پرسپولیس / شناسه خبر: 100748 / تاریخ انتشار : 1398/6/12 15:58
|
غیبت حداقل یک هفته‌ای یک سوم بازیکنان پرسپولیس

تمرین تاکتیکی تا چهار روز قبل از بازی صنعت تعطیل!


تمرینات پرسپولیس بعد از سه روز تعطیلی از چهارشنبه آغاز خواهد شد که البته کالدرون به خاطر حضور در چین در اولین تمرین حاضر نمی‌شود.
غیر از کالدرون البته 8 بازیکن پرسپولیس که در تیم‌های ملی حضور خواهند داشت نیز در تمرین شرکت نمی‌کنند و چنانچه فرشاد احمدزاده برگردد و کمال کامیابی‌نیا را تنها مصدوم تیم به حساب بیاوریم، تمرین زیر نظر دستیاران کالدرون با حدود 16-15 بازیکن از سر گرفته خواهد شد.
6 بازیکن پرسپولیس در تیم ملی، یکی در تیم امید و یکی هم در تیم ملی عراق حضور دارند و چند روزی تمرینات بدون این نفرات برگزار خواهد شد و قطعاً کالدرون و دستیارانش برای تمرینات و برگزاری بازی درون‌تیمی مشکل خواهند داشت چرا که بازیکن به اندازه کافی در اختیارش نخواهد بود.
در این میان با توجه به اینکه تیم ملی در تاریخ 19 شهریور باید در هنگ‌کنگ به میدان برود به احتمال زیاد 6 بازیکن ملی‌پوش پرسپولیس که 5 تایشان نفرات ترکیب اصلی در دو بازی گذشته بوده‌اند در خوشبینانه‌ترین حالت از 20 شهریور یعنی در فاصله 5 روز تا دیدار با نفت آبادان می‌توانند در تمرین تیم‌شان حاضر شوند که البته خستگی راه و مسابقه (در صورت به میدان رفتن) حتماً روی کیفیت تمرینات‌شان در دو روز اول تأثیر منفی خواهد گذاشت.
تیم ملی عراق برعکس تیم ملی ایران در روز دوم مسابقات مقدماتی استراحت خواهد داشت اما بشار رسن که تازه به تیم ملی برگشته بعد از دیدار 14 شهریور مقابل بحرین در مرحله مقدماتی جام جهانی باید در اردوی تیمش بماند و به ازبکستان برود تا در بازی دوستانه مقابل تیم ملی این کشور بازی کند.
در واقع بشار هم در بهترین حالت 4 روز قبل از بازی با صنعت نفت به اردوی پرسپولیس برخواهد گشت که باید دید کیفیت و میزان آمادگی بدنی‌اش چگونه خواهد بود.
امیر روستایی هم بعد از دو بازی تیم امید با ازبکستان که در تاریخ 15 و 18 شهریور مقابل تیم زیر 23 سال این کشور برگزار خواهد شد به ایران برمی‌گردد و احتمالاً زودتر از ملی‌پوشان تیم بزرگسال در اختیار کالدرون خواهد بود.
با این حساب کادر فنی پرسپولیس حداقل یک هفته بخش مهمی از نفراتش را (یک سوم) در اختیار نخواهد داشت. نفراتی که همه بازیکنان اصلی یا نزدیک به ترکیب اصلی به حساب می‌آیند و تمرینات تاکتیکی بدون آنها عملاً ثمربخش نخواهد بود.
البته معمولاً تیم‌هایی که ملی‌پوشان زیادی دارند باید با این مشکلات کنار بیایند و پرسپولیس به عنوان قهرمان فوتبال ایران باید واکنشی طبیعی به این مسأله داشته باشد و حتماً کالدرون این مشکلات را مدیریت خواهد کرد کما اینکه طی سه، چهار سال گذشته اتفاق افتاده بود که ملی‌پوشان یکی، دو روز قبل از بازی رسمی پرسپولیس برگردند و برانکو نتواند از آنها استفاده کند که او هیچ‌وقت غر نزد و این مشکلات را بولد نکرد.
 

captcha
پربازدید ترین ها
بیشتر
تازه ها
بیشتر