فوتبال ایران / شناسه خبر: 100760 / تاریخ انتشار : 1398/6/15 15:41
|

سمیرا شیرمردی/ ذوب‌آهن در 2 بازی ابتدایی فصل نوزدهم نتایج خوبی نگرفت و تنها یک امتیاز کسب کرد. همین مسأله هم باعث شد یکسری انتقادات و فشارهایی نسبت به علیرضا منصوریان صورت بگیرد که عجیب است. محمدرضا خلعتبری مهاجم باتجربه ذوبی‌ها که معتقد است تیمش در پایان فصل جزو 3 تیم بالای جدول است، فکر می‌کند انتقادهایی که به منصوریان می‌شود از سوی نفراتی است که به دنبال یکسری منافع هستند و از قصد بیان می‌شود. خلعتبری که این روزها با ذوب‌آهن تمرین می‌کند و به بازی با تراکتور هم می‌رسد، در مورد شرایط خودش، ذوب‌آهن، ناکامی سبزپوشان در 2 هفته اول، انتقادات به منصوریان و... صحبت می‌کند.

 

 وضعیتت بعد از مصدومیتی که داشتی چطور است؟

 خدا را شکر حدود 15، 20 روز است که با تیم تمرین می‌کنم. من نزدیک 5/1 ماه زیر نظر امینی‌زاد که بدنساز سابق ذوب‌آهن بود، بدنسازی کردم و الان شرایط خوبی دارم که اگر کادرفنی صلاح بداند می‌توانم در بازی‌های آینده تیم را همراهی کنم.

ترسی که از مصدومیت دوباره داشتی، برطرف شده؟

 طبیعی است تا زمانی که در شرایط بازی قرار نگیرم، این ترس همراه من است اما خدا را شکر مشکلی ندارم و در تمرینات هم ترسم کمتر شده.

اوضاع ذوب‌آهن این روزها چطور است؟

 خدا را شکر بد نیست. آقای آذری چندی پیش از مجموعه جدا شد و آقای محمدی جای او را گرفت. آقای آذری زحمات زیادی در این 4، 5 سال برای ذوب‌آهن کشید و من در زمان ایشان به این تیم آمدم. به هر حال این تغییر تشخیص رئیس کارخانه بود و همیشه تغییر و تحولات است که من به عنوان بازیکن باید وظیفه‌ام که بازی و تمرین است را انجام دهم. آقای محمدی هم جوان است و خیلی تلاش می‌کند که کارنامه خوبی از خودش به جا بگذارد. ایشان هم دوست دارد به باشگاه شکل بدهد که امیدوارم موفق باشد.

تیم‌تان در 2 هفته ابتدایی لیگ برتر نتایج عجیبی گرفت. مخصوصاً در بازی اول که در فولادشهر برگزار شد، کسی فکر نمی‌کرد تیم‌تان ببازد اما با وجود اینکه 2 بر صفر از حریف جلو بود، در نهایت شکست خورد.

 خودمان فکر نمی‌کردیم این اتفاق بیفتد. من روی سکوها بودم و ذوب‌آهن 2 بر صفر جلو بود که تیم 10 نفره شد و بعد از آن کلاً شرایط تیم به هم ریخت. به هر حال این شکست‌ها در فوتبال طبیعی است و خدا را شکر که این اتفاق اول فصل افتاد. تیم ما در هفته دوم هم بازی بدی مقابل پارس جنوبی جم انجام نداد و امیدوار به آینده هستیم. ما 4، 5 هفته بسیار سخت پیش رو داریم و باید مقابل تراکتور، صنعت‌نفت آبادان، استقلال، سپاهان و شهر‌خودرو ‌ بیشترین امتیاز را کسب کنیم.

 

---

چرا ذوب‌آهن در سال‌های اخیر در شروع بازی‌ها خوب نتیجه نمی‌گیرد؟

 من نمی‌دانم. شاید فشار بدنسازی باعث می‌شود تیم نتواند نتایج لازم را بگیرد. البته ما قبل از شروع لیگ 2 بازی خیلی سخت و سنگین در امارات و قطر داشتیم که ممکن است به خاطر این بازی‌ها، بدن‌ها تحلیل رفته باشد اما در کل تیم خوبی داریم که می‌تواند موفق باشد.

در چند سال اخیر، ذوب‌آهن همیشه در شروع فصل خوب کار نکرد و حتی در زمان قلعه‌نویی هم نتوانست نتایج خوبی بگیرد اما در ادامه شرایط خوبی پیدا کرد. فکر می‌کنی دلیل این اتفاق چه می‌تواند باشد؟

 واقعاً نمی‌دانم چون من نیم‌فصل دوم لیگ هجدهم به ذوب‌آهن اضافه شدم و اولین بار است که این اتفاق را تجربه می‌کنم چون در فصل‌های قبل اینجا نبودم اما 2 بازی اول دلیل نمی‌شود که بگوییم ذوب‌آهن خوب نتیجه نگرفته. ما بدون شک جزو 3 تیم بالای جدول خواهیم بود.

خیلی قاطعانه در مورد حضور در بین 3 تیم بالای جدول صحبت می‌کنی!

 بله، چون شک ندارم این اتفاق می‌افتد.

آن 2 تیم دیگر بالای جدول کدام تیم‌ها خواهند بود؟

 در بین سپاهان، پرسپولیس، استقلال، شهر‌خودرو و فولاد می‌توانند باشند. من به بازیکنان خودمان ایمان دارم و البته به توانایی کادرفنی، به همین دلیل می‌گویم جزو 3 تیم بالای جدول خواهیم بود.

 اما همین 2 بازی اول باعث شد از الان یکسری فشارها به منصوریان وارد شود.

 نباید این اتفاق بیفتد چون علی آقا (منصوریان) خودش را ثابت کرد. منصوریان تیم پانزدهم جدول را تحویل گرفت و ششم تحویل داد. در آسیا هم موفق بود و ذوب‌آهن تنها تیمی بود که توانست از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند. با این شرایط، همه از مدیران کارخانه گرفته تا اعضای باشگاه و بازیکنان باید از منصوریان حمایت کنند چون او جواب اعتمادها را قبلاً داده.

با وجود اینکه منصوریان خودش را ثابت کرده اما همچنان انتقادهایی می‌شود که به نظر می‌رسد برای فشار آوردن به این سرمربی باشد.

 اینهایی که انتقاد می‌کنند فوتبالی نیستند و نباید  به حرف آنها توجه کرد. در مورد ذوب‌آهن باید با کارشناسانی مثل محصص، حاج‌رضایی و... صحبت کرد که فوتبالی هستند، نه اینکه با هر کسی در مورد فوتبال صحبت کرد. آنهایی که از منصوریان انتقاد می‌کنند، بدون شک به دنبال منافع خودشان هستند.

یعنی به قصد و منظور از منصوریان انتقاد می‌کنند؟

 صددرصد. آنها به قصد تخریب ذوب‌آهن و منصوریان حرف می‌زنند و هوادار ذوب‌آهن نیستند. همه می‌دانند منصوریان تیم چهاردهم، پانزدهم جدول را گرفت و ششم کرد. کاری که قلعه‌نویی انجام داد و تیم پانزدهم جدول را به سهمیه آسیا رساند. پس چرا باید از منصوریان انتقاد شود؛ از سرمربی که کارنامه مشخصی دارد. خدا را شکر شرایط ذوب‌آهن با منصوریان خوب است و دستیاران خوبی مثل خرمگاه هم دارد که ما به عنوان بازیکن وظیفه داریم با تمام وجود برای موفقیت تیم و برای این کادرفنی تلاش کنیم.

 

---

عرق خاصی به ذوب‌آهن و منصوریان داری...

 طبیعی است که وقتی انتقادات درست نباشد این عرق بیشتر هم می‌شود.

از چه زمانی می‌توانی برای ذوب‌آهن بازی کنی؟

 همین بازی می‌توانم و اگر کادرفنی تشخیص دهد شرایطم نرمال است و می‌توانم بازی کنم. البته برای من بیشتر از هر چیزی موفقیت تیم مهم است.

بازی با تراکتور را چطور می‌بینی؟

 بازی سختی است چون تراکتور تیم خیلی خوبی دارد. بازیکنان بسیار شاخص و خوب و البته سرمربی معروفی مثل دنیزلی که کاملاً شناخته‌شده است. ما بدون شک کار سختی مقابل تراکتور داریم اما تمام تلاش‌مان این است که 3 امتیاز را بگیریم.

اما امتیاز گرفتن از تراکتور خیلی سخت است؟

 بله، همه بازی‌ها سخت است اما تیمی که بخواهد به موفقیت برسد به نام تیم‌ها نگاه نمی‌کند. خدا را شکر شرایط تیم ما خیلی خوب است و بازیکنان خیلی خوبی هم داریم. از زمانی که بازیکنان سرباز هم به تیم برگشتند قدرت تیم ما بیشتر شده و برای یک فصل خوب می‌جنگیم.

مدتی است که بحث حضور زنان در ورزشگاه‌ها مطرح شده. چه نظری در مورد این مسأله داری؟

 وقتی در تمام کشورها، زنان می‌توانند به ورزشگاه بروند چرا در ایران این اتفاق نیفتد. من فکر می‌کنم اگر شرایط مهیا باشد، زنان هم می‌توانند به ورزشگاه بیایند و بازی‌ فوتبال را از نزدیک تماشا کنند.

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر