ورزش ایران / شناسه خبر: 100773 / تاریخ انتشار : 1398/6/22 15:43
|
ترکیب جهانی تیم ملی وزنه‌برداری بانوان مشخص شد

اعزام 4 بانوی وزنه برداری به تایلند

تیم ملی وزنه برداری بانوان کشورمان برای نخستین بار در تاریخ این رشته ورزشی با 4 وزنه بردار در رقابت های جهانی 2019 بزرگسالان شرکت می کند.

ایران ورزشی:پس از بررسی‌ شرایط رکوردی بانوان وزنه‌برداری ایران و تایید وضعیت ملی پوشان از سوی کادرفنی رییس فدراسیون وزنه‌برداری با اعزام هر 4 وزنه‌بردار بانوی باقیمانده در اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری بانوان کشورمان موافقت کرد.

اردوی آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری باتنوان کشورمان همزمان با اردوی مردان در کمپ آماده‌سازی اختصاصی که برای بانوان وزنه‌برداری در مجموعه ورزشی آزادی تهران مهیا شده است، در حال برگزاری است. زیرا بانوان وزنه‌برداری ایران اشتیاق و انگیزه بسیاری دارند تا برای اولین بار درتاریخ این رشته ورزشی ضمن حضور در رقابت‌های جهانی 2019 تایلند برای وزنه‌برداری و ورزش ایران تاریخ سازی کنند.

برهمین اساس، به ترتیب پوپک بسامی دردسته 55 کیلوگرم، ابریشم ارجمندخواه دردسته وزنی 64 کیلوگرم، سیده الهام حسینی در وزن 71 کیلوگرم و درنهایت پریسا جهانفکریان دردسته وزنی 87 کیلوگرم 4 بانوی وزنه‌بردار کشورمان هستند که تحت هدایت فنی مریم امرالله روزهای پایانی اردوی جهانی خود را قبل از اعزام به تایلند پشت سر می‌گذارند.

ابتدا قرار بود نهایتا دو یا سه وزنه‌بردار از بین این 4 ملی‌پوش که دارای بهترین رکورد ورودی جهانی در اوزان خود باشند به رقابت‌های جهانی 2019 تایلند اعزام شوند. اما بعد از اینکه گویا کادرفنی تیم بانوان، شرایط و وضعیت ملی‌پوشان با رییس فدراسیون درمیان گذاشتند، علی مرادی با اعزام هر 4 بانوی وزنه‌بردار کشورمان به رقابت‌های جهانی موافقت کرده است. بنابراین (پوپک بسامی، ابریشم ارجمندخواه، سیده الهام حسینی و پریساجهانفکریان) 4 بانوی وزنه‌بردار کشورمان هستند که در اوزان (55، 64، 71 و 87 کیلوگرم) قرار است در رقابت‌های جهانی برای نخستین بار روی تخته رفته با رقبای خود مصاف کنند. هرچند هیچ توقع و انتظار مدال‌آوری بواسطه رکوردهای پایین بانوان وزنه‌بردار کشورمان از آنها در مسابقات جهانی تایلند نداریم. اما قطعا همینکه آنها برای نخستین بار در رقابتی به بزرگی مسابقات جهانی قدم می‌گذارند می‌تواندشروع خوبی باشد برای درخشش بانوان وزنه‌برداری کشورمان در آینده‌ای نزدیک.

8

captcha
تازه ها
بیشتر