آهن جلوی همه تیم‌ها انگیزه زیادی دارم. همه بازی‌ها بیشتر از 3 امتیاز ندارد که همیشه همه تیم ما برای کسب 3 امتیاز به میدان می‌رود تا به قهرمانی برسیم.

پس هدف تیم‌تان رسیدن به قهرمانی است...

 صددرصد. ما تیم خیلی خوبی هستیم که می‌توانیم به قهرمانی برسیم. درست است که سر و صدا نداریم اما همیشه تلاش‌مان برای رسیدن به قهرمانی بوده و هست.

تغییرات مدیریتی روی روند تیم تأثیر نمی‌گذارد؟

 این بحث با تیم جداست اما تلاش می‌کنیم تمرکزمان را روی بازی‌ها بگذاریم و بهترین نتایج را بگیریم.

اما رقبای سختی برای رسیدن به قهرمانی دارید. رقبایی که هزینه‌های زیادی کردند.

 چند سال پیش استیل آذین هم خیلی هزینه کرد اما در نهایت به لیگ یک سقوط کرد. حتی یک بازیکن الاتحاد عربستان به اندازه 3 فصل بودجه تیم ما بود اما ما مقابل این تیم با وجود اینکه شکست خوردیم، بازی خیلی خوبی انجام دادیم و با اختلاف یک گل باختیم.

به هر حال ذوب‌آهن این فصل هم مثل چند فصل گذشته شروع خوبی نداشت.

 ما نیم‌فصل‌های اول را خوب شروع نمی‌کنیم که قرار بود این فصل متفاوت با قبل باشد. درست است که ما در بازی اول خیلی خوب نبودیم اما در ادامه تلاش می‌کنیم نتایج خوبی بگیریم که این نیم‌فصل متفاوت و بهتر از فصل‌های قبل باشد.

 

---

این روزها بحث ورود زنان به ورزشگاه به یکی از سوژه‌های مهم تبدیل شده. چه نظری در مورد این مسأله داری؟

 من فکر می‌کنم همه زنان دوست دارند به ورزشگاه بروند اما نمی‌دانم چه مشکلی است که این اتفاق نمی‌افتد. فکر نمی‌کنم مشکل خاصی پیش بیاید. همانطور که در سینما، بازی‌های والیبال، بسکتبال، هندبال و... هم حضور دارند و مشکلی پیش نمی‌آید. اینکه به ورزشگاه آمدن زنان چه مشکلی دارد را واقعاً درک نمی‌کنم. امیدوارم همه حمایت کنند تا این مشکل زودتر حل شود.

خیلی از بازیکنان و مربیان معتقدند حتی حضور خانواده‌ها می‌تواند به آنها انگیزه زیادی بدهد...

 بله، مثلاً مادر و خواهر خودم دوست دارند به ورزشگاه بیایند و جو را از نزدیک ببینند. امیدوارم مردان هم همکاری کنند که مشکل زودتر حل شود. مثلاً اینکه از الفاظ بد استفاده نکنند. البته من فکر می‌کنم اگر خانواده‌ها به ورزشگاه بیایند، هیچ‌کس به خودش اجازه نمی‌دهد از الفاظ بد استفاده کند. در واقع حضور زنان در ورزشگاه حتی باعث می‌شود جو بهتر شود.

به نظرتان بحث دختر آبی می‌تواند این مشکل را زودتر حل کند یا نه؟

 نمی‌دانم اما همه اعضای تیم ما به پدر این هوادار و خانواده‌اش تسلیت گفتیم و امیدواریم دیگر این اتفاق تلخ تکرار نشود.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر