فوتبال ایران / شناسه خبر: 100769 / تاریخ انتشار : 1398/6/16 16:20
|
واکنش کمیته انضباطی به نقد تند سرمربی استقلال در رسانه‌های ایتالیا

حسن‌زاده: استراماچونی به استیناف اعتراض کند

اسماعیل حسن‌زاده در برابر گلایه‌های استراماچونی نسبت به حکم کمیته انضباطی می‌گوید: «او اگر اعتراضی نسبت به حکم دارد، می‌تواند از استیناف درخواست تجدیدنظر کند.»

حسن‌زاده: استراماچونی برود به استیناف اعتراض کند

توبیخ آندره‌آ استراماچونی، سرمربی تیم فوتبال استقلال از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، به سوژه‌ای برای رسانه‌های ایتالیایی تبدیل شده است. سایت مدیاست ایتالیا حتی این ماجرا را با عنوان «جنگ بین استراماچونی و فدراسیون فوتبال» تعبیر می‌کند و در گزارشی می‌نویسد: «در حال حاضر جنگ بین استراماچونی و فدراسیون فوتبال ایران آشکار شده که به خاطر رای اخیر کمیته انضباطی این فدراسیون است.» استراماچونی هم به این سایت گفته: «هیچ حکمی تاکنون به من ابلاغ نشده است. نه تنها این کار انجام نشده بلکه فرآیند انضباطی که انجام شده، حق ابتدایی من برای دفاع از خودم را نقض کرده است.»

علاوه بر این خبرگزاری آنسای ایتالیا هم از قول استراماچونی نوشته: « با نقض ابتدایی‌ترین حقوق دفاعی، ادعاها را در این مورد که مبهم و کلی هستند، رد می‌کنم. به همین خاطر پیگیری‌های لازم را به وکلای خود سپرده‌ام تا اقدام لازم را انجام دهند.همچنین هر کاری که برای حفظ چهره حرفه‌ای و شخصی من لازم باشند، انجام دهند.»

بر همین اساس حکم کمیته انضباطی درباره سرمربی استقلال و نوع بررسی پرونده او به شدت مورد انتقاد رسانه‌های ایتالیایی قرار گرفته و عملکرد ارکان قضایی فدراسیون فوتبال را زیر سوال برده است. موضوعی که براساس ادعای استراماچونی به همین جا ختم نمی‌شود و از طریق وکلای او مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

اسماعیل حسن‌زاده، رییس کمیته انضباطی در واکنش به همه این اتفاقات تنها به بیان این جمله اکتفا می‌کند که: «ما درباره رأی صادر شده، به هیچ عنوان توضیحی نمی‌دهیم. مسلماً حق ایشان برای اعتراض نسبت به حکم صادر شده محفوظ است و استراماچونی هم مثل همه، در صورت اعتراض می‌تواند از استیناف تقاضای تجدیدنظر داشته باشد.»

گلایه‌های استراماچونی از سوی رسانه‌های کشورش منعکس شده و عملکرد ارکان قضایی فدراسیون فوتبال را در ابعاد بین‌المللی زیر سوال برده است. رییس کمیته انضباطی در واکنش نسبت به این موضوع می‌گوید: «هر بار هم بپرسید، من باز همان پاسخ را خواهم داد. کمیته انضباطی به وظیفه خود عمل کرده است. ما بر اساس گزارش‌هایی که به دست‌مان رسیده موضوع را مورد بررسی قرار داده و رأی صادر کردیم. هرکسی هم به این موضوع اعتراض دارد می‌تواند اعتراض خود را به استیناف ارائه دهد.»

آیا این موضوع به ضرر فدراسیون فوتبال نخواهد شد؟ حسن‌زاده ترجیح می‌دهد درباره این موضوع واکنشی نشان ندهد: «درباره انعکاس این موضوع از سوی رسانه‌های ایتالیایی و موارد دیگر هم تحلیل‌گران حاضر در فدراسیون فوتبال می‌توانند به طور دقیق و کامل اظهارنظر کنند.»

با این حال اما آنچه مسلم است اینکه استراماچونی با روحیات متفاوتی که دارد می‌تواند تعریف مطالبات مربیان لیگ از فدراسیون فوتبال و ارکان قضایی آن را به طور کلی تغییر دهد. او کسی نیست که از کنار مسائل موجود در فوتبال ما به سادگی بگذرد. سوال اصلی اما اینجاست که آیا این رویکرد متفاوت استراماچونی و اتفاقاتی که در پی آن به وجود می‌آید، ممکن است رویه کمیته انضباطی را در احضار افرادی که از شرایط انتقاد می‌کنند، تغییر دهد؟ حسن‌زاده به این سوال هیچ پاسخی نمی‌دهد. احتمالاً او منتظر نظر مدیران فدراسیون در این رابطه خواهد ماند.

 

captcha
تازه ها
بیشتر