پرسپولیس / شناسه خبر: 100778 / تاریخ انتشار : 1398/6/24 09:06
|
همه از جونیور و علیپور گل می‌خواهند

7 و 70 زوجی بدون فداکاری و کار ترکیبی

بوژیدار رادوشویچ، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، مهدی شیری، محمد انصاری، محسن ربیع‌خواه، امید عالیشاه، فرشاد احمدزاده، سیامک نعمتی، جونیور براندائو و علی علیپور ترکیب یازده نفره ابتدایی کالدرون در بازی دوستانه یکشنبه گذشته مقابل سایپا را تشکیل می‌دادند. ترکیبی که یک اتفاق ویژه داشت؛ استفاده از دو مهاجم نوک در خط حمله.
کالدرون پیش از این از سیستم 1-4-1-4 در دو بازی لیگ برتری استفاده کرده که نتیجه مطلوبی هم نگرفته بود. پرسپولیس نیمه اول بازی با پارس را به کلی از دست داد و در تبریز هم فقط دقایقی شبیه خودش بود. البته این میزان از نوسان در کیفیت بازی پرسپولیس از مسائل و مشکلات دیگری نیز ناشی می‌شد. مثلاً ناهماهنگی‌های فنی رایج شروع فصل، دشواری‌های بازی در تبریز و شرایط سخت آن ورزشگاه و البته ناآمادگی برخی بازیکنان.
با این حال از آنجایی که پرسپولیس در چهار فصل گشته غالبا با دو مهاجم نوک بازی کرده بود طبیعی است که با تغییر سیستم تا حدودی سردرگم به نظر برسد و از کیفیت برخی نفرات نیز کاسته شود. حالا اما به نظر می‌رسد کالدرون تصمیمش را گرفته تا از هفته سوم با تغییر سیستم شروع تازه‌ای با تیمش داشته باشد و پرسپولیس را با سیستم 2-4-4 به مصاف حریف جنوبی‌اش بفرستد.
در این سیستم بیرانوند، نادری، نوراللهی، ترابی و امیری به ترتیب جایگزین رادوشویچ، انصاری، ربیع‌خواه، احمدزاده و نعمتی می‌شوند اما این ترکیب یک معمای دیگر هم دارد. برخی می‌گویند بشار رسن دیگر بازیکنی است که به ترکیب اصلی می‌رسد و جای عالیشاه را در این ترکیب می‌گیرد اما شاید امیری در مرکز زمین بماند و عالیشاه یا نعمتی به‌عنوان هافبک چپ بازی کنند که احتمال این تغییر زیاد نیست.
در عین حال مهم‌ترین اتفاق این ترکیب تشکیل زوج جدید در خط حمله پرسپولیس خواهد بود. زوجی که با جونیور براندائو و علیپور تشکیل می‌شود و همه منتظر رونمایی از آن در دیدار مقابل نفت هستند. زوجی که همه از آنها گلزنی و تمام کنندگی می‌خواهند و قرار نیست یکی فدای دیگری شود و در نقش مکمل انجام وظیفه کند. در واقع همین مسأله است که می‌تواند برای آنها نگران کننده و سخت باشد چرا که شاید این میزان از توقعات حس همکاری و بازی ترکیبی را بین علیپور و جونیور کمرنگ‌تر کرده و جاه‌طلبی و خودخواهی آنها را – که البته تا یک حد برای هر مهاجمی لازم است – تقویت کند.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر